Kaip labiau pasitikėti savimi ir nesirūpinti tuo, ką galvoja kiti?

pasitikejimas-savimi.jpg
 
Būk savimi ir nesirūpink tuo, ką galvoja kiti. Skamba kaip nuvalkiota, tūkstantį kartų girdėta citata, bet iš tiesų, tai yra tiesa, kuria verta vadovautis. Per daug dažnai jaudinamės dėl to, ką apie mus galvoja žmonės, įspraudžiame save į rėmus ir tai mums trukdo džiaugtis gyvenimu.

Besirūpindami aplinkinių nuomonėmis apie mus, dažnai pamirštame kas iš tiesų esame, darome ne tai, ko norisi, o tai ko iš mūsų tikisi kiti. Kaip tai veikia?

Išvaizda. 

Čia esame veikiami bene didžiausio spaudimo, ypač, jei tu moteris. Medijos, visuomenė, mums nurodo, kaip turime atrodyti, nubrėžia standartą to, kas gražu ir kas - ne. Laikas nusispjaut ant primetamų normų, vienintelė siekiamybė - atrodyti gerai sau. Tarkim, turi nemažai antsvorio, tačiau jautiesi gerai ir veidrodyje kas rytą matai pačią seksualiausią moterį, tačiau visuomenė tau bruka, jog esi stora, nepatraukli. Ką daryti? Nusispjaut ir atkišti visuomenei vidurinį pirštą! Jei jautiesi gerai savo kūne, nereikia kreipti dėmesio į nieką kitą. Visai kitaip, jei tavo kūnas is tiesų tau nepatinka, tada verta dėti visas pąstangas ir keistis, gyvenimas per trumpas tūnoti SAU nemielame kūne. Tas pats galioja ir tokiems dalykams, kaip: "Noriu nusikirpti trumpai, bet bijau", "Noriu tatuiruotės, bet nedrįstu". Ko, po velnių tu bijai?! Prisiminiau vieną dialogo nuotrupą. Žmogaus, turinčio didžiulę tatuiruotę, klausiama:
- Ką tu sau galvoji? Juk tai milžiniška tatuiruotė! Ar pagalvoji, ką darysi, kai atsibos? Ar senatvėje? Juk čia ne žaidimas, šitas piešinys ant tavo kūno amžinas!
- Ne, tu nesupranti... Tai laikina.
- Turi omeny, čia laikina tatuiruotė?
- Ne. Kūnas yra laikinas.  
Priverčia susimąstyti, tiesa?

Karjera, asmeninis gyvenimas.

Čia irgi dažnai patiriame spaudimą. Aplinka, dažnai net patys artimiausi žmonės, bando mus įsprausti į savo scenarijų, nurodydami, kaip turime gyventi. Pabaik mokyklą, įstok į perspektyvią specialybę, susirask gerai apmokamą darbą, paimk paskolą, įsigyk butą, tada laikas tuoktis, susilaukti vaikų… Gi visi normalūs žmonės taip gyvena – taip sako mamos, tetos, dėdės. Ar verta to klausyti? Tikrai ne! Gyvenimas yra vienas, ir jis visas tavo. Ir tik tu gali nuspręsti, kokį scenarijų parašysi.
Visa tai skamba gan paprastai – neklausyti, ką kalba kiti ir gyventi, kaip patinka. Deja, paprasta tik iš pirmo žvilgsnio, dažnai spaudimas veikia net itin stiprias asmenybes. Pateiksime keletą patarimų, kaip pasipriešinti:

Prisimink, kad pritrauki, tai, apie ką mąstai:

Taip jau veikia pasaulis – dažniausiai mūsų aplinka atspindi mus pačius. Jei prieš ka nors darydamas ar keisdamas savo gyvenime, nuolat mąstai apie tai, kaip žmonės iš tavęs juokis, galbūt tave pasmerks ar supyks – nustok. Taip tik padidinsi vidinį nerimą ir, tikėtina, būsi tokios nuotaikos, jog net ir menkiausią kritiką priimsi per jautriai. Tikėk savimi bei tuo ką darai, ir pirmyn! Nemąstyk apie tai, kokia bus žmonių reakcija – tiesiog, kas kart, kai imsi apie tai galvoti – pasakyk sau „Stop“. Ir veik tai, ką planavai. 

Žinok, jog tai jų problema:

Įsimink kartą ir visiems laikams: tai, ką žmonės apie tave galvoja, atspindi juos pačius. Jeigu iš tavęs juokiasi, tyčiojasi, apkalba ar panašiai – tai nereiškia jog tu turi problemų, tai reiškia jog taip kalbantys žmonės jų turi. Asmenys, kurie bjauriai elgiasi su kitais, apkalba, tyčiojasi, tokiu elgesiu tik parodo savo nesaugumą, baimes, pavydą, dažnai netgi psichologines problemas. Tu su tuo neturi nieko bendro.

Tu turi tik vieną gyvenimą – nepamiršk to:

Taip, kai kurios religijos tiki, kad po mirties mes reinkarnuosimės į medžius, gyvūnus ar kitus žmones, bet kol kas apie tai nekalbėkime. Kol kas, viskas ką iš tiesų žinome – mes turime šį gyvenimą, vieną ir jis vyksta dabar, ir negalime numatyti, kuri diena bus paskutinė. Todėl nešvaisyk laiko tam, kad kažkam įtiktum ar tilptum į kažkieno rėmus. Leidimas kitų nuomonėms paveikti mus, yra to laiko negerbimas. Prisimink – nuo pirmos iki paskutinės dienos, mes turime ribotą laiką, jog gyventume, siektume svajonių, būtume laimingi ir kurtume savo autentišką scenarijų. Todėl prisimink, ko iš tikrųjų nori tu ir kiekvieną dieną išnaudok to siekdamas!

Linkiu įkvepiančio savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras