Pavydas: ar reikėtų jį tramdyti?

unhealthy-jealous.jpg
 
Yra toks posakis: pavydi, vadinasi myli. Ar tai tikrai tiesa? Ar tai, kad mes pavyduliaujame savo antros pusės, siekiame tą žmogų turėti vien sau, galiausiai imame riboti jo laisvę, reiškia, kad mylime labai stipriai? Anaiptol. Žinoma, sveikas pavydas būdingas daugeliui žmonių, tačiau perdėtas siekis kontroliuoti, jaudinimasis dėl galimos partnerio neištikimybės, neturint jokio pagrindo, bandymas „nusisavinti“ žmogų, siekis kontroliuoti kur, kada ir su kuo jis būna dažnai su meile neturi nieko bendro. Pavydas gali apkartinti santykius, nepasitikėjimas – sugriauti tarpusavio ryšį. Šiandien panagrinėsime, dėl kokių priežasčių pavydime ir ką reikėtų tokiu atveju daryti.

Nevisavertiškumas, pasitikėjimo savimi stoka

Viena dažniausių pavydo priežasčių. Kai jaučiamės nepakankamai gera, graži, protinga, kad partneris būtų su jumis. Nepasitikite savimi, netikite, jog esate vertinga, kaip asmenybės todėl manote, jog pasitaikius menkiausiai progai, vyras nubėgs paskui kitą sijoną. Jaučiatės prastai dėl savęs ir kartais desperatiškai griebiatės „priemonių“ - imate tikrinti vyro žinutes, elektroninį paštą, ieškodama įrodymų, jog jis jums neištikimas. 
Tokiu atvejų, visų pirma, reikėtų dirbti su savimi ir savo mąstymu. Pirmiausia turite atkurti savo pasitikėjimą savimi, suvokti, jog esate vertinga ir verta meilės. Kai jūsų savivertė bus aukšta, nustosite jaudintis, dėl galimos vyro neištikimybės. Kartais padeda lankymasis pas psichologą arba terapeutą.

Bloga patirtis

Galbūt jau turėjote nesėkmingai pasibaigusius santykius, kuriuose buvo išduota, todėl dabar naujuose santykiuose irgi vengiate pasitikėti partneriu. Tai visiškai normalu – kartą skaudžiai nudegęs žmogus vėliau tampa atsargesnis. Tačiau, jei jūsų įtarinėjimai ir pavydas tampa nebekontroliuojami – tai neatneš nieko gero, greičiau tik ims griauti santykius. Ką daryti? Turite mokytis pasitikėti iš naujo ir negalvoti apie praeitį.  Žinoma, nėra jokios garantijos, jog nepasikartos praeities scenarijus, niekas nuo to nėra apsaugotas, tačiau, jei nebus pasitikėjimo, nebus ir santykių, todėl tokiu atveju neapsimoka jų net pradėti. 

Intuicija

Kartais pavydas būna pagrįstas ir kai imame partnerį įtarinėti, ir nujausti kažką negero, būtent tai ir nutinka. Kaip atskirti intuiciją nuo nepagrįstų kaltinimų? Jei visą laiką pavydi nebuvote, ir padėtis staiga ėmė keistis, susimąstykite. Galbūt ėmėte matyti ženklus kurių anksčiau nebūdavo: partneris atšalo lovoje, neberodo dėmesio, nuolat yra įkišęs nosį į telefoną, po darbo negrįžta namo ir panašiai. Tokiais atvejais pavydas ir noras tikrinti, dažniausiai yra reikalingi ir abejonės neretai pasitvirtina. Ką daryti? Rinktis jums: atvirai pasikalbėti su vyru, ar bandyti slaptai „prigauti“ tikrinant telefoną ir panašiai. Žinoma, pokalbio metu vyras gali gintis ir meluoti, todėl ši situacija gan sudėtinga.

Vertėtų mokėti atskirti du dalykus, tai yra pavydas dėl partnerio veiksmų, nebūdingų jam įprastai, bei liguistas pavydas. Liguistą pavydą reikia gydyti, nes jis trukdo gyventi ne tik jūsų partneriui, bet ir pačiai jums. Kartais, kai problemos yra gilesnės, itin naudinga pasinaudoti psichologo arba psichoterapeuto pagalba.

Gero savaitgalio,

Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras