Kaip išgyventi skyrybas ir grįžti į visavertį gyvenimą?

skyrybas.jpg
 
Turbūt visi sutiks su pasakymu, jog skyrybos su mylimu žmogumi – skaudus įvykis gyvenime, atnešantis nemažai pokyčių, nežinomybės, neigiamų emocijų į mūsų kasdienybę. Žmonės ima jausti visą spektrą įvairiausių jausmų – baimę dėl ateities, pyktį, nusivylimą, nevisavertiškumą, liūdesį, vienatvę, atsiskyrimą.

Dažnas atvejis, kai žmogus, nežinodamas kaip tvarkytis su staiga užklupusiomis emocijomis, pasimeta, ir ilgą laiką nesugeba grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, jaučiasi beviltiškai, galbūt net suserga depresija ar kitais psichikos sutrikimais. Taigi, kaip to išvengti ir patyrus skyrybas, kuo greičiau atsigauti ir imti vėl mėgautis gyvenimu? Pateiksime keletą naudingų patarimų:
 

Nelaikykite emocijų savyje

Labai tikėtina, kad pirmomis savaitėmis po išsiskyrimo jūsų emocijos siūbuos aukštyn žemyn, kaip amerikietiški kalneliai. Tik nesugalvokite šių jausmų užgniaužti ir apsimesti, kad nieko nenutiko. Lengviau ir greičiau išgyvensite šį nemalonų etapą, jei leisite sau išgyventi, tai, ką jaučiate. Norite rėkti – rėkite, norite gulėti ant sofos, apsikabinus kibirą ledų ir verkti, žiūrint filmus apie nelaimingą meilę – darykite tai. Norite nusigerti iki žemes graibymo, veblenti visiškas nesamones ir žliumbti draugui ant peties – nesivaržykite. Išliekite savo liūdesį, pyktį, nusivylimą, jums priimtinais būdais. Aišku, įsitikinkite, kad pasirinktas metodas neatneš neigiamų pasekmių – verkimas ir daiktų švaistymas nuo stalo ofise, sutikite, nėra pats geriausias variantas.

Ištrinkite prisiminimus. Įsisąmoninkite, kad viskas baigta. Ištrinkite žinutes, nuotraukas, telefono numerį, išmeskite mylimojo/ osios daiktus, pašalinkite iš savo aplinkos viską, kas su tuo žmogumi susiję. Jums reikia susitaikyti, kad šio žmogaus nebebus jūsų gyvenime, o ne šimtajį kartą per dieną tikrinti jo feisbuko profilį. Kuo mažiau suteiksite sau progų kontaktuoti, kad ir netiesiogiai su buvusiu partneriu, tuo greičiau jis/ ji pasišalins iš jūsų minčių.
 

Prisiminkite ir tai, kas buvo bloga

 Žmogaus prigimtis tokia, kad nutrūkus ilgalaikiams santykiams dažnai prisimenama tiktai tai, kas buvo gera, galvoje iškyla vaizdiniai, kaip nuostabiai jautėtės su žmogumi, su kuriuo, deja, jau išsiskyrėte, ir tuoj pat imate jaustis nelaimingas/a, įsivaizduodamas, kad to daugiau nebus, kad gyvenimas nebus toks gražus, kaip buvo iki tol, kol nebuvote išsiskyrę. Stop! Pagalvokite, ar iš tiesu viskas buvo taip nuostabu? Prisiminkite to žmogaus trūkumus ir tai, kas jus erzino. Galite tai netgi susirašyti ant popieriaus lapo, ir kai tik į galva šmėkstels mintys apie nuostabų laiką kartu, kuris negrįš, išsitraukite šį sąrašą ir pagalvokite: ar tikrai tiek daug praradote? Tikriausiai ne, o jums skirtas žmogus, jūsų dar laukia ateityje!
 

Apsupkite save širdžiai mielais žmonėmis

Praėjus pirminiam liūdesio ir emocijų reiškimo etapui, stenkitės kuo mažiau būti vienas, kuo daugiau laiko praleiskite su draugais ir artimaisiais. Jus mylinčių žmonių buvimas kartu ir palaikymas padės lengviau išgyventi šį sudėtingą laikotarpį. Taip pat nebijokite išsikalbėti, pasiguosti artimiems žmonėms, pasipasakoti apie tai, kas neduoda jums ramybės. Nuoširdumas, artimų žmonių palaikymas ir supratimas padės Jums greičiau grįžti į vėžes.
 

Veikite!

Užsiimkite veikla, kuriai galbūt vis nerasdavote laiko, kol buvote santykiuose, arba tiesiog tuo, apie ką senai svajojote, bet nedrįsdavote, ar prigalvodavote kliūčių, kurios trukdė jums tuo užsiimti. Tai gali būti bet kas: sportuokite, tobulėkite profesinėje veikloje, imkitės verslo, išmokite naujų dalykų, tarkim naują užsienio kalbą. Kelkite sau tikslus asmeniniame tobulėjime ir žingsnis po žingsnio juos vykdykite. Pasididžiavimo savimi jausmas, rezultatų matymas leis jums jaustis geriau, labiau pasitikėti savimi ir jūs mažiau galvosite apie buvusią antrą pusę, galbūt ilgainiui suprasite, kad tas žmogus buvo  nevertas jūsų, ir, kad esate verti geresnio partnerio/ės.

 

Neskubėkite pradėti naujų santykių

Didelė tikimybė, kad nesenai išsiskyrus jums užeis noras iškart pradėti naujus santykius vien dėl vienišumo, nusivylimo jausmo, kuris gali pastūmėti ieškoti šilumos į kito žmogaus glėbį, vien tam, kad kažką šalia turėti ir nebūti vienam. Tai nėra gerai, visu pirma žmogaus, kuris nori būti su jumis, atžvilgiu. Jei iki galo nepamiršote buvusio/ios, negalėsite užmegzti visaverčių naujų santykių, tai nėra sąžininga prieš žmogų, kuris norėtų su jumis juos užmegzti. Taip pat, susidėjus su pirmu pasitaikiusiu žmogumi, tik tam, kad nejausti vientavės, galite ir patys likti įskaudinti: gali būti, jog po kurio laiko suprasite, kad tas žmogus visiškai neatitinka jūsų kriterjų, kad jis jums netinka, ir vėl teks skirtis, patiriant neigiamus išgyvenimus ir sukeliant juos kitam asmeniui.

 

Išmokite mėgautis vienatve

Praėjus skyrybų etapus, tokius kaip: emocijų proveržiai, pyktis, beviltiškumas, galiausiai susitaikymas, naujų tikslų kėlimas ir įgyvendinimas, pats laikas suprasti, jog vienatvė turi savų pliusų. Visų pirma- jokios kontrolės. Išeinate ir grižtate kada norite, gyvenimą tvarkotės, kaip patinka, jokių kompromisų ir nurodinėjimų. Norite – šėlstate mieste visą nakti, norite – išvažiuojate į kitą šalį, - visi pasirinkimai jūsų rankose ir niekas negali nieko jums nurodinėti. Kada imsite jausti, jog tiesiog džiaugiatės, jog esate laisvi ir nepriklausomi – vadinasi skyrybas išgyvenote ir nuo šiol viskas ims tik gerėti. Tik tada, kai išmoksite laimingi būti vieni, į jūsų gyvenimą gali ateiti naujas žmogus, kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų.

Taigi, skyrybas su mylimu žmogumi, galima palyginti su tam tikros rūšies gedulu. Kaip ir gedint, reikia išgyventi tam tikras stadijas: neigimas, pyktis, liūdesys, susitaikymas ir tik tada bus galima grįžti į vėžes ir vėl visavertiškai gyventi, bei gyvenimu mėgautis. Duokite sau laiko, rūpinkitės savimi, suvokite, jog per dieną ar dvi skausmas nepraeis, tačiau, kad ir kaip būtų sunku tam tikrais momentais, žinokite, jog privalote būti stiprūs ir išgyventi tai, ir kad amžinai jūsų skausmas nesitęs – su laiku darysis vis lengviau. Žmogus iš prigimties yra linkęs prisitaikyti prie pokyčių ir susitaikyti, taigi tereikia laiko ir pastangų ir pamatysite, kaip po truputi atsiranda gyvenimo džiaugsmas ir viskas susitato į savas vietas.


Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras