Vestuvės: ar šiuolaikiniame pasaulyje jos būtinos?

unnamed(8).jpg
 
Daugelis merginų ir moterų nuo vaikystės ima svajoti ir planuoti svajonių vestuves. Jos įsivaizduoja, kokią vilkės suknelę, kaip atrodys ceremonija ir kokios laimingos jausis šią ypatingą dieną. Nepaisant gilių tradicijų, šiandien atsiranda vis daugiau žmonių, pasisakančių prieš vestuves, teigiančių, jog tai - atgyvenęs reikalas ir kad vienas kitą mylintiems žmonėms nebūtinas antspaudas, patvirtinantis jų santykius.

Kaip yra iš tiesų? Šiandien panagrinėsime dažniausiai pasitaikančius "už" ir "prieš" argumentus.

Vestuvių privalumai:

Socialinis statusas
Aktualiau moterims, nes kad ir kokiais progresyviais save laikytume, visuomenės požiūris į ištekėjusią moterį, skiriasi. Sulaukusi vidutinio amžiaus, tačiau dar neturinti žiedo ant piršto moteris visuomenėje dažnai yra nuvertinama, susilaukia pašaipų už nugaros, o kartais žmonės nepasidrovi kandžių pastabų rėžti tiesiai į akis. Ištekėjusi moteris kelia didesnę visuomenės pagarbą ir priėmimą.

Finansiniai reikalai

Apsigyvenus kartu, kuriant bendrus gyvenimo planus, atsiranda bendri pirkiniai, paskolos, finansiniai įsipareigojimai. Susituokus, žymiai paprasčiau pasidalinti turtą, imti bendras paskolas. Taip pat, jei vienam iš sutuoktinių netikėtai atsitinka nelaimė, susituokus situacija dėl turto padalinimo yra aiškesnė.

Saugumo jausmas

Ištekėjusios moterys dažnai jaučiasi saugiau, užtikrinčiau. Jei atsiranda noras susilaukti šeimos pagausėjimo - daugelis nori, jog vaikai gimtų šeimoje. Išsiskirti nėra taip paprasta, todėl susituokusios poros labiau linkusios spręsti nesutarimus ir problemas, kai tuo tarpu nesusituokę žmonės dažniau tiesiog pasuka skirtingais keliais.

Santuokos trūkumai:

Susituokiama daug negalvojant

Kartais žmonės tuokiasi, gerai visko neapsvarstę: jie nori gražios šventės sau ir draugams, gražių nuotraukų, įspūdingos medaus mėnesio kelionės, tačiau pamirštama, jog vestuvės - tai įsipareigojimas visam gyvenimui. Tokios neapgalvotos santuokos labai dažnai baigiasi skyrybomis.

Susituokiama tam nepasiruošus

Kartais moterys itin jauname amžiuje susižavi šeimos kūrimo idėja, anksti išteka, visa galva pasineria į šeimyninius rūpesčius, buitį ir pamiršta apie save. Pamiršta karjeros planus, asmeninius tikslus, visas gyvenimas ima suktis apie santuoką. Tokiu atveju anksčiau ar vėliau moteris pavargsta ir ima jausti nusivylimą savimi, partneriu ir pačia santuoka.

Gyvenimas tampa stabilus

Tai galima laikyti ir pliusu ir minusų - stabilumas suteikia saugumo jausmą, tačiau tuo pačiu metu jame nebelieka nuotykių, netikėtumų, adrenalino ir kitų jaudinančių dalykų. Gyvenimas po santuokos dažniausiai nusistovi ir ima tekėti vienoda, įprasta vaga.

Žinoma, kaip bebūtų - universalaus recepto, kaip gyventi, nėra. Toks tiesiog neegzistuoja. Tik mes patys galime nuspręsti, kaip mums geriausia. Tačiau, prieš tokį svarbų žingsnį, kaip santuoka vertėtų neskubėti ir apgalvoti visus "už" ir "prieš".

Gero savaitgalio,
Deimantė

 
Komentarai
Naujas komentaras