Ką daryti likus vienai, arba kaip sumažinti išsiskyrimo skausmą?

eric-ward-7KQe_8Meex8-unsplash.jpg
 
Nesvarbu, ar buvai palikta, ar pati nutraukei santykius, skyrybos paprastai yra viena iš situacijų gyvenime, kai nežinome kaip elgtis ir kaip tvarkytis su užplūdusiais jausmais ir emocijomis. Šiame straipsnyje pateiksiu patarimų, ką daryti ir kaip išeiti iš kankinančių skyrybų situacijos, kuo mažiau nukenčiant.

Išsipasakok

Išgyvenant išsiskyrimą, normalu jaustis pasimetusiai, kovoti su įvairiais jausmais ir kintančiomis emocijomis. Nelaikyk visko savyje - rask draugę ar draugą, kuris galėtų ir norėtų tave išklausyti. Išsipasakojimas padeda pasijausti lengviau, taip pat leidžia suprasti jog esi ne viena, ir aplinkui yra žmonių, kuriems rūpi tavo gyvenimas. Taip pat kartais naudinga išgirsti patarimą iš šalies – tai gali padėti susivokti.

Tobulėk

Likus be antros pusės, pats laikas atsisukti į save: užsiimti dalykais, kuriems anksčiau galbūt nerasdavai laiko. Tobulėk, kaip asmenybė, mokykis naujų dalykų, keliauk, galbūt atrasi naują pašaukimą ar talentą. Taip pat verta skirti dėmesio saviugdai, naujų prioritetų dėliojimui, savęs pažinimui, bei tikslų nusistatymui. Visų pirma, taip būsi užsiėmusi ir mintys mažiau kryps į buvusiojo pusę, antra – norėdama geresnio ateities partnerio ir pati turi būti to verta. Taigi, jei būsi įdomi, interesų ir tikslų turinti moteris, didelė tikimybė, jog sutiksi tokį patį vyrą.

Nevenk naujų pažinčių

Nauji žmonės gali padėti prasiblaškyti ir pasijausti geriau. Neraginu tik išsiskyrus pulti į naujus santykius, tačiau būdama viena, turi puikią progą užmegzti kontaktą ir susipažinti su kitais žmonėmis. Nebijok eiti į miestą, renginius, parodas viena ir užkalbinti kitus žmones, galbūt pokalbis išsirutulios į gražią draugystę? Jei tam esi per daug nedrąsi, pasinaudok internetinėmis pažintimis: ten galima rasti žmonių ieškančių draugų, antros pusės, ar tiesiog norinčių linksmai praleisti laiką. Net jeigu ir nepavyktų užmegzti ilgalaikių ryšių, pažinčių mezgimas yra naudingas tuo, jog lavini bendravimo ir komunikacijos įgūdžius.

Mokykis pažinti save

Kartais, tik likę vieni iš tiesų imame suprasti kas esame, ko norime iš gyvenimo. Būdama viena, gali save pažinti, skirti laiko įvairiems apmąstymams, padedantiems suvokti, ko iš tiesų tau reikia, o kas buvo primesta aplinkinių žmonių. Labai dažnai mes gyvename pagal tarsi iš anksto kažkieno paruoštą scenarijų, net nesuprasdami, jog iš tiesų norime visai kitų dalykų. Būdama viena galėsi atsiriboti nuo visuomenės spaudimo ir atrasti tikrąjį savo kelią.

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras