Meilės trikampis: kaip išsipainioti?

o-DIVORCE-facebook.jpg
 
1 komentaras
Meilė ir santykiai – dviejų žmonių reikalas, taip priimta ir įprasta manyti. Žinoma, taip ir turėtų būti, norint, jog santykiai augtų ir klostytųsi sėkmingai, tačiau realybė ne visada tokia. Deja, neretai pasitaiko situacija, kai į poros gyvenimą įsipainioja trečias žmogus. Ar įmanoma tokiu atveju išsaugoti santykius?

 Meilė ir santykiai – dviejų žmonių reikalas, taip priimta ir įprasta manyti. Žinoma, taip ir turėtų būti, norint, jog santykiai augtų ir klostytųsi sėkmingai, tačiau realybė ne visada tokia. Deja, neretai pasitaiko situacija, kai į poros gyvenimą įsipainioja trečias žmogus. Ar įmanoma tokiu atveju išsaugoti santykius? Įsivaizduokite tokią situaciją: turite rimtus, nusistovėjusius ilgalaikius santykius, manote, jog viskas tarp jūsų gerai, statote bendrą ateitį, kuriate planus. Netikėtai sutinkate žmogų, kuris patraukia jūsų akį, pradedate jausti didžiulę trauką kitam asmeniui. Savas partneris atrodo nebeįdomus, santykiai – pilki ir be ugnelės. Ką daryti tokiu atveju? Pabandysime patarti.

 

Pasistenkite suprasti, ko norite iš tiesų. Sustokite bent minutėlei, giliai įkvėpkite ir skirkite laiko gerai viską apgalvoti. Turite nuspręsti – ar iš tiesų norite žengti link naujo žmogaus, ar tai nėra trumpalaikė užgaida, iliuzija, dėl kurios verta griauti, tai, ką negailėdami laiko ir jėgų, kūrėte. Pagalvokite apie visus pliusus bei gerąsias senųjų santykių puses. Ar tikrai jausitės laimingesni, praradę žmogų, kurį puikiai pažystate ir su kuriuo ankščiau matėte puikią ateitį kartu? Ar norite viską pradėti nuo nulio? Iš tiesų tikitės, jog naujoji meilė niekada neišsikvėps, bus kupina traukos ir aistros? Pabandykite suvokti, kas svarbiau jums – akimirkos impulsas, ar santykiai, į kuriuos tikriausiai investavote daug laiko ir jėgų. Jeigu sprendimas – išsaugoti ilgalaikius santykius, įdėjus pąstangų, žingsnis po žingsnio, jums pavyks tai padaryti.


Venkite kontakto. Stenkitės aplinkybes sudėlioti taip, kad kuo mažiau galėtumėte kontaktuoti su asmeniu, kuriam jaučiate trauką. Užblokuokite socialiniuose tinkluose, ištrinkite visas žinutes, nuotraukas, telefono numerį, ir žinoma, stenkitės, jog akis į akį susitiktumėte kuo rečiau, jeigu įmanoma – idealu būtų, jog nesimatytumėte visai. Supraskite – kuo mažiau šio žmogaus bus jūsų gyvenime – tuo greičiau jis pasišalins ir iš jūsų minčių. Jeigu kontaktas neišvengiamas – kartu dirbate ar pan., bus sudėtingiau. Turėsite prisiversti bendrauti griežtai oficialiai, vengti bet kokių asmeniškumų.


Prisiminkite, dėl ko pamilote esamą partnerį. Kokios šio žmogaus savybės jus patraukė, kas labiausiai sužavėjo? Pabandykite atrasti šias savybes iš naujo. Prisiminkite, kaip susipažinote, perverskite mintyse gražiausias jūsų santykių akimirkas. Galite peržiūrėti nuotraukas, kuriose esate laimingi kartu, mylimo žmogaus dovanotus laiškus, dovanas ir pan. Visa tai darykite kas kart, kai imsite galvoti apie naują aistros objektą. Šios mintys, sentimentalūs prisiminimai padės jums suvokti, kokie vertingi yra dabartiniai santykiai, ir koks brangus jums yra partneris. Geriausių akimirkų nuotrupos atneš šilumos ir į dabartį – esami santykiai taps šiltesni, tvirtesni.


Skirkite dėmesio atgaivinti santykiams. Jeigu vis dar turite bendrų, jus siejančių dalykų, jei yra išlikusi pagarba ir pasitikėjimas – santykius atkurti ir atgaivinti tikrai įmanoma, tik, žinoma – reikės įdėti pąstangų. Stenkitės daugiau laiko skirti partneriui – labai gera mintis būtų išvažiuoti į trumpą kelionę, kur pabūtumėte tik dviese, be buities ir slegiančios rutinos. Jei tai nėra įmanoma – dažniau kažkur išeikite pabūti dviese, prisiminkite, ką mėgdavote veikti draugystės pradžioje: kinas, teatras, o gal ekstremalus sportas – tiks viskas, kas patinka abiems. Bendri įspūdžiai, emocijos jus suartins, sustiprins jūsų santykius. Prisiminkite kaip atrodėte, kai susipažinote: galbūt per ilgą laiką abu apsileidote, nustojote rūpintis išvaizda, todėl nebesate tokie patrauklūs vienas kitam. Pakeiskite tai – vėl pasipuoškite, nueikite į pasimatymą – pamatysite, neilgai trukus, jausmai atgims ir vėl ims liepsnoti. Nepamirškite seksualinio gyvenimo – pasistenkite, kad reguliarus seksas grįžtų į jūsų kasdienybę. Išbandykite naujus dalykus, eksperimentuokite, atraskite vienas kito seksualumą iš naujo. 
 Reikalui esant – kreipkitės į specialistus – psichoterapeutai, santykių specialistai, seksologai dirba būtent tam, jog padėtų išspręsti problemas, nereikia to bijoti ar vengti.
  Santykių kūrimas prilygsta menui – kiekviena detalė yra svarbi ir reikalauja darbo bei pąstangų. Tik nuo jūsų priklausys rezultatas, todėl – nepasiduokite!

 
Komentarai (1)
Tas kontaktų su nauja simpatija vengimas gali duoti priešingą efektą: kuo labiau drausi sau, tuo labiau norėsis.
Ir priešingai: dažniausiai naujasis žavi tik iki tada, kol nepažįsti jo visais požiūriais. O kai nebelieka paslapties (tame tarpe ir seksas išbandomas), tai neretai pamatai, kad jis tikrai ne geresnis už senąjį. O kai dar kasdienė rutina prisidėtų...
Naujas komentaras