Kaip nesusipykti su antrąja puse karantino metu

05425dd51d0b23398b22bd3c56dfc66f.jpg
 
Per karantiną daugelio kasdienybė pasikeitė: laiką leidžiame namuose, tiek darbas, tiek laisvalaikis apribotas tarp keturių sienų. To pasekoje, dauguma porų praleidžia neįprastai daug laiko kartu ir tai kartais iššaukia daugiau kivirčų, trinties, buities rūpesčių ir kartais baigiasi rimtais konfliktais ar netgi skyrybomis. Ką daryti, jog taip nenutiktų? Kaip išgyventi šį sudėtingą laikotarpį nesusipykus, o atvirkščiai – dar labiau sustiprinti savo santykius?

Duokite vienas kitam erdvės

Šis patarimas gali nuskambėti, kaip sunkiai įgyvendinamas, kai didžiąją laiko dalį abu praleidžiate sėdėdami namuose. Tačiau, tai toli gražu nereiškia, jog privalote būti prilipę vienas kitu. Prisiminkite mėgstamas veiklas, kuriam įprastai nerasdavote laiko: galbūt tai bus skaitymas, dokumentinių filmų žiūrėjimas, sportas ar pan., ir užsiimkite tuo individualiai be partnerio. Užsiimdami atskiromis veiklomis, pailsėsite vienas nuo kito, atsiribosite, sumažinsite tarpusavio trintį.

Nekurstykite barnių

Kartais, kai turime per daug laiko, apima nuobodulys, jaučiamės susierzinę ir kyla pasąmoningas noras pastebėti nežymius partnerio trūkumus, kabinėtis prie smulkmenų, ginčytis be pagrindo, bei konfliktuoti tarpusavyje. Pasistenkite sąmoningai stebėti savo mintis: jei pajusite norą kritikuoti partnerį, pasakykite sau „stop“, visų pirma logiškai pagalvokite ar jūsų pastabos pagrįstos, ar jų išsakymas duos kokį nors pozityvų rezultatą, o gal taip tik norite išreikšti savo stresą, nerimą ar nuobodulį.

Kalbėkitės ir tarkitės

Tokios neeilinės situacijos metu, kai kurių žmonių gyvenimas ima keistis netikėta linkme: dalis praranda darbus, atsiranda nerimas dėl ateities, finansų, to pasekoje tampame ypač dirglūs, įsitempę, nervinamės ir imame konfliktuoti su antrąja puse dėl įvairių smulkmenų, vietoj to, kad pasikalbėtų apie rimtus dalykus. Palaikykite vienas kitą, pasikalbėkite apie ateitį, išreikškite nuogąstavimus. Pasistenkite apsvarstyti galimas išeitis, susidėlioti preliminarų veiksmų planą, kurio pagalba abu kapanositės iš sudėtingos situacijos.

Būkite atlaidesni vienas kitam

Suvokite, kad šiuo laikotarpiu abu galite būti jautresni nei įprastai, abu jaučiate stresą ir įtampą, todėl išgirdę iš partnerio nemalonią pastabą savo adresu, pasistenkite nereaguoti asmeniškai, supraskite, jog tai tikriausiai tik emocinė iškrova ir nebūtinai jūs su tuo turite kažką bendro. Būkite atlaidesni vienas kitam. Nekurstomas laužas greitai užgęsta, panašiai ir su konfliktais – jei nesuteiksite atgalinės reakcijos, daugeliu atvejų konfliktas užgęs net neprasidėjęs. Kalbėkitės, kai abu būsite nusiraminę, stabilios emocinės būklės, venkite spręsti situaciją „ant karštųjų“. Neleiskite emocijoms imti viršų – išliekite jas sportuodami, užsiimdami kūrybine veikla.

Tikiuosi šie patarimai bus naudingi ir išbandę juos, dar labiau sustiprinsite savo santykius.

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras