Kodėl partneris tavęs negirdi ir ignoruoja tavo poreikius?

 
Daugelis moterų kartais susiduria su situacija, kai, atrodo, vyras nustoja ją girdėti. Gal ir tu jautiesi panašiai? Atrodo, kalbi su juo, aiškini, kaip jautiesi, bet tavo žodžiai atsimuša, kaip žirniai į sieną. Tarkim, jau dešimtą kartą kartoji, jog norėtum iš jo daugiau dėmesio, laiko, gražių žodžių, tačiau niekas nesikeičia, prašai daugiau padėti buityje – jis ignoruoja, norėtum daugiau komplimentų – norėk ir toliau, jis nieko dėl to nedaro. Kodėl visa tai vyksta, ir ką galėtum padaryti tu, jog situacija pasikeistų? Šiandien panagrinėsime itin dažnai pasitaikančias priežastis, kodėl vyrai negirdi moterų.

Tu pati nežinai, ko iš tikro nori

Kad vyras galėtų patenkinti tavo poreikius, visų pirma, pati tiksliai turėtum žinoti, ko nori. Kartais nutinka, jog vyras pasimeta, tarp moters norų. Vieną dieną, ji sako, jog norėtų, kad partneris būtų jautresnis, ir nebijotų atrodyti pažeidžiamas, o kitą jau kalba apie tai, kaip jai patinka vyriški ir stiprūs vyrai. Ryte vyras išgirsta, jog gauni per mažai komplimentų, o vakare, kai jis pagiria tavo figūrą, atsakai: „baik tu, matai koks lašinys kabo“. Jei taip darai, labai tikėtina, kad vyras galiausiai tiesiog nustoja klausyti tavo norų, nes nežino po kiek laiko imsi kalbėti priešingai, todėl prieš prašydama vyro keisti savo elgesį dėl tavęs, turi tiksliai atsakyti sau, ko iš tikro tu tikiesi.

Tu nekalbi apie savo poreikius

Kartais moterys savo poreikius tiesiog ignoruoja ir neatskleidžia partneriui, tikėdamosi, jog jis mistišku būdu juos atspės, perskaitys ir įgyvendins. Taip būna retai, dažniausiai vyrai aiškiaregyste nėra apdovanoti. Tokios, poreikius nuolat nutylinčios moterys, kaupia nepasitenkinimą, kadangi nutylėti poreikiai niekur nedingsta – nepasitenkinimo jausmas tik auga, o kažkada pratrūksta, tada vyras būna išvadinamas niekam tikusiu, nors jam net nebuvo suteikta galimybė pamėginti jūsų norus įgyvendinti. Partneris tikriausiai visą laiką įsivaizdavo, jog viską daro gerai, ir dabar tiesiog nesupranta, kuo šį kartą jums neįtiko.

Nemoki tinkamai išdėstyti minčių

Dažna situacija, kai moteris, ko iš tiesų nori ima reikšti tik, kai susipyksta su vyrų, savo poreikius tarsi įvilkdamos į kritikos rūbą. Sakiniai dažnai prasideda tokiais žodžiais „Tu niekada“, „Tu visada...“. Tarkim: „Tu niekad man nepadedi buityje, viską turiu daryti pati.“ Arba: „Tu visada galvoji tik apie save, kodėl nesugebi skirti man daugiau laiko?“. Tokie pasakymai dažniausiai tikslo nepasiekia, nes užuot įsiklausęs į tavo poreikius, vyras suirzta dėl kritikos, nemalonaus balso tono ar agresyvios kūno kalbos. Užuot kritikavusi išmėgink pozityviają psichologiją. Įsivaizduok, jog nori, kad partneris daugiau tvarkytųsi buityje. Klasikinė situacija. Užuot sakiusi „tu nesugebi susitvarkyti, kodėl aš turiu viską šveisti“, prisimink situaciją, kada jis elgėsi taip, kaip tu norėtum. Sakyk: „Pameni, kai prieš savaitę grįžau iš darbo ir tu buvai sutvarkęs namus? Labai tai vertinu, tu padedi man atsipūsti“. Tikėtina, kad vyras jausis pamalonintas ir norės suteikti dar daugiau teigiamų emocijų.

Apibendrindama norėčiau pasakyti, jog visos norime būti išgirstos, tačiau ne visos mokame kalbėti taip , jog mūsų klausytųsi. Tikiuosi išmėginsi šiuos patarimus ir tavo santykiai taps dar harmoningesni, nei iki šiol. 

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras