Kaip išsaugoti gerus santykius?

what-is-a-good-relationship-the-signs.jpg
 
Šiandien pasikalbėsime apie tai, ką gali padaryti, jog laikui bėgant, santykiai išliktų tokie pat geri, kaip pačioje pradžioje. Nereikia pamiršti, jog geri santykiai patys „nepasistato“, tai greičiau lyg darbas, kur nuolat reikia įdėti pastangų. Taigi, ką gali padaryti tu?

Būk jo draugė

Dažna pora santykius pradeda nuo „draugų fazės“, tačiau vėliau, atsiradus romantikai, tai kažkodėl pamirštama. Būkite draugais vienas kitam, tai yra žmonėmis, kurie gali kartu juoktis, kvailioti, kai prireikia išsipasakoti ir paprašyti nuoširdaus patarimo. Nereikėtų leisti jog buitis ir rutina užgožtų jūsų draugystę. Santykiai, kai pora visų pirma yra draugai vienas kitam, yra laikomi stabiliausiais ir ilgalaikiškiausiais.

Kalbėkis

Labai dažnai moterys nemoka tiesiai šviesiai pasakyti partneriui, kas negerai. Kai vyras paklausia, kas atsitiko, jos sako „nieko“, nors veido išraiška ir kūno kalba sako visai ką kitą. Nelaikyk savo išrinktojo ekstrasensu, turinčiu nepaprastų gebėjimų atspėti tavo nuotaikas, ir skaityti mintis. Jei nori kažką pasakyti – sakyk, ir drauge spręskite problemą. Nutylėti dalykai paprastai nepriveda prie gero – dažniausiai anksčiau ar vėliau pratrūkstama, ir viso susikaupę nuoskaudos išpilamos vienu metu. Kai tai įvyksta, dažniausiai sunku problemas spręsti konstruktyviai, nes kliaujamasi daugiau emocijomis, nei logika.

Palik erdvės jam ir sau

Kad ir kaip kartais, ypač santykių pradžioje, norisi visą laiką būti kartu su išrinktuoju, nepamiršk – jūs dvi atskiros savarankiškos asmenybės, kurioms taip pat būtina asmeninė erdvė. Erdvės reikia tam, kad vienas kitam neatsibostume, kad pasisemtume naujų įspūdžių, kuriais vėliau galėsime dalintis su antrąja puse. Kiekvienas iš jūsų gali turėti savo pomėgius, taip pat kartais išeiti susitikti su draugais be partnerio. Neturi prarasti savęs, kaip asmenybės, todėl, kad šiuo metu esi santykiuose.

Mokykis klausytis

Ne tik mes, moterys, norime būti išklausytos, vyrams to reikia lygiai taip pat. Galimybė išsipasakoti, būti išgirstam – tai dalykas, kurio iš savo partnerių tikisi daugelis. Ar moki klausytis? Jei pagalvojai, kad tai nėra dalykas, kurio reikėtų mokytis, klysti – klausymasis tai menas. Klausytis iš tikrųjų, nepertraukinėti, nekišti savo nuomonės, išgirsti tai ką iš tikro žmogus sako, o ne tai, ką nori girdėti nėra taip paprasta – tam turi skirti visą savo dėmesį, tačiau taip pat, tai yra viena geriausių savybių, kokias geras partneris gali turėti.

Būk palaikanti

Daugelis iš mūsų tikisi santykiuose gauti visokeriopą palaikymą ir paramą. Ir iš tiesų, palaikanti antroji pusė gali būti tarsi ramstis gyvenime, padedantis ištverti sunkumus ir skatinantis nuolat tobulėti, bei eiti į priekį. Todėl turėtum ne tik tikėtis palaikymo iš vyro, bet taip pat ir pati būti supratinga ir palaikanti antroji pusė.

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras