Įgrisusi vienatvė, arba kodėl nesiseka rasti mylimo žmogaus, bei užmegzti rimtų santykių

the_loneliness_of_love_by_karen_abramyan-d7pqivt.jpg
 
„Vienatvė - tai kelias, kuriuo likimas veda žmogų į jį patį.” - teigia Hermanas Hesė. Tiesa, vienatvė padeda žmogui suprasti save, rasti atsakymus, išsiaiškinti, ko norisi iš gyvenimo ir iš savęs paties, tačiau kartais ta kelionė vienam pasidaro pernelyg ilga ir varginanti, bei imame trokšti jog šalia atsirastų žmogus, su kuriuo galėtumėme viskuo dalintis bei kurti bendrą ateitį.

Ypatingai dabar, šaltais rudens, žiemos vakarais, artėjant gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems, kada ypač akcentuojamas buvimas kartu, bendrumas, meilė – vieniši žmonės dažnai pasijunta dar vienišesni, jaučiasi taip, tarsi jų gyvenime trūktų kažko labai svarbaus. Natūraliai iškyla klausimas – kodėl kai kuriems žmonėms ypač sunku rasti antrą pusę, užmegzti santykius bei juos išlaikyti? Ar egzistuoja bendros savybės ir dėsniai, būdingi šiems žmonėms? Pabandykime pasiaiškinti. Taigi, kas trukdo susieti gyvenimą su kitu žmogumi, bei palikti vienatvę už borto?

 

Vaizduotėje susikurtas mylimojo/ osios portretas. Viena iš dažnesnių klaidų – tobulų santykių vizija. Vaizduotėje žmogus susikuria tobulo partnerio įvaizdį, bei tobulų santykių viziją, bei nusivilia, kai tobulumo pasiekti realybėje nepavyksta. Kodėl? Nes tobulumas tiesiog neegzistuoja, ir nereikia žmonių statyti į rėmus. Žinoma, svarbu sutikus žmogų, jog atitiktų jūsų esminės gyvenimo vertybės ir principai, tačiau nereikia tikėtis, jog realaus žmogaus asmenybė su visomis smulkmenomis atitiks paveikslą jūsų galvoje. O dėl tobulų santykių – jų taip pat nebūna. Reikia susitaikyti, kad bus visko: pykčių, barnių, nekalbadienių. Tai yra normalu. Santykiai – nuolatinis prisitaikymas vienam prie kito. Visus konfliktus galima išspręsti, jeigu tik yra abipusis noras ir pastangos, todėl nereikia bijoti ir vengti ginčytis.

 

Per didelis individualizmas. 21 amžius vadinamas individualizmo laikais – žmonės pamažu įpranta gyventi tik sau ir dėl savo poreikių, pamirštamas bendrumas. Žmonės apsikrauna darbais, veiklomis, tikslų siekimu ir puoselėjimu, todėl meilei ir santykiams vietos dažnai nebelieka. Žmogus susikuria savo patogų pasaulėlį – darbas, maistas, šildomas mikrobangėje, kava plastikiniuose puodeliuose, bei retkarčiais -neįpareigojantys vienos nakties nuotykiai. Kad sukurti visaverčius santykius, žmogus privalo paminti dalį individualizmo - turi derintis, skirti laiką, dėmesį, turi keistis, šlifuotis ir prisitaikyti prie šalia esančio žmogaus. Tai yra tikrai sunkus darbas ir ne kiekvienas tam ryžtasi, tačiau reikia nepamiršti, jog išmokdami pasiaukoti, prisitaikyti mes taip pat tobulėjame kaip asmenybės, ne tik kuriame santykius, todėl stengtis verta.

 

Baimės. „Baimė– štai vienintelis dalykas, kurio turime bijoti.“- teigia Teodoras Ruzveltas. Iš tiesų, baimės mums dažnai kliudo gyventi – trukdo pasiekti tikslų, imtis kažko naujo, imtis veiklos, kai nepalaiko aplinkiniai ir panašiai. Santykiai ne išimtis – baimės griauna tiek esamus, tiek potencialius santykius. Taigi, iš ko gimsta baimė santykiams? Dažniausiai iš nesėkmingos  patirties. Kartą stipriai įskaudintas žmogus bijos nepatirti to dar kart, todėl vengs atsiverti, pradėti ilgalaikius ryšius. Žmogus bijos pasitikėti, tikėti optimistiška naujų santykių ateitimi, ir net nenorėdamas būti vienas, negalės rasti nuolatinio partnerio, nes pasitikėjimas – visko pagrindas. Ką tokiu atveju daryti? Priklauso nuo konkrečios situacijos. Jei baimė tokia stipri, kad jau ilgą laiką negalite užmegzti naujų santykių – galbūt verta apsilankyti pas specialistą? Padėti gali psichoterapeutai, santykių terapeutai – savo srities profesionalai.

 

Nemokėjimas savęs pateikti. Į vadinamąjį savęs pateikimą įeina daug dalykų: išvaizda, manieros, elgesys, pasitikėjimas savimi. Ir tai tikrai svarbu. Pagal tai, kaip save pateiksite, jūsų potencialus partneris spręs ar jūs tinkamas kandidatas į jo/jos širdį. Taigi, kaip teisingai save pateikti, kad patiktumėte žmonėms? Nelaikykite išvaizdos antraeiliu dalyku ir tuštybe – ji tikrai yra svarbi ir daug ką lemia. Taigi pasistenkite gerai atrodyti. Mokykitės pasitikėti savimi – pasitikintys žmonės visada atrodo patrauklūs. Neapsimetinėkite – stenkitės išryškinti savo gerąsias savybes, tačiau neprisifantazuokite,apie tai, ko neturite, kad galėtumėme įtikti, nes anksčiau ar vėliau vaidinti atsibos ir tiesiog nuvilsite kitą žmogų. Būkit savimi, dar geriau – būkite geriausia savo pačių versija.

 

Taigi, perskaitėte straipsni ir atpažinote save darant šias klaidas? Jei taip, tuomet, visų pirma nuspręskite ar jums tų santykių apskritai reikia ir ar esatę nusiteikę keistis ir įdėti daug pastangų, vardan to, kad juos turėtumėte. Jei taip – po mažą žingsnelį keiskitės. Jokiu būdu neprisiimkite aukos vaidmens ir neimkite gailėti savęs – tik nuolatinės pastangos, reikalavimų sau kėlimas, padės pasiekti tai, ko norite.

 

Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras