Kaip gyventi įdomiai?

Mug-heart.jpg
 
Daugeliui iš mūsų gyvenime neišvengiamai tenka susidurti su rutina ir nuoboduliu. Kartais, atrodo, gyvenimas praranda visą žavesį, kai diena iš dienos veikiame tą patį, esame įsitraukę į kasdienybę, buitį, rūpesčius. Atėjus pavasariui siūlau rutiną praskaidrinti ir paįvairinti gyvenimą, panaudojant šiuos, nesunkiai įgyvendinamus patarimus.

Taigi, ką daryti, jei gyvenimas tapo nuobodus? Atrodo, kas rytą kelies, eini į darbą, vėliau namo, tada televizorius, socialiniai tinklai, lova. Imi jausti, kad dingsta motyvacija, jog rutina ima spausti.  Pirmiausia:

Užrašyk problemas

Skirk sau 15 min., ir užrašyk, kas verčia jaustis blogai. Tada dar 20 min. skirk mąstymui ir užrašymui idėjų , kurios galėtų padėti problemą išspręsti. Patarimas - pasistenk pažiūrėti į save iš šono, iš žmogaus, kurį itin gerbi ir laikai autoritetu, perspektyvos, pagalvok, ką jis darytų tokioje situacijoje, kaip spręstų problemą? Tai gali padėti pamatyti situaciją nauju kampu ir atrasti sprendimus.  

Išbandyk naują patirtį

Iškelk sau iššūkį, išmėgink ką nors naujo! Tarkim, prisijunk prie 30 dienų meditacijos iššūkio, nuspręsk bėgioti kiekvieną vakarą, užsirašyk į maratoną, pradėk lankyt jogą, tapk veganu - nesvarbu. Svarbiausia, jog tai būtų nauja ir įdomu, bei nebūtų pernelyg paprasta. Iššūkiai gražina aistrą gyventi, padaro mus stipresniais bei labiau besidžiaugiančiais gyvenimu.

Išmėgink kažką naujo lovoje

Atėjo laikas pokyčiams ir šioje srityje. Pagalvok kartu su partneriu/e, ką naujo galėtumėte išbandyti? Gal vaidmenų žaidimus? BDSM elementus? Seksą ekstremaliose vietose? Kas užvestu jus abu? Galbūt pradžiai tiktų ir apsilankymas ar net ekskursija erotinių prekių parduotuvėje? Jei esi vienišas (a) galbūt naujas sekso žaislas praskaidrintų gyvenimą, įnešdamas į jį daugiau malonumo?

Įsitikink, jog nesi įstrigęs komforto zonoje

Jei nuolat tūnosime saugiai savo burbule, faktas, jog ilgainiui gyvenimas ims darytis vienodas ir nuobodus. Karts nuo karto privaloma save iš jos išvilkti, jei nori tobulėti, kaip asmenybė. Kas tave priverčia jausti už komforto zonos ribų? Galbūt viešas kalbėjimas, gal pažintys su naujais žmonėmis, gal susidūrimas su tarkim aukščio baime (mano atvejis, nenormaliai bijau aukščio, bet už poros savaičių šoksiu parašiutu). Gali susidaryti sąrašą tokių dalykų ir kas mėnesį įgyvendinti po vieną ar kelis. 

Suplanuok kelionę

Kelionės, naujų vietų atradimas, visada ištraukia iš rutinos, suteikia pozityvių emocijų. Pagal savo laiko ir finansines galimybes, suplanuok kelionę, kad ir visai mažą. Gali vienai ar porai dienų aplankyti kaimynines šalis, Lietuvos miestus - čia taip pat yra daugybė gražių, vertų dėmesio vietų. Svarbiausia, pakeisk aplinką, pamatysi, pasikeis ir nuotaika. 

Atsikratyk kažko. Daiktų, žmogaus ar įpročio - to kas neigiamai veikia tavo gyvenimą. Tarkim, apkarpyk laiką, praleidžiamą socialiniuose tinkluose. Nutrauk santykius su žmogumi, kuris tave toksiškai veikia. Pastangos, siekiant kažko atsisakyti, privers pamiršti apie nuobodulį.

Įdomaus ir nekasdieniško savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras