Martyna klausia

Užduoti klausimą

Kodėl skauda mylėtis?

ATSAKYMAS

Suaugusiems.lt

Sveiki, skausmas mylintis gali atsirasti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Jeigu tik pradėjote seksualinį gyvenimą ir ankščiau nesate turėjusi lytinių santykių, skausmo priežastis gali būti ir psichologinė. Kartais merginos lytinių santykių metu jaučia skausmą, nes tiesiog dar nėra psichologiškai pasiruošusios seksui. Gali būti jaučiama įtampa, stresas ar nerimaujama dėl galimo nėštumo (ar dėl kitų priežasčių nepasitikima partneriu).

Taip pat skausmas lytinių santykių metu gali atsirasti dėl to, jog pradedama santykiauti moteriai nespėjus seksualiai susijaudinti. Tada gleivinė sudirgsta, o esant sausai makščiai, makšties gleivinėje gali atsirasti įtrūkimai, žaizdelės, ima varginti nemalonūs pojūčiai, lytinių santykių metu jaučiamas diskomfortas. Tačiau šiuo atveju gali padėti pakankama lubrikacija ir lubrikantų naudojimas.

Tačiau skausmas lytinių santykių metu gali atsirasti ir dėl tam tikrų susirgimų, ligų (endometriozė, kiaušidžių ar gimdos priedų uždegimas, lytiškai plintančios ligos, mastopatija ir kt.).

Jeigu jaučiate skausmą lytinių santykių metu, rekomenduojama gydytojo ginekologo konsultacija. Nekentėkite skausmo ir kreipkitės pagalbos į specialistus.


Komentarai
Naujas komentaras