Kaip išmokti džiaugtis vienatve?

 
Žodis „vienatvė“ ne vienam iš mūsų vis dar asocijuojasi su liūdesiu, atskirtimi, nuoboduliu, bei kitomis negatyviomis būsenomis. Nemažai žmonių bijo likti vieni, įsivaizduodami, jog jausis apleisti, vieniši savo pačių kompanijoje, todėl mieliau renkasi būti, kad ir su nemėgstamais žmonėmis, kad tik būtų kompanijoje, taip pat kai kurie būna su antrosiomis pusėmis, nors santykiai visiškai nesiklosto ir abiem naudingiau būtų pasukti skirtingais keliais, tačiau bijoma skirtis, nes teks likti vieniems. Nors, iš tiesų, mes, žmonės, esame socialios būtybės ir mums reikia kitų žmonių, tam, kad patenkintume savo socialinius poreikius, vienatvė kartais taip pat gali būti nepaprastai naudinga. Taigi, jei šiuo metu neturi antros pusės, ar būrio draugų, kurie nuolat pasirengę palaikyti tau kompaniją, skaityk toliau: pateiksiu keletą naudingų patarimų, kaip išmokti džiaugtis savo pačios kompanija.

Skirk laiką savęs tobulinimui

Būdama viena, gali visą laiką ir dėmesį skirti sau: savęs puoselėjimui, tobulėjimui, naujų dalykų mokymuisi. Skirk laiko tam, ko visada norėjai, bet nerasdavai laiko: galbūt nori tobulos figūros, išmokti užsienio kalbą, pradėti šokti, ar netgi kardinaliai pakeisti profesiją, išmokti naujo amato. Dabar tam idealus metas: būdama viena nesiblaškysi, galėsi šimtu procentu susikoncentruoti į tikslą ir siekti aukštumų. Vėliau būsi nepaprastai sau dėkinga už įdėtas pastangas.

Susipažink su naujais žmonėmis

Būdama viena, turi puikią progą užmegzti kontaktą ir susipažinti su kitais žmonėmis. Nebijok eiti į miestą, renginius, parodas viena ir užkalbinti kitus žmones, galbūt pokalbis išsirutulios į gražią draugystę? Jei tam esi per daug nedrąsi, pasinaudok internetinėmis pažintimis: ten galima rasti žmonių ieškančių draugų, antros pusės, ar tiesiog norinčių linksmai praleisti laiką. Net jeigu ir nepavyktų užmegzti ilgalaikių ryšių, pažinčių mezgimas yra naudingas tuo, jog lavini bendravimo ir komunikacijos įgūdžius.

Keliauk viena

Solo kelionės yra toks dalykas, kuris iš pradžių gali atrodyti bauginamai, tačiau kartą pabandžius norisi dar ir dar. Keliaudama viena gali planuoti laiką, kaip tik nori, su niekuo nesitarti, nuo nieko nepriklausyti – turi visišką laisvę daryti tai ką nori pati ir nesukti galvos dėl to, jog kažkas liks nepatenkintas.

Turi galimybę pažinti save

Kartais, tik likę vieni iš tiesų imame suprasti kas esame, ko norime iš gyvenimo. Būdama viena, gali save pažinti, skirti laiko įvairiems apmąstymams, padedantiems suvokti, ko iš tiesų tau reikia, o kas buvo primesta aplinkinių žmonių. Labai dažnai mes gyvename pagal tarsi iš anksto kažkieno paruoštą scenarijų, net nesuprasdami, jog iš tiesų norime visai kitų dalykų. Būdama viena galėsi atsiriboti nuo visuomenės spaudimo ir atrasti tikrąjį savo kelią.

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras