Kaip pasitikėti savimi ir įgyvendinti savo tikslus? TOP 5 patarimai

pasitikejimas-77400019.jpg
 
Kodėl taip svarbu yra savimi pasitikėti? Pasitikėjimas savimi, užtikrintumas, kelia pagarbą aplinkinių akyse, atveria kelius ir galimybes, bei leidžia mums jaustis gerai savame kailyje, nesirūpinant dėl to, ką apie mus mano kiti. Pasitikėjimas leidžia mums būti savimi ir gyventi savo tikrą ir autentišką gyvenimą, nesivadovaujant kitų mums primestoms taisyklėms. Tačiau, ką daryti jei pasitikėjimo trūksta? Šiame straipsnyje pateiksiu TOP 5 Ptarimus, kuriais vadovaudamasi galėsi išmokti labiau mylėti save ir labiau savimi pasitikėti.

Kurk santykius su savimi

Taip, perskaitei teisingai. Įdėk pastangų, kuriant santykius su svarbiausiu žmogumi – pačia savimi. Tai svarbiausia ir ilgiausiai truksianti meilės istorija tavo gyvenime. Prisimink – turi jausti pilnatvę būdama savimi ir joks kitas žmogus pasaulyje negalės užpildyti tuštumos, ar padaryti tavęs laimingos, tik tu pati. Skirk laiko, bendrauk su savimi, atsakyk sau į klausimus – kas tu esi, kokie tavo troškimai, vertybės, tikslai? Kas daro tave laiminga, kas liūdina? Pažink save, kaip asmenybę. Skirk laiko savianalizei, dar geriau, jei užsirašysi pagrindinius dalykus: tikslus, siekius, iššūkius, išsikeltus sau.

Išmok mėgautis savo pačios kompanija

Yra nemažai žmonių, kurie nemoka džiaugtis gyvenimu būdami vieni. Jie geriau sėdės namie, nei vieni eis į teatrą, koncertą ir restoraną. Patikėk, tokie žmonės daug praranda: leisdama laiką viena, turėsi progą geriau pažinti save ir aplinką, bei galbūt netgi užmegzti naujas pažintis. Taigi, jei esi vieniša ir neturi kompanijos, nesėdėk namie: keliauk, eik į kiną, koncertą, restoraną viena. Net jei galvoji, jog tai ne pati geriausia idėja – pabandyk pamilti savo pačios kompaniją.

Atrask savo privalumus

Kiekvienas turime gerų savybių, tačiau kartais visai be reikalo imame save nuvertinti. Prisimink viską, už ką galėtum save pagirti, ir kokiomis savybėmis dižiuojiesi, būtų dar naudingiau, jei sudarytum sąrašą. Sakai – nerandi? Pažiūrėk į save atidžiau – galbūt tavo gražios spalvos akys, gal moki skaniai gaminti, na o gal pasižymi nepakeičiamais viešo kalbėjimo įgūdžiais? Visi turime privalumų, kartais tik reikia papildomo dėmesio, juos atskleidžiant. Pasikabink sąrašą matomoje vietoje ir kai tik kils abejonių, ar noras vėl save nuvertinti, turėsi priminimą, koks nuostabus žmogus esi.

Stebėk savo progresą ir nepamiršk savęs pagirti

Pastebėk savo pergales, kad ir smulkiausias. Viską, ką tau pavyksta įgyvendinti, taip, kaip planavai, užrasyk. Pavyko išverti savaitę be nesveiko maisto? Pagirk save už tai. Kartais padeda, jei skiri sau iš ansto numatytą apdovanojimą, tarkim apsilankymą masažo salone, naują knygą ar pan. Gali tai daryti kartą į savaitę, kuomet apibendrinsi 7 dienų darbus, gali kasdien. Šis dalykas leidžia jaustis stipresne, labiau pasitikėti savo jėgomis.

Nelygink savęs su kitais

Prisimink: tu esi ypatinga, vienintelė ir nepakartojama. Kiekvienas iš mūsų – unikali asmenybė. Mes negalime lyginti savo gyvenimo pasiekimų, nes mūsų tikslai, duotybės ir galimybės yra skirtingi. Lygintis gali tik su pačia savimi – kokį progresą padarei, kiek šiandien esi geresnė, nei buvai vakar. Savo tobulėjimą sekti svarbu – taip matysi silpnąsias ir stipriąsias vietas, tačiau savo pasiekimus lyginti su kitų – neverta, tai tik žemina savivertę, ir dar labiau slopina pasitikėjimą.

Pasitikėjimas savimi – tai nuolatinis procesas ir darbas su savo mąstymu, elgesio, bei įpročių koregavimas. Tikiuosi šie patarimai padės tobulėjimo kelyje.

Gero savaitgalio, 
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras