Moteriškumo mitai

moteris-70664994.jpg
 
1 komentaras
Taigi, kokia yra toji „moteriška“ moteris? Ar tai seksuali pupytė trumpu sijonėliu, kuri moka paslaptingai šypsotis ir gundyti žvilgsniu? O galbūt tai nuolaidi žmona, motina, moteris, kurstanti namų židinį ir šeimos galvos vaidmenį perduodanti vyrui? Kaip turi atrodyti, elgtis, mąstyti toji moteriška moteris? Teisingo atsakymo, deja, nėra. Moterys gali būti kokia tik nori, ir neprivalo atitikti kažkieno sukurtų stereotipų. Jei vis dar stengiesi įtikti visuomenės nuomonei, būti tokia moterimi, kokios iš tavęs tikisi aplinka – šis straipsnis tau. Panagrinėsime populiariausius moterims primetamus stereotipus ir paanalizuosime ar jų laikytis verta.

Moteris neturi konkuruoti

Įvairūs moteriškumo guru teigia, jog moteris jokiu būdu neturėtų konkuruoti, rungtyniauti, nei tarpusavyje, nei juo labiau su vyrais. Teigiama, jog moters prigimtis – nusileisti, o kovą reikia palikti vyrams. Ar tai tiesa? Šiandien norint kažką gyvenime pasiekti konkurencija dažnai neišvengiama – siekiant karjeros dažnai tenka varžytis ir įrodyti jog geriausia esi būtent tu. Neturėtum bijoti to daryti: konkuruodama ir laimėdama tu tik sustiprinsi savo savivertę, pasitikrinsi jėgas. Varžymasis teikia azartą, gyvenimo džiaugsmą ir tikrai neturėtum to atsisakyti vien todėl, jog esi moteris.

Moteris – gležna būtybė

Dažnai tenka išgirsti, jog moteris – švelni būtybė, trapi it gėlelė ir vienintelė jos užduotis – rasti vyrą, kuris galės ja globoti ir rūpintis. Visiška nesąmonė. Moteris gali ir turi būti stipri savo požiūriu, nuomone, tikslais ir pastangomis. Pagalvok pati – jei perleisi visus rūpesčius vyrui, o pati perimsi silpnos gėlelės, augančios šiltnamyje, vaidmenį, ką tuo pasieksi? Visų pirma, nesusidurdama su sunkumais tu nustosi augti ir tobulėti, kaip asmenybė. Jeigu santykiai nesusiklostys ir su partneriu teks išsiskirti? Ar džiaugsiesi gyvenimu būdama nieko nepasiekusi, neįgijusi įgūdžių, reikalingų sėkmingam žmogui? Prisimink – neverta būti priklausomai nuo jokio vyro. Net patys tobuliausi santykiai gali sugriūti ir tu turi būti pasiruošusi su tuo susitvarkyti ir sėkmingai gyventi toliau.

Moteris privalo norėti santuokos bei vaikų

Dažna moteris, kuriai daugiau nei 25 metai girdi: kada vaikučiai? Kada vestuvės? Tebėra paplitusi nuomonė jog moters pareiga ir didžiausia gyvenimo laimė ir yra santuoka, vaikai, bei rūpinimasis namais ir vyru. Pagalvok ar tai tikrai laimės sąvoka? Žinoma, jei svajoji apie atžalas, ramų sėdėjimą namuose ruošiant vyrui vakarienę – tai visiškai nieko blogo, tačiau jei paslapčia svajoji apie keliones po pasaulį, karjerą ir gyvenimą dėl savęs – spjauk į aplinkinių nuomonę ir daryk tai! Nepatikėsi, kiek moterų yra nelaimingos bei nusivylusios gyvenimu vien dėl to, jog šeimą kūrė ne todėl, jog pačios to labai troško, bet todėl, jog buvo girdėjusios kad „taip reikia“, paklausė močiučių, tetų ar žurnalų patarimų. Patikėk, tu neprivalai atitikti jokių standartų. Gyvenk taip, jog pati jaustumeis laiminga ir realizavusi save. 

Moteris privalo būti „susitvarkiusi“

Tai yra atitikti seksualumo standartus: ilgi nagai, makiažas, tobulos kūno formos, įvairios grožio procedūros. Kodėl? Pamąstyk ar tu iš tiesų esi tik graži puošmena kažkieno akiai džiuginti? Tu neprivalai laikytis dietų, balinti plaukų ar didintis krūtinės. Turi visišką teisę būti tokia, kokia nori. Išvaizda rūpintis gali dėl savęs: jei tau iš tiesų trukdo antsvoris, papilkėjusi oda ar kiti trūkumai, žinoma, gali stengtis juos pašalinti, tam, kad jaustumeis geriau, tačiau nereikėtų stengtis įtikti aplinkiniams. Graži turi būti sau.

Tikiuosi, šis straipsnis paskatins susimąstyti apie visuomenės keliamus reikalavimus moterims, bei tapti laisvesne ir laimingesne, nustojusi jų laikytis. Moteriška moteris – laiminga moteris, o kiekvienos iš mūsų laimės sąvoka skiriasi. Linkiu rasti savąją ir pagaliau liautis apsikrauti stereotipais.

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai (1)
Taip ir isnyks tauta .kol kazkas galvos kas geriau -vaikai ar keliones?
Naujas komentaras