Kaip išgyventi švenčių maratoną

62206-family-christmas-socks-1200_1200w_tn.jpg
 
Šventės gali būti ne tik džiaugsmingos, bet ir itin varginančios – dažnai šventinio laikotarpio metu susikaupia tiek reikalų, kad atrodo visą laiką tik bėgame, skubame ir nepaprastai pervargstame, todėl šventės nebeteikia jokio džiaugsmo. Kaip elgtis, kad šventinė nuotaika nedingtų ir spėtumėte pasimėgauti ypatingomis akimirkomis.

Nesitikėkite tobulumo

Dažnos moters klaida – įsivaizdavimas, kad šventės privalo būti tobulos. Nepriekaištingai išblizginti bei dailiai dekoruoti namai, nuo naminių, įmantrių patiekalų lūžtantys stalai, kruopščiai parengtos dovanos ir pan. Visa tai nepaprastai vargina. Viskas būtų žymiai paprasčiau, jei šiek tiek pakoreguotumėte savo požiūrį – galbūt vietoj galybės maisto galima pateikti paprastus užkandžius ir džiaugtis ne persivalgymo puota, o laiku su artimaisiais? Bei ar tikrai manote, jog svečiams svarbu ar jūsų langai tobulai išblizginti? Atsipalaiduokite.

Neapsiimkite viena visų darbų

Visus darbus: namų tvarkymas, maisto ruošimas, dekoravimas ir pan., dalinkitės su kitais šeimos nariais. Laikas atsikratyti požiūrio, jog tik pati sugebėsite viską atlikti geriausiai – pasitikėkite vyru ir vaikais, bei perleiskite dalį pareigų jiems. Likusį laisvą laiką išnaudokite sau ir savo malonumams.

Palepinkite save

Daugeliui iš mūsų moterų, rūpi mūsų išvaizda, o per šventes mes ypatingai norime spindėti.  Tik kartais visas tas pasiruošimas taip išvargina, jog savimi pasirūpinti nespėjame, ir šventinę dieną vaizdelis, švelniai tariant, būna nekoks. Taigi, likus kelioms dienoms iki švenčių, skirk sau dėmesio – pasidaryk manikiūrą, palepink veidą ir plaukus kaukėmis, pagalvok apie šventinę aprangą, aksesuarus ir makiažą.  Taip šventinėse nuotraukose nepriminsi nusivylusios namų šeimininkės, o ir pati jausiesi žymiai geriau ir labiau pasitikėsi savimi.

Numatykite galimus scenarijus

Nemalonūs pokalbiai prie šventinio stalo – štai kas dažnai temdo mums nuotaiką. Daugelis iš mūsų turime giminaičių, smalsių tetų ir močiučių, kurios progai pasitaikius, nepraleidžia galimybės patylėti: jei turi vyrą, klausia, kada gi pagaliau vaikučiai, jei esi vieniša – ar ruošiesi tapti senmerge. Jei nesenai išsiskyrei, reiškia neprašytą užuojautą ir rypuoja, kaip sunku bus be vyro. Kaip atlaikyti šiuos nepatogius klausimus ir pastabas? Padėti gali toks patarimas – iš anksto numatyk, ko gali klausinėti ir pasiruošk atsakymus. Taip, laikui atėjus į šias nemalonias kalbas reaguosi žymiai paprasčiau, ir galbūt jos ims netgi kelti juoką.

Jaukaus ir ramaus šventinio laikotarpio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras