Antras šansas: ar vertą jį suteikti ir ko tikėtis?

163.jpeg
 
Ar iš tiesų įmanoma pasimokyti iš savo klaidų, ar vis tik grįžtama prie senų blogų įpročių - tokie klausimai neturi paprastų atsakymų. Todėl porai, nusprendusiai suteikti savo santykiams antrą šansą, visuomet praverstų profesionalių psichologų konsultacijos, padedančios pažvelgti į situaciją objektyviai, pamatyti perspektyvas ir priimti teisingus sprendimus.

Kodėl antrą kartą brendate į tą pačią upę?

Svarbiausia suprasti motyvus, kodėl trokštate vėl būti kartu. Atvirai aptarkite su partneriu savo jausmus, santykių stipriąsias ir silpnąsias puses, prisiminkite, kas nuo pat pradžių paskatino jus susitikinėti. Mokykitės bendrauti veiksmingiau nei iki šiol - taikantis svarbu nustatyti naujas santykių ribas bei taisykles, nes skyrybos aiškiai rodo, jog senosios buvo sulaužytos. Kas sužlugdė santykius pirmąjį kartą? Kokių konfliktų nesugebėjote išspręsti ir ar esate pasiryžę pabandyti įveikti juos dabar? Planuokite, kaip elgsitės šįkart, kad jums pavyktų turėti laimingą šeimą, atraskite tvirtą pagrindą. Drauge kurkite naujus prisiminimus, svajones, kurie būtų pripildyti abipusių meilės ir palaikymo.

Privalote atleisti vienas kitam.

Apie atleidimą sau ir partneriui: be to judėti pirmyn nepavyks. Praeities nuoskaudos neturi kontroliuoti Jūsų dabartinių emocijų. Duokite vienas kitam pakankamai laiko, kad užgytų senos žaizdos. Skausmingi prisiminimai nublanksta. Todėl labai naudinga kurį laiką pagyventi atskirai. Taip pat vertėtų pabandyti susitikinėti su kitais žmonėmis. Nereikalaukite, kad partneris kažką dėl Jūsų aukotų ir neatsisakykite to, kas Jums svarbu, nes tai reikštų, jog taikotės vienas kito laimės sąskaita. 

Apie laiką

Pulti į bendro gyvenimo rutiną reikėtų neskubėti ir padraugauti taip lyg būtumėte ką tik pradėję susitikinėti bei vaikščioti į pasimatymus. Kartais tiesiog pamirškite, kad jūsų santykiai – sunkus darbas, ir pasilinksminkite. Mokykitės iš naujo mėgautis vienas kito draugija, sakykite komplimentus ir reikškite dėkingumą. Ne tik imkite, bet ir duokite. Dažnai naudinga nusistatyti tikslų laiką, kuomet priimsite galutinius sprendimus dėl tolimesnių santykių. Čia svarbiausia sugebėti gerbti kito žmogaus sprendimą, net jei Jus atstums. 

Ne viskas tobula.

Kas dar svarbu? Net jei susitaikėte, neturėkite iliuzijų, kad šį kartą jūsų laukia tobulas bendras gyvenimas! Kaip ir anksčiau, teks įveikti daug duobių bei nuopuolių. Kartais du mylintis asmenys tiesiog nesugeba palaikyti sveikų santykių, kad ir kaip besistengtų, tačiau kažkas juos vis laiko kartu. 

Nei kartu, nei atskirai.

Kartais žmonės įsivelia į vidinį konfliktą, kai neišeina nei nutraukti santykių, nei būti kartu. Tai lyg jo-jo efektas: kai suartėjate, negalite pakęsti partnerio, kai nesate kartu, grįžtate atgal pas jį, nes be proto ilgitės. Tokiu atveju labai praverčia psichoterapija, padedanti išsiaiškinti, kokios savybės Jus traukia, o kokios atstumia, ir nurodanti gaires kaip įveikti vidinę priešpriešą. Vis tik geriausia išeitis vidinio konflikto situacijoje - nesimatyti ilgą laiką: patarlė „iš akių ir iš širdies“ dažnai pasitvirtina.

Visgi, ar verta?

Kodėl kartais lengviau susieiti atgal su buvusiu partneriu, nei susirasti kitą? Nes nereikia visko pradėti kurti iš naujo – esate jau pažįstami, aiškūs abiejų vaidmenys santykiuose. Patariame, prieš lipdant santykius iš naujo, apgalvoti visus už ir prieš. Ar verta į tą pačią upę bristi antrą kartą? Atsakymą žinote tik jūs.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras