STOP! Nustok daryti šias klaidas, jei nori gerų santykių

 
Šiandien pasikalbėsime apie klaidas, kurias moterys, dažnai pačios to nesuprasdamos daro santykiuose ir vietoj to, kad juos pagerintų tik pablogina situaciją. Tos pačios taisyklės, beje, galioja ir gyvenime, todėl skaityk atidžiai ir pasitikrink, ar nesi viena iš daugelio, kenkiančių sau, darydama šias klaidas:

Neįsiteik sau negatyvių dalykų

Paprastas pavyzdys. Užsimerk ir pabandyk keletą sekundžių pagalvoti apie niežulį, įsivaizduoti, kaip per kūną bėgioja skruzdėlės. Labai tikėtina, jog kūnas paklus ir iš tiesų imsi jausti niežėjimą. Kūnas reaguoja į tai, ką sau įsiteigiame - jeigu nuolat galvosi, kad esi pavargusi, jog prastai atrodai, kad galbūt sergi, greitai imsi taip ir jaustis. Jeigu nuolat peiksi savo santykius, partnerį, nenustebk, jei jie ims prastėti dar labiau. Mūsų kūnas, bei mūsų tikrovė paklūsta mintims. Kodėl geriau neįsiteigus sau pozityvių dalykų? Sakyk sau jog esi energinga, pozityvi, patraukli, seksuali ir netruksi pamatyti – pasikeis ne tik tavo vidinė savijauta, bet ir partneris pajus pokyčius, ims kitaip į tave žiūrėti, šalia tavęs jausis laimingesnis.

Neversk vyro galvoti apie tave blogai

Dažna moterų klaida – norėdamos išgauti iš vyro komplimentą ar paguodos žodį, ima peikti save. „Kokia aš stora, negraži, kvaila“ - sako tokios moterys. Ko jos iš tiesų tikisi, tai yra priešingas atsakymas. „Tu pati gražiausia, esi liekna ir labai protinga“ - štai ką nori išgirsti moterys, kritikuodamos save vyrui girdint. Kas tame slypi? Blogiausia yra tai, jog taip elgdamasi, tu ilgainiui įdiegsi vyrui, jog esi nepakankamai vertinga, jis patikės tavo žodžiais. Taip, galbūt iš pradžių jis neigs tavo žodžius, bet laikui bėgant patikės jais. Vyras gali pradėti manyti, jog yra vertas geresnės, gali imti mažiau tave vertinti, todėl, jei atpažinai save – nustok daryti šią klaidą čia ir dabar! Niekada daugiau  be reikalo nekritikuok savęs jam girdint. 

Nevenk atvirumo ir turėk aiškią poziciją

Labai įprasta, kai moteris pati nežino, ko nori, ir sakydama „ne“ turi omenyje „taip“, sakydama „taip“, galvoja, „o gal ir ne“. Tai galioja ir santykiuose su vyru – moteris neturinti aiškios pozicijos, siunčia klaidingą informaciją partneriui. Nėra blogiau, kai įsižeidusi moteris tyli, apsimeta, jog nieko neatsitiko. Vyras nėra aiškiaregys ir neskaito minčių – jei jūs pykstate, bet sakote „viskas gerai“, nenirškite, kai jis nesupras, jog įsižeidėte. Jei turite nuoskaudų, norite kažką santykiuose keisti, kalbėkite atvirai. Dėstykite mintis aiškiai, nes vyrai retai moka skaityti tarp eilučių, dažniausiai jie viską supranta tiesiogiai. Žinoma, tai nereiškia, jog galite nuolat atvirai lieti nepasitenkinimą: pirma apgalvokite, ką norite pasakyti ir stenkitės ieškoti kompromiso, tenkinančio abi puses.

Jei darai bent vieną iš šių klaidų, pasakyk sau STOP jau dabar. Tvirtai nuspręsk nebetoleruoti daugiau tokio savo elgesio ir netrukus reikalai ims keisti į gerą. Tiek tavo santykiai, tiek savivertė, pasitikėjimas savimi ims stiprėti. Gero savaitgalio!

Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras