Kodėl gyvenime ir santykiuose svarbus balansas ir kaip jį išlaikyti?

to-do-lists-toolshero-696x348.jpg
 
1 komentaras
Šiuolaikinėje visuomenėje daugelio žmonių gyvenimo tempas itin intensyvus: jie apsiima daug darbų vienu metu, nori padaryti viską, nespėja, patiria daug streso, pervargsta. Stengiamasi save išspausti iki paskutinio lašo ir paskui patiriamos pasekmės: nerimo sutrikimai, neadekvatus nuovargis, nemiga, nepastovus svoris ir panašiai. Šiandien šimtai mūsų patiriame didžiulį spaudimą bėgti, skubėti, dirbti iki nukritimo ir dažniausiai tik patyrę pašalinį viso to poveikį imame save stabdyti.

Kaip padėti sau? Pasidalinsiu keletu patarimų, kurie gali jums padėti produktyviau planuoti laiką, lengviau balansuoti tarp gyvenimo atsakomybių, santykių subtilybių ir tiesiog jaustis geriau:

Prioritetai

Negalime visko daryti vienu metu. Jei nieko nespėjate, galbūt darote per daug dalykų iš karto? Gal vertėtų užsirašyti metų tikslus,  paskirstyti užduotis mėnesiais, tada susidaryti savaitės darbų sąrašą? Išsirinkite, kurie darbai svarbiausi, ir juos darykite pirmus., taip neapsikrausite per daug ir viską suspėsite. Tą patį metodą galite taikyti ne tik karjerai bet ir asmeniniams santykiams: užsirašykite, ką planuojate padaryti santykių vardan, bet vis nerandate tam laiko: galbūt suplanuoti romantišką savaitgalį, pagaminti mylimam žmogui vakarienę, ar pagaliau įsigyti bei išbandyti tą sekso žaisliuką, kurį buvote užmatę internete. Užsirašę darbus, galėsite lengviau pasikirstyti laiką ir juos atlikti.

Dėkingumas 

Kiekvieną dieną pastebėkite, ką pasisekė nuveikti ir kas atsitiko gero. Kasdien užsirašykite bent 10 dalykų, už ką esate dėkingi. Ką tai duoda? Būdami dėkingi, mes jaučiamės gerai, būname itin pozityvaus dažnio, tai leidžia palaikyti aukštesnę motyvaciją dienos bėgyje bei pritraukti dar daugiau teigiamų emocijų į savo gyvenimus. Kaip tai pritaikyti santykiuose? Nepamirškite pastebėti ir padėkoti partneriui už jo pastangas, rūpestį, bei už tai jog yra su jumis. Tai skatina mylimą žmogų jaustis branginamu, vertinamu, bei sustiprina santykius.

Prisiimk visišką atsakomybę už savo gyvenimą

Aplinkybės - tai situacija kuri tave supa ir kurios galbūt negali pakeisti, tačiau tu visada turi galią pasirinkti, kaip reaguosi - pozityviai ar negatyviai, kas ir sukurs vienoki ar kitokį rezultatą. Dalies žmonių problema - vietoj to, kad prisiimtų atsakomybę, jie sau parašo aukos scenarijų. Dėl savo nesėkmių jie nuolat kažką kaltina - draugus, antrą pusę, tėvus ir t.t. Jie, vargšeliai, gyvenimo nuskriaustieji, atrodo, tik ir pritraukia visas pasaulio nelaimes. „Nieko nepasiekiau, nes mano tėvai buvo neturtingi". „Neturiu draugų, nes žmonės manes nekenčia". „Nevalgau sveikai, nes brangu, nesportuoju, nes irgi kainuoja. Lauke pabėgiot? Taigi, arba karšta arba lyja." Yra milijonas pasiteisinimų, kuriu prisigalvoję, galime apkaltintint pasaulį, tačiau mokėdami prisiimti atsakomybę, mes pagaliau imsime kontroliuoti, tai, kas su mumis vyksta. Prisimink: tikrai ne visada galėsi daryti įtaką išorinėms aplinkybėms, tačiau VISADA gali kontroliuoti savo reakciją į jas. Ir būtent tai dažniausiai nulemia rezultatą, nes su neigiamu požiūriu tu gali sugadinti ir pačias idealiausias aplinkybes ir atvirkščiai - net pačioms nepalankiausiomis sąlygomis gali nuveikti daug, jei nusiteiki teisingai. Taigi, po dar vieno ginčo su mylimu žmogumi, neskubėk aštrinti konflikto, geriau skirk sau laiko nusiraminti ir gerai pagalvok, kas negerai buvo tavo elgesyje ir ar tavo reakcija buvo teisinga.

Išmokę balansuoti santykiuose ir gyvenime, dėlioti prioritetus, planuoti laiką, bei prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, tapsime sėkmingesni, turintys daugiau laisvo laiko, bei tvirtesnius santykius. Gero savaitgalio!

Deimantė

 
Komentarai (1)
Labai geras straipsnis.
Naujas komentaras