Ar įmanoma atleisti neištikimybę ir gyventi toliau?

179.jpeg
 
2 komentarai
Neištikimybė visada sukelia skausmą, nepriklausomai nuo aplinkybių. Žmogus, kuris buvo išduotas, paprastai jaučia nusivylimą, pyktį, baimę atleisti bei pasitikėti. Pasitikėjimas - viena svarbiausių santykių sudedamųjų dalių, sugriovus jį, atkurti gali būti labai sunku, tačiau ypač pasistengus įmanoma, jei manote, kad verta.

Paleiskite emocijas.

Natūralu, jog išgyvenus neištikimybę, patirsite visą emocijų ir jausmų spektrą - pyktį, įniršį, baimę, liūdesį ir tai normalu. Nebandykite šių emocijų užgniaužti savyje - norite rėkti - rėkite, norite verkti - verkite. Išlydėkite skausmingas emocijas iki galo - tik tuomet imsite jausti palengvėjimą ir būsite kelyje link susitaikymo. Raskite būdą, padėsiantį lengviau emocijas išgyventi - tai gali būti sportas, meditacija, naujas užsiėmimas ir pan.
 

Apmąstykite situaciją blaiviai.

Kai emocijų protrūkiai liks praeityje, laikas apmąstyti neištikimybės faktą iš naujo. Pagalvokite, kokios galėjo būti priežastys, jog buvote išduotas/a, kiek tikėtina, kad apgavystė gali pasikartoti. Pasverkite pliusus ir minusus - ar verta bandyti klijuoti santykius su jus išdavusiu žmogumi, jei taip, tai kodėl? Galbūt visgi išeitis pradėti viską iš naujo jau su kitu žmogumi? Viską apgalvokite iki smulkmenų prieš darydami bet kokius veiksmus.
 

Pasikalbėkite su partneriu atvirai.

Nusiteikite, jog pokalbis nebus lengvas, tačiau privalote tai padaryti, jei norite tęsti santykius su šiuo žmogumi. Pasistenkite nesimėtyti kaltinimais, bei nedemonstruoti pykčio, tačiau neslėpkite kaip jaučiatės, ką išgyvenate - papasakokite, kaip jus įskaudino partnerio poelgis. Stebėkite jo reakciją: ar šis žmogus gailisi, ar nori tęsti santykius su jumis. Jei taip - viskas įmanoma. Bandykite suprasti tokio elgesio priežastis, ką abu darėte negerai, ką reikėtų santykiuose pakeisti. Kalbėkite atvirai, tarkitės, diskutuokite, bandykite rasti abiems tinkantį sprendimą.
 

Nežarstykite priekaištų.

Jeigu susitaikėte, labai tikėtina, jog nuoskauda taip greitai nepasitrauks iš jūsų gyvenimo. Dažnai, vos pasitaikius menkiausiam konfliktui, žmonės prisimena faktą, jog buvo išduoti ir pateikia jį kaip argumentą, nesvarbu kokia tema vyko ginčas. Stenkitės to nedaryti - jei savo valia sutikote su jus išdavusiu žmogumi tęsti santykius toliau, nuoskaudas teks pamiršti. Jūs atvertėte naują lapą, pradėjote kurti santykius iš naujo, todėl senų žaizdų draskymas nepadės, turite tai suprasti.

Atleiskite.

Pats sunkiausias ir daugiausiai vidinių pastangų reikalaujantis žingsnis - iš tiesų atleisti jus išdavusiam žmogui ir pradėti vėl pasitikėti. Dažnais atvejais tai nepavyksta, todėl su neištikimybe susidūrusios poros galiausiai išsiskiria. Kaip atleisti? Tai pareikalaus laiko ir pastangų. Prisiminkite už ką pamilote šį žmogų, kodėl branginate ir saugote santykius su juo. Pabandykite skirti vienas kitam daugiau laiko, iš naujo atrasti, kas jus sieja, pasidalinti prisiminimais, grįžti prie dalykų, kurie anksčiau jums abiems teikdavo daugiausiai malonumo - bendri interesai, pomėgiai ir pan. Jei stengsitės abu, nuoskauda su laiku mažės, kol galiausiai išnyks, ir mažais žingsneliais pradėsite atstatinėti pasitikėjimą vienas kitu. Prisiminkite - atleidimas reikalaus daug vidinės stiprybės, darbo su savimi, nuolatinių pastangų, pasiryžimo, todėl privalote labai gerai apgalvoti, ar tikrai verta dėl šio žmogaus  bei santykių stengtis.

 
fantazijos
Komentarai (2)
Viska imanoma, kai myli...
Jokio atleidimo
Naujas komentaras