Ar meilėje, kaip ir kare – pateisinamos visos priemonės?

kare.jpg
 
1 komentaras
Kiekvienas iš mūsų į meilę bei tarpusavio santykius žiūri skirtingai: vieni dėl mylimojo pasiruošę nuversti kalnus, pereiti ugnį ir vandenį, kitaip tariant, padaryti viską, kas tik yra jų valioje, kiti – atvirkščiai, nelinkę aukotis, atlikti žygdarbių, tikėdamiesi, jog santykiai turi vystytis natūraliai ir drastiškų priemonių meilėje imtis nebūtina. Kaip yra iš tiesų?

Tikriausiai daugelis esame girdėję posakį - "Meilėje ir kare viskas galima", tačiau nepamirškime, jog taip pat egzistuoja pasakymas – "Kare nugalėtojų nebūna", kuris teigia, jog kovojant, galiausiai nukenčia abi pusės.  Vienpusio atsakymo į šį klausimą nėra, kadangi žmonės skirtingi, tačiau riba, skirianti adekvačias pąstangas dėl mylimo žmogaus, nuo desperatiškų priemonių, galinčių įskaudinti aplinkinius, egzistuoja. Šiame  straipsnyje apžvelgsime keletą dažniausiai pasitaikančių atvejų, kada derėtų ypač gerai pagalvoti, bei pasverti visus pliusus ir minusus, prieš imantis veiksmų, nes pasėkmės gali būti skaudžios, visiškai neprimenančios žodžių iš laimingos pasakos - "Ir jie ilgai bei laimingai gyveno...".
 

Geriausios draugės vaikinas. Vis dažniau pagauni save žvilgčiojant į draugės vaikiną. Jis atitinka tavo svajonių vyro apibūdinimą: gražus, protingas, pasižymi išskirtiniu humoro jausmu. Kai tavo draugė pakviečia tave leisti laisvalaikio kartu, pajunti džiaugsmą ir nepaaiškinamą jaudulį, jei žinai, jog ten bus ir jis. Nesugebi atitraukti akių nuo to velniškai patrauklaus vyruko, tavo kūnas nejučia įjungia „flirto rėžimą". Jauti, jog po truputį imi isimylėti šį vaikiną, fantazuoji apie jį, naktimis darosi sunku užmigti. Tavo galvoje pradeda dėliotis planas, kaip paveržti vaikiną iš draugės...Stop. Neįsijausk. Ši, klasikine jau tapusi situacija, retai kada baigiasi laimingai.


Visų pirma, didelė tikimybė, jog planas gali nepavykti, o tu liksi kvailės vietoje. Jeigu vyrukas pasirinko tavo draugę, ir jie laimingi kartu, vadinasi, ši mergina turi tai, ko reikia: vaikiną traukia tam tikros išvaizdos, bei asmeninės savybės, kurias nebūtinai turi ir tu. Taigi užkariavimo žaidimas gali baigtis nė neprasidėjęs. Ar tu pasiruošusi patirti vaikino atstūmimą ir gėdą, draugei sužinojus apie tavo slaptas užmačias? Pagalvok. 


Antra, jeigu vistiek ketini imtis veiksmų ir tiki, kad pavyks, privalai susitaikyti su tuo, jog prarasi draugę. Ar tu pasiruošusi vardan savo egoistinių poreikių įskaudinti artimą žmogų, bei pasiryžti nutraukti visus ryšius su juo? Ar sugebėsi būti laiminga su vaikinu, žinodama, jog kenčia ji? Nepamiršk, jog vyrai vertina moteris, su kuriomis jie jautėsi saugūs ir laimingi praeityje ir didelė tikimybė, jog „pasilakstęs" su tavimi, jis bandys grįžti pas tavo draugę. Ar tu pasiruošusi gyventi sudaužyta širdimi, praradusi du brangius žmones? Apsidairyk, aplinkui pilna laisvų žavių vyrukų - gal vertėtu pabandyti kurti santykius su vienu iš jų?
 

Jis vedęs. Šis vyras galėtų būti tobula antra pusė tau, bet yra vienas minusas – jis jau vedęs. Nors teigia, jog žmonos nebemyli, su ja santykiai seniai atšalę, skyryboms vis nesiryžta - kliudo daugybė priežasčių: bendras turtas, vaikai, visuomeninė padėtis, o galbūt tiesiog prisirišimas prie žmonos. Tau žadama daug, bet gauni mažai - milijoną tuščių pažadų ir nuolatinį prašymą dar palaukti. Tik kiek esi pasiryžusi naiviai tikėtis? Ar esi pasiruošusi daugybę metų likti „antrame plane"? Didelė tikimybė, kad vyrui esi tik patogus variantas: namie jis turi mylinčią šeimą, o prasiblaškymui už namų sienų - jauną, gražią ir aistringą tave, pasiryžusią laukti tiek, kiek reikės. Tikimybė, kad jis pagaliau išsiskirs ir pasirinks tave, menka – pasak gydytojos seksologės I. Kravčenkienės, vyrai dažniausiai meilužės ieško tam, kad įveiktų rutiną, patirtų nuotykių, naujų seksualinių potyrių, rizikos, adrenalino, o šeima visada lieka saugus uostas, į kurį gali grįžti „išsilakstęs". Taigi, prieš pradėdama kovoti dėl vedusio vyro, gerai pagalvok, ar verta eikvoti savo jėgas ir laiką dėl miglotos ir neužtikrintos santykių perspektyvos?
 

Jis – blogas berniukas. Jis velniškai seksualus, jo akyse žaižaruoja ugnelės, o lengvai prikimęs balsas veda iš proto. Jis laužo taisykles, nusistovėjusias normas, jam negalioja jokie įsipareigojimai. Šis gražuolis nežino žodžio „reikia", jam egzistuoja - „noriu". Šį kartą jo norų sąraše atsidūrei tu. Vien jį pamačius tau linksta kojos, džiūsta burna, pinasi žodžiai ir kūnu bėgioja šiurpuliukai. Ilgai nelaukusi, pasiduodi saldžiai pagundai, ir jūsų santykiai įsisuka amerikietiškos karuselės greičiu.

Pirmomis savaitėmis viskas klostosi nuostabiai : nauji pojūčiai, nuotykiai, vakarėliai, linksmybės, aistringos sekso naktys – ko daugiau galėtu trūkti? Deja, pritrūksta: ilgainiui pradedi jausti, jog įsimyli vis stipriau, nori įsipareigoti, tikiesi, kad jis priklausys tau vienai, trokšti visam pasauliui paskelbti, jog šis gražuolis vien tavo. Norėtum supažindinti jį su savo šeima ir tėvais, norėtum gaminti jam vakarienę, bei jaukiai susisupus į pledą vakare kartu žiūrėti televizorių. Deja, teigiamo atsako nesulauki – „Mažule,  nuo pradžių sakiau, jog man svarbiausia – laisvė, ir aš dar nepasirengęs įsipareigoti" – atsainiai ištaria jis, o tu nė nenori klausytis. Mintyse jau kuri strategijas, ką turi padaryti, kad jį pakeistum. Gal padėtų, jei imtum jį labiau kontroliuoti? O gal tau reikia tapti dar rūpestingesnei ir stengtis įtikti, kad jis pagaliau suprastų, kokia tu nuostabi mergina ir vaikinui nereikėtų nieko daugiau, išskyrus tave? Nebūk naivi. Nejau tu tikrai manai, kad šis laukinis vakarėlių liūtas, tau panorėjus, virs jaukiu, pūkuotu naminiu kačiuku? Kovoti, stengiantis pakeisti suaugusio žmogaus charakterį – beprasmiška, didžiausia tikimybė, jog šioje kovoje vienintelė pralaimėtoja būsi tu.
 

Apžvelgėme tris, dažniausiai pasitaikančias situacijas, kai prieš imantis drastiškų priemonių  vardan meilės, derėtų gerai pagalvoti, tačiau gyvenime jų gali pasitaikyti žymiai daugiau ir vienintelė išeitis  – kiek įmanoma, pasikliauti logika ir sveiku protu. Nors meilė susuka galvas ir blaiviai mąstyti kartais sunku, vertėtų nepamiršti, jog netgi kare egzistuoja tam tikros taisyklės, tarpusavio santykiuose irgi.

Kovoti dėl santykių, dėl mylimo žmogaus, galima ir netgi reikia, tačiau pasirinktos priemonės neturėtų kirstis su jūsų asmeniniais principais ir vertybėmis, kitaip rizikuojate susidurti su neigiamomis pasėkmėmis, kurios pakenks ne tik aplinkiniams, bet gali skaudžiai paliesti ir Jus. „Joks tikslas nėra toks kilnus kad pateisintų negarbingas priemones" – teigia A. Einšteinas, taigi, kovokite garbingai ir laimėsite.

 
Komentarai (1)
Wow. Sutinku su visosmis mintimis ;)
Tikrai privertė susimąstyti.
Naujas komentaras