Ką daryti, jei jautiesi negraži, nepatraukli ir nepasitikinti savimi?

shutterstock_356410439-e1509656947291.jpg
 
Šiomis dienomis žiniasklaida, medijos, socialiniai tinklai bando mums įbrukti „tobulos moters“ įvaizdį. Sukurta daugybė įvairių stereotipų, kaip moteris turi atrodyti ir jaustis: tobula figūra, išpuoselėti plaukai, makiažas, stilingi rūbai ir spindinčios šypsenos – tokios moterys puikuojasi socialiniuose tinkluose, televizijoje, žurnaluose ir nenuostabu, jog nuolat matydama tokias merginas, gali imti jaustis nepakankamai išvaizdi, nepakankamai laiminga, nepakankamai tobula. Taigi, ką daryti, jei nuolat jautiesi per prasta ir nebepasitiki savimi?

Suprask, kai tai netikra

Jei prisižiūrėjusi įvairių reklamų ir influencerių Instagrame jautiesi blogai, save lygindama su jais – reklamos užsakovų tikslas pasiektas. Jie reklamuoja savo produktus, skatindami tave jaustis blogai. Reklamose dalyvauja atletai, sportuojantys ne vienerius metus, nuotraukos apdorojamos fotošopu, parenkamos pozos, kur kūnas atrodo įspūdingiausiai. Normalu, kad pamačiusi tokias nuotraukas gali pasijusti prastai dėl savo figūros. Reklamuotojai to ir siekia – jie nori, kad pirktum produktus. Siekiama, jog norėtum atrodyti, kaip reklamų modeliai ir pirktum reklamuojamą prekę, kuri iš tiesų tavęs nepavers atlete ir gyvenimo geresnio nepadarys. Toks yra reklamos verslas, todėl prieš imdama gailėti savęs, turėtum suvokti, jog tai, ką matai soc. tinkluose, dažniausiai nėra tikra.

Kiekviena iš mūsų kartais jaučiamės blogai

Patikėk, net ir ryškiausios žvaigždės, bei socialinių tinklų įžymybės turi tokių dienų, kai pažvelgusios į veidrodį mato negražią ir viskuo nepatenkintą moterį. Tai normalu. Kompleksų turime visi. Nieko baisaus, jei nesižavi savimi kiekvieną dieną, jei atsiranda laikotarpių, kai jautiesi nepatraukli sau. Tereikia pasakyti sau, jog tai tik trumpas laikotarpis, ir kad tai praeis. Išmokusi priimti, kad blogų laikotarpių turėti yra normalu, tapsi atlaidesnė sau, tikėtina, jog imsi jaustis geriau.

Išmok bendrauti su savimi

Daugelio iš mūsų viduje gyvena aštriausias vidinis kritikas, kuris nenuilsdamas dirba: žemina, kritikuoja, koneveikia. Net ir pačiomis juodžiausiomis dienomis, neleisk šiam kritikui perimti valdžios. Kad augintum savo pasitikėjimą, turi išmokti sakyti sau gražius dalykus. Prisimink, ką savyje vertini, kokios išvaizdos ir būdo savybės tau patinka ir už ką galėtum save pagirti. Kai kažkas nepasiseka – priimk klaidą ir stenkis iš jos pasimokyti, užuot kalbėjusi sau, kokia esi niekam tikusi.

Nustok lyginti save su kitais

Kiekvienas iš mūsų – unikali asmenybė. Mes negalime lyginti savo gyvenimo pasiekimų, nes mūsų tikslai, duotybės ir galimybės yra skirtingi. Lygintis gali tik su pačia savimi – kokį progresą padarei, kiek šiandien esi geresnė, nei buvai vakar. Savo tobulėjimą sekti svarbu – taip matysi silpnąsias ir stipriąsias vietas, tačiau savo pasiekimus lyginti su kitų – neverta, tai tik žemina savivertę, ir dar labiau slopina pasitikėjimą. 

Tikiuosi, šie patarimai padėjo suprasti, jog daugelis iš mūsų kartais jaučiamės prastai ir nepasitikinčios savimi. Tik nuo tavęs priklauso, ar pasitikėjimą auginsi ir stiprinsi, ar atvirkščiai – toliau slopinsi savo savivertę.

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras