Dažniausios konfliktų poroje priežastys, ir kaip jų išvengti

shutterstock_370477784.jpg
 
Kokie idealūs ir tvirti beatrodytų santykiai, anksčiau ar vėliau dažniausiai juose atsiranda nesutarimų. Kai kurie iš jų smulkūs ir nereikšmingi, tačiau esama ir esminių: nuo sprendimų ir mokėjimų ieškoti kompromiso dažnai priklauso tolimesnė santykių ateitis. Šiandien panagrinėsime, kokios yra kertinės barnių priežastys ir kaip šiuos nesutarimus konstruktyviai išspręsti.

Nesutarimai dėl finansų

Viena dažniausių ir reikšmingiausių konfliktų priežasčių. Dažnai iškyla ginčų, kiek kuris turi prisidėti dėl bendros gerovės, ar reikia pinigų atsidėti asmeniškai sau, dėl didesnių pirkinių ir panašiai. Kaip išvengti nesutarimų? Pačioje santykių pradžioje, dar prieš apsigyvenant kartu privalote pasikalbėti apie finansus bei būsimą pinigų tvarkymo modelį ir aiškiai išsigryninti kiekvieno iš jūsų poreikius, pareigas ir vizijas. Jei bus ryškių nesutapimų – turėsite arba ieškoti kompromiso arba nepuoselėti vilčių apie bendrą gyvenimą kartu. Didžiausia klaida – vengti pokalbio apie finansus ir po kurio laiko piktintis, jog partneris nesilaiko jūsų sukurto pinigų leidimo ar taupymo plano.

Nuomonių skirtumai

Nuomonių skirtumai gali išlįsti pačiais įvairiausiais gyvenimo klausimais ir tai yra visiškai normalu – juk jūs esate skirtingos asmenybės, galbūt augote skirtingoje aplinkoje, buvote auklėti skirtingai, turėjote nevienodą gyvenimo patirtį ir pan. Esmė net ne pačiuose skirtumuose, o mokėjime priimti ir gerbti partnerio nuomone, nors ji jums ir atrodo neteisinga. Pasistengti suprasti vienas kito požiūrį, bei laikytis elementarios pagarbos padės jums nuomonių išsiskyrimo nepaversti konfliktu.

Buitiniai rūpesčiai

Banalios išmėtytos kojinės, nesuplauti indai, neišneštos šiukšlės. Atrodo, visa tai smulkmenos, bet dažnai tai perauga į rimtus poros konfliktus. Kaip tai spręsti? Pokalbiu. Visų pirma, kiekvieno tvarkos supratimas skiriasi, todėl reikėtų sutarti dėl abiems priimtinų taisyklių namuose, pasiskirstyti darbus. Blogiausia, ką galite padaryti – rėkti ir koneveikti vienas kitą už neišplautą puodelį, net nesistengiant nieko keisti.

Seksas

Seksas taip pat gali tapti nesutarimų priežastimi. Skirtingas libido lygis, vieno iš partnerių nenoras eksperimentuoti ir panašiai, gali apkartinti santykius. Ką daryti? Visų pirma, neverskite partnerio arba savęs daryti tai, kas jums nepriimtina. Jei partneris kategoriškai atsisako vykdyti jūsų norimus eksperimentus, nes tai peržengia jo asmenines ribas, jums teks arba susitaikyti arba ieškoti kito, labiau suderinamo seksualiai. Žinoma, atviri ir nuoširdūs pokalbiai gali labai pagerinti situaciją.

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras