Kaip tapti savimi pasitikinčia moterimi?

6385138.jpeg
 
Pasitikėjimas savimi itin svarbus šiuolaikinėje visuomenėje. Jei nori įgyvendinti savo tikslus, siekti svajonių, būti gerbiama kitų – pirmiausia privalai būti užtikrinta savimi. Lygiai tas pats galioja santykiuose – norint sukurti sveiką, tvirtą, visavertį ryšį, bei rasti save gerbiantį, vyrišką, stiprų partnerį, visų pirma pati turi būti savimi pasitikinti, stipri moteris, žinanti savo vertę. Tačiau ką daryti tuomet, jei nuolat esi linkusi save nuvertinti, nepasitiki savo jėgomis? Ar įmanoma pasitikėjimą savimi stiprinti? Žinoma, tiesiog tam reikės papildomų tavo pastangų. Šiandien papasakosiu apie keletą įpročių, kuriuos turi savimi pasitikintys žmonės, juos lengvai gali pradėti praktikuoti ir tu.

Mokėjimas aktyviai klausytis

Viena iš pasitikinčių savimi žmonių savybių yra mokėjimas klausytis. Galbūt dabar tau atrodo, jog pasitikintys savimi asmenys daugiau kalba, nei klausosi? Tai nėra tiesa. Atskleisiu mažą paslaptį – žmonės, kurie viduje jaučiasi nesaugūs, kartais linkę kalbėti daugiau, nei klausytis. Jie nori visur reikšti savo nuomonę, pasakoti istorijas, tuščiai plepėti, kalbėti apie save. Tokie žmonės labai nori būti svarbūs, atrodyti įdomūs, todėl siekia būti išgirsti. Na, o tie, kurie iš tiesų savimi pasitiki, moka klausytis dėmesingai ir ir atidžiai. Jie nemano, kad kalbėjimas prideda vertės jų asmenybei. Taip jie ne tik išgirsta vertingos informacijos, bet ir susilaukia aplinkinių pagarbos, nes daugelis mėgsta žmones, mokančius išklausyti.


Tikslų turėjimas

Savimi pasitikinti moteris turi aiškius ir konkrečius tikslus ir kryptingai juda jų link, taip dar labiau stiprindama savo savivertę. O tu ar turi viziją, ką veiksi po penkerių metų? Ar turi aiškų planą, bei tikslus, kurių link judi? Žmogus, nenusistatantis aiškių tikslų gyvenime ir tiesiog plaukiantis pasroviui dažniau turės problemų su saviverte, kartais gali jaustis lyg būtų niekam tikęs ir kad jo gyvenimas nueina vėjais. Kai žmogus turi tikslą, kurio siekia, jo egzistencija įgauna daugiau prasmės, jis žino, kodėl atlieka vieną ar kitą veiksmą, atsiranda aiškumas, yra ugdomas charakteris, kartu stiprėjama psichologiškai, auga ir pasitikėjimas.


Orientavimasis į veiksmą

„Kažkada“ - tai ne savaitės diena. Kiek kartų tavo galvoje užgimė puiki idėja, tačiau nustumdavai ją į šalį atidėliodama, bei kurdama pasiteisinimus? Dabar netinkamas metas, gal kažkada vėliau, kai numesiu svorio, pabaigsiu mokslus, ir panašus šlamštas… Kiek kartų sakei tai sau? Idealios aplinkybės gali neateiti niekada. Dažniausiai ir neateina. Ką daro savimi pasitikintys žmonės? Jie stengiasi iš turimų galimybių išspausti maksimumą ir daro ką gali duotuoju momentu. Pavyzdys: tu turi antsvorio, dėl to nuolat kompleksuoji, verkšleni, norėtum pasikeisti bet to nedarai. Kodėl? Nes šiuo metu dirbi tiek, kad nėra kada pavalgyt, sportuot negali, nes neturi pinigų salei, galbūt kažkada, kai atsilaisvinsi, kai uždirbsi daugiau… Stop! Tavo „kažkada“ greičiausiai virs „niekada“. O ir uždirbti daugiau tu neuždirbsi, nes žmonės su tokiu požiūriu retai kada geba uždirbti pakankami pinigų.  Ką darytų stipri moteris? Imtu sportuoti namuose, gamintųsi maistą ir nešiotųsi į darbą ir panašiai. Visada galima rasti galimybę, tereikia imti veikti ir nustoti teisintis.

Pasitikėjimas savimi – tai nuolatinis procesas ir darbas su savo mąstymu, elgesio, bei įpročių koregavimas. Tikiuosi šie patarimai nukreips tave tinkama linkme.

Gero savaitgalio, 
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras