Moteriškumas: ar visuomenė spaudžia tave į rėmus?

emotionally-strong-woman(1).jpg
 
1 komentaras
Kas yra moteriškumas? Ar privalome laikytis visuomenės nuo seno moterims primestų standartų? Šiame straipsnyje panagrinėsime nuostatas, nuo seno primetamas moterims ir sugirausime keletą populiarių mitų. Jei vis dar stengiesi įtikti visuomenės nuomonei, būti tokia moterimi, kokios iš tavęs tikisi aplinka – šis straipsnis tau.

Stipri moteris – vyriška

Didelė dalis visuomenės vis dar tikisi iš moterų nuolankumo, gležnumo, bei turi nusistatymą, jog moteris negali susitvarkyti su gyvenimo iššūkiais. Deja, tai visiškai nepagrįstas mitas. Moteris gali ir turi būti stipri savo požiūriu, nuomone, tikslais ir pastangomis. Pagalvok pati – jei perleisi visus rūpesčius vyrui, o pati perimsi silpnos gėlelės, augančios šiltnamyje, vaidmenį, ką tuo pasieksi? Visų pirma, nesusidurdama su sunkumais tu nustosi augti ir tobulėti, kaip asmenybė. Jeigu santykiai nesusiklostys ir su partneriu teks išsiskirti? Ar džiaugsiesi gyvenimu būdama nieko nepasiekusi, neįgijusi įgūdžių, reikalingų sėkmingam žmogui? Prisimink – neverta būti priklausomai nuo jokio vyro. Net patys tobuliausi santykiai gali sugriūti ir tu turi būti pasiruošusi su tuo susitvarkyti ir sėkmingai gyventi toliau.

Santuoka ir vaikai – gyvenimo tikslas

Dar vienas nepagrįstas mitas. Dažna moteris, kuriai daugiau nei 25 metai girdi: kada vaikučiai? Kada vestuvės? Tebėra paplitusi nuomonė jog moters pareiga ir didžiausia gyvenimo laimė ir yra santuoka, vaikai, bei rūpinimasis namais ir vyru. Pagalvok ar tai tikrai laimės sąvoka? Žinoma, jei svajoji apie atžalas, ramų sėdėjimą namuose ruošiant vyrui vakarienę – tai visiškai nieko blogo, tačiau jei paslapčia svajoji apie keliones po pasaulį, karjerą ir gyvenimą dėl savęs – spjauk į aplinkinių nuomonę ir daryk tai! Nepatikėsi, kiek moterų yra nelaimingos bei nusivylusios gyvenimu vien dėl to, jog šeimą kūrė ne todėl, jog pačios to labai troško, bet todėl, jog buvo girdėjusios kad „taip reikia“, paklausė močiučių, tetų ar žurnalų patarimų. Patikėk, tu neprivalai atitikti jokių standartų. Gyvenk taip, jog pati jaustumeis laiminga ir realizavusi save.

Kaip pasipriešinti stereotipams?

Šiuolaikinė moteris turi aiškius gyvenimo tikslus ir užtikrintai jų siekia. Kartais ji suklysta, kartais susimauna ar tiesiog nepasiseka, tačiau ji nesustoja. Parkritusi, ji atsikelia, nusipurto dulkes, pasitaiso karūną, ir žygiuoja toliau, nes sustos tik tuomet, kai tikslas bus įgyvendintas. Stipri moteris nepripažįsta žodžio „pasidavimas“. Ši moteris daug dirba, rūpinasi savo karjera, mokslais ir kitais pasiekimais. Ji nėra priklausoma nuo vyrų pinigų ir jai nereikia būti išlaikomai. Ji gali su malonumu priimti brangias dovanas iš vyro, tačiau nejaus jokio įsipareigojimo už tai kaip nors atsilyginti, nes nėra nuskriausta mergaitė ir visą tai gali nusipirkti ir pati, o dovanas priima, kaip dėmesio, palankumo ženklą, o ne bandymą nupirkti ją. Ji žino, kad yra neįkainojama.

Atrask aplinką, kurioje rasi palaikymą

Tu nenusipelnei aukoti savo meilę, dėmesį ir laiką žmonėms, kurie nėra to verti. Nesvarbu kas – draugai, mylimasis ar giminaičiai. Jei žmogus tave laiko savaime suprantamu dalyku, nevertina tavęs, ar dar blogiau – žemina, kritikuoja, savo negatyvumu numuša ūpą, privalai nutraukti tokius ryšius vardan savo gerovės. Kalbant apie romantiškus santykius, patikėk, kad ir kokia dabar atrodo stipri meilė žmogui, kuris tavęs nebrangina, išsiskyrusi pajusi tik palengvėjimą. Toksiški santykiai verčia aukoti savivertę, žemintis, nepasitikėti savimi. Neleisk to, gerbk save.

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai (1)
Straipsnis apie socialiai ne gebančia asmenybę adaptuotis, prie socialinio gyvenimo. Tarkime autistė, mergaičių autizmas pasireiškia silpniau nei berniukams. Todėl pasiteisinimų ieškoma, kaip vengti santykių. Užpildant juos karjera, darbu.
Karjieristės ir moka savo kaina, tarkim karjera per lova. Tai kai į partnerius renkamasi įtakingi vyrai, neva aš esu verta jo. Bet realiai tieisog, po jo sparneliu tvarkosi savo karjierą. Gauna ryšius, patarimus kaip sudėlioti viską naudinga linkme, tai yra mokintis iš partnerių klaidų. Kuo daugiau klaidų tuo daugiau patirties.
Naujas komentaras