Santykiai nesusikuria savaime: tobulos poros taisyklės

b4d31202412450acf4bb.jpeg
 
Dauguma moterų svajoja apie darnius, abi puses tenkinačius santykius, pilnus meilės, aistros ir tarpusavio supratimo, kuriuose nėra konfliktų, barnių ar „nekalbadienių“.

Svajonės, žinoma, ne visada sutampa su realybe – žmonės kartais apleidžia savo santykius, nemoka jų puoselėti, nežinodami kelių paprastų taisyklių, arba tiesiog tingėdami jas taikyti. Taigi, kaip reikėtų elgtis, norint turėti gerus tarpusavio santykius? Pasistengsime patarti.

Atvirai išsakykite tai, kas jūsų netenkina. Negalvokite, kad partneris turi atspėti, kas jums negerai – jis ne aiškiaregys. Nesielkite kaip mažas vaikas – ašaros ir partnerio ignoravimas problemų paprastai neišsprendžia. Išmokite kalbėtis tarpusavyje, netenkinančius dalykus išsakyti paprastai, aiškiai be neigiamų emocijų ir pakelto tono. Stenkitės iš karto po kritikos partneriui pasiulyti kompromisą, kuris tenkintų jus abu. Venkite kaltinimų – kalbėkite ramiai, pasakykite kaip jaučiatės jūs, ką vertėtų santykiuose keisti. Patikėkite – atviras, nuoširdus pokalbis tikrai padeda.

Rūpinkitės vienas kitu. Prisiminkite, kaip elgėtės santykių pradžioje – rodėte dėmesį vienas kitam, sakėte komplimentus, dovanojote dovanas, lepinote staigmenomis? To nederėtų pamiršti ir esant ilgalaikiams santykiams. Leiskite partneriui žinoti, jog jis jums rūpi – nepamirškite komplimentų, pagyrimų (taip, ir vyrai tai dievina), taip pat nustebinkite maloniomis smulkmenomis, pastangomis – pavyzdžiui, palepinkite atpalaiduojančiu masažu ir skania vakariene po įtemptos darbo dienos. 

Neapsileiskite. Labai dažna klaida: pora ima gyventi kartu, santykiuose įsivyrauja rutina ir visiškai nustojama stengtis dėl savo išvaizdos. Moterys pamiršta makiažą, šukuosenas, ima po namus slampinėti nuskalbtu chalatu, riebaluotais plaukais ir pajuodusiais paakiais. Vyrai savo ruožtu dažnai užsiaugina pilvuką, aptingsta ir vietoj sporto salės dažniau renkasi vakarą prie televizoriaus. Taip elgiantis, vėliau nereikėtų stebėtis, jog partneris ima dairytis į šonus. Puoškitės, žydėkite, tegul jūsų išrinktasis didžiuojasi šalia turėdamas įpūdingą moterį.

Neleiskite įsigalėti rutinai lovoje. Abi puses tenkinantis seksas – svarbi visaverčių santykių dalis. Tam, kad lovos reikalai netaptų prievole ar nuobodybe, verta pasistengti. Nebijokite eksperimentuoti, įnešti naujovių į seksualinį gyvenimą. Kalbėkitės, išsiaiškinkite vienas kito slapčiausias fantazijas ir lūkesčius lovoje ir leiskitės į nuotykius! Galite išbandyti seksą neįprastoje vietoje, vaidmenų žaidimus, įsigyti keletą sekso žaislų – viskas priklauso nuo jūsų fantazijos. Pamatysite, kai abu būsite patenkinti seksualiai, geriau sutarsite, santykiai taps tvirtesni.

Pasistenkite, jog abu jaustumėtės išklausyti ir suprasti. Beveik visada galima išvengti konflikto ir rasti kompromisą. Prisiminkite: tam kad santykiai būtų tvirti, privaloma įdėti pastangų, tačiau rezultatas tikrai bus to vertas, todėl negailėkite tam jėgų ir laiko.

 
Komentarai
Naujas komentaras