Draugai su “privalumais”: už ar prieš?

shutterstock_514793311-1000x400.jpg
 
Tikriausiai tau yra tekę girdėti sąvoką – „draugai su privalumais“? Taip apibūdinami tokie santykiai, kai draugai – vyras ir moteris į draugystę įtraukia ir seksualinius santykius, bet kartu išlieka neįsipareigoję vienas kitam, nėra pora. Taigi, kokie tokių santykių pliusai ir minusai? Pradėkime nuo pliusų:

Laisvė

Kartais, kai žmonės yra itin užimti, kiekvienas turi savo siekius, tikslus, planus ir karjeras – jie nemato reikalo kartu būti visą laiką. Žinojimas, kad nesi niekam įsipareigojusi, bet prireikus gali gauti fizinio ir emocinio kontakto iš artimo žmogaus suteikia laisvę. Nereikia niekam aiškintis, atsiskaitinėti ar derintis prie kito asmens. Niekas nepriekaištaus, jog per daug laiko skiri darbui, draugams ar kitai veiklai – esi pati savo laiko šeimininkė.

Rutinos nebuvimas

Į santykius be įsipareigojimų neįsismelkia rutina – kadangi kartu negyvenate, jūsų neslegia bendra buitis, finansiniai rūpesčiai ir kitos bėdos – galite visą dėmesį skirti vienas kitam. Jūsų susitikimai būna smagūs, pilni gerų emocijų, nes neatsibostate vienas kitam, kartu būdami visą laiką. Esate įdomus vienas kitam, nes turite atskirus gyvenimus – galite dalintis savo įspūdžiais ir patirtimi tarpusavyje.

Geras seksas

Kadangi esate artimi draugai, vienas kitu pasitikite – seksas teikia nepaprastai didelį malonumą. Žinoma, taip yra taip pat ir todėl, kad nematote vienas kito kiekvieną dieną, būnate išsiilgę, nepavargę, skiriate intymumui dėmesio, ko kartais trūksta kartu gyvenančioms poroms, kai grįžtate namo be jėgų, susisukat į nuskalbtą chalatą ir užsiimate kiekvienas savo reikalais – žiūrite televizorių arba žaidžiate kompiuterinius žaidimus.

Patogumas

Santykiai – tai darbas, todėl norint turėti visaverčius santykius abiem reikia įdėti nemažai pastangų. Reikia derintis, šlifuotis, dažnai ir keistis vienam dėl kito. Jei abu esate tvirtos, savarankiškos asmenybės – tai padaryti gali būti sunku, todėl trumpalaikiai susitikimai be įsipareigojimų jums gali tikti labiau.

Trūkumai:

Galimybė likti įskaudintai

Labai dažna, galima sakyti, klasikinė situacija – vienas iš jūsų įsimyli ir ima norėti daugiau – draugų su privalumais statuso ima nebeužtekti. Norisi kurti bendrą ateitį su žmogumi, imi pavydėti jo kitiems – nes nori jo tik sau vienai. Kada vienas nori rimtų santykių, o kitas bendrauti be įsipareigojimų – be dramos apsieiti sunku. Labai dažni du variantai: įsimylėjusi pusė tyli ir susitaiko su situacija, apsimesdama, kad tokie santykiai tenkina, arba pasirenka savo jausmus išsakyti partneriui. Ir tuomet pabaigos būna dvi: kitas žmogus sutinka bandyti kurti rimtus santykius, arba tenka viską nutraukti ir nustoti bendrauti – o toks išsiskyrimas gali sukelti nemažai skausmo.

Gali prarasti ne tik meilužį, bet ir draugą

Jei šis žmogus visų pirma buvo tavo draugas, jo praradimas gali būti žymiai skaudesnis, nei tiesiog vaikino, su kuriuo susitikinėji. Tarp draugų paprastai atsiranda pasitikėjimas, atsiranda stiprus emocinis ryšys, todėl santykiams nutrūkus gali jaustis daug praradusi. Verta pagalvoti, kas nutiks, jei vienas iš jūsų susiras antrą pusę – juk nesate įsipareigoję vienas kitam. Ar sugebėsite likti draugais, jei romantiškoji santykių dalis nutrūks? Labai abejotina, nes vargu ar ir jūsų antrosios pusės taikstysis su mintimi, jog nekaltai bendraujate su „tik draugu“, su kuriuo prieš tai ir miegojote.

Taigi, prieš leisdamasi į tokius santykius turėtum viską gerai apgalvoti. Ar tikrai esi pakankamai šaltų nervų, kad neįsiveltum į santykių dramą, galinčią atnešti daug neapibrėžtumo, nesaugumo ir kitų neigiamų jausmų? Spręsti, žinoma, tau

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras