4 kenkėjų tipai: žmonės kurių geriau vengti

67(1).jpg
 
1 komentaras
Tarpusavio santykiai – vienas svarbiausių dalykų mūsų gyvenime. Ir aš kalbu ne tik apie poros santykius – beveik kasdien bendraujame su draugais, pažįstamais, kolegomis, tėvais, giminėmis. Kodėl pabendravus su vienu žmogumi jautiesi kupina energijos, gerų emocijų, o su kitu atvirkščiai – tarsi išsunkta, blogos nuotaikos, pavargusi? Galbūt tau teko bendrauti su toksišku žmogumi, kurių reikėtų vengti, arba kiek įmanoma bendravimą apriboti. Šių žmonių įtaka gali būti labai žalinga – jie gali smukdyti savivertę, skatinti jaustis prastai, siurbti mūsų energiją. Kaip šiuos žmones atpažinti? Šiame straipsnyje apibūdinsiu pagrindinius tipus žmonių, kurių reikėtų vengti:

Muilo operų mėgėjai

Ne, kalba neina apie tuos žmonės, kurie dažnai žiūri serialus. Kalbėsime apie tuos, kurie patys gyvena nuolatinėse dramose. Gal ir tu turi tokią draugę, kuri kaskart pokalbį pradeda žodžiais: „O dieve, tu nepatikėsi, kas man atsitiko…“ Ir po to seka valandos trukmės pasakojimas, vertas meksikiečių telenovelės scenarijaus: intrigos, nelaimės, paskalos, persipynę įvykiai ir panašiai. Toks žmogus ramiai gyventi negali: jam reikalingos nuolatinės dramos, kitaip gyventi nuobodu. Tačiau, kaip tai atsiliepia žmogui, kuris nuolatos turi viso to klausytis? Dažniausiai po tokių susitikimų tiesiog jausimės pavargusios, iššvaisčiusios energiją. Jei bandysime tokiam žmogui duoti patarimą, ar išsakyti savo nuomonę – įvertintos nebūsime. Dramos karalienėms tiesiog reikia dėmesio, žmogaus kuris išklauso. Ar tikrai verta dėl to aukoti savo energiją?

Dėmesio aukos

Šiek tiek primena dramų mylėtojo tipą, tačiau turi nemažai ir skirtumų. Toks žmogus siekia visada būti dėmesio centre. Pokalbis visada turi suktis apie jį, jis tiesiog mėgaujasi savo paties pasakojimu, o kitas žmogus reikalingas tik tam, kad jam pritartų ir pagirtų. Ši narcisistiška asmenybė nuoširdžiai nesiteiraus, kas vyksta jūsų gyvenime, nes jam tai visai nerūpi. Jei palaikysi santykius su tokiu žmogumi, turėsi susitaikyti, jog visada būsi šešėlyje, o tai ilgainiui gali imti menkinti savivertę ir pasitikėjimą savimi.

Teisuolis

Šis žmogus gali nuoširdžiai tavimi domėtis, klausti tavo nuomonės įvairiais klausimais, bet tik tam, kad tuojau pat galėtų paneigti, tai ką pasakei bei pasakyti savąją, neginčijamą tiesą. Tokie žmonės mėgsta nurodinėti, kaip turi gyventi, nori jog visi paklustų jų taisyklėms. Kartais jie ginčijasi tiesiog dėl sportinio intereso: jų tikslas sutriuškinti oponento nuomonę ir įrodyti, jog jis žino geriausiai. Tokių žmonių daug ir kartais tai mūsų artimi žmonės: giminaičiai, tėvai. Kaip bendrauti? Niekada nesileisk į ginčą, nes iš to naudos nebus. Kai kitą kartą teisuolis ims dėstyti, kaip turėtum pasielgti, nusišypsok ir atsakyk: taip, tu teisus, taip ir padarysiu. Ir toliau elkis, kaip planavai. Toks elgesys siutins teisuolį – jo tikslas išprovokuoti ginčą, o tu neleidi savimi manipuliuoti. Galiausiai toks žmogus gali pats imti mažiau bendrauti su jumis.

Negatyvieji

Tokie žmonės visur mato problemas, liūdesį ir negatyvą. Papasakok, jog išvažiuoji į kelionę, tau bus atsakyta, jog jo giminaičiai jau buvo toje šalyje ir ten juos apvogė, grįžo be cento! Įsigijai šunį? Ims pasakoti, kaip po mėnesio verksi, negalėdama su juo susitvarkyti. Toks žmogus beveik visada būna paniuręs, viskuo skundžiasi, dejuoja. Buvimas šalia negatyvaus žmogaus gali ne tik gadinti nuotaiką – ilgainiui ir pat gali prarasti pozityvumą, energiją, bei norą kažko siekti. Jei nori būti laiminga – laikykis nuo tokių žmonių kuo atokiau.

Jei atpažinai žmones iš savo aplinkos, galbūt net artimus – derėtų susimąstyti, kur veda toks bendravimas, bei kaip tai veikia tave, kaip asmenybę. Linkiu tau sukurti apie save pozityvių ir tobulėti skatinančių žmonių ratą.

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai (1)
Yra zmoniu kurie atitinka visus tipus viename...
Naujas komentaras