Prieš socialines problemas - nuogumu

 
4 komentarai
Ispanų menininko Santiago Sierra pasirinktas būdas socialinėms problemoms pabrėžti – drąsūs aktai. Taip bandoma akcentuoti rasizmą, lyčių ir klasinę diskriminaciją, emigraciją.

Spalio 12 – Nacionalinė Ispanijos diena, paprastai vadinamą „Día de la Raza“, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „Rasės diena“. Ją švenčiamas Kristupo Kolumbo išsilaipinimas Amerikoje, europiečių susidūrimas su indėnais. Šia diena siekiama pabrėžti rasinės lygybės svarbą.

Prieš keletą metų kaip tik šią dieną S.Sierra pasauliui pateikė savo kūrybinį darbą – 8 aktų fotografijų seriją bei 45minučių trukmės filmą „Los penetrados“ (liet. – įsiskverbimai). Šiuo metu jis eksponuojamas vienoje Niujorko galerijų.

Aktuose rodomi besimylintys žmonės. Kylančias socialines problemas stengiamasi parodyti per skirtingus įsiskverbimus: baltasis vyras su baltąją moterimi, baltasis vyras su juodaode moterimi, baltasis vyras su juodaodžiu vyru, juodaodis vyras su juodaodžiu vyru, juodaodis vyras su baltaodžiu vyru ir pan. Asmenų veidai skaitmeninėmis priemonėmis ištrinti, siekiant pabrėžti modulinius veikėjus.

Ant žemės geometriškai išdėliota 10 paklotų, ant kurių ir vyko aktorių „įsiskverbimai“. Už jų pastatytas veidrodis – taip siekta vizualiai padauginti porų skaičių bei žiūrėjimo taškus.

Kiekvienas aktas atkreipia dėmesį į pasyvumą, kuriuo tampa asmuo, į kurį skverbiasi kitas. Be to, taip S.Sierra bando parodyti ir kai kurias seksualines problemas, pavyzdžiui, penio dydžio kultą bei seksualumo baimę.

Pavyzdžiui, viename iš aktų įsiskverbimai vyksta tik ant trijų paklotų – 7 iš jų lieka tušti. Šis aspektas pabrėžia moterų nelygybę prieš vyrus darbo aspektu.

Suaugusiems.lt, parengta pagal Santiago-Sierra.com  

 
Komentarai (4)
geju vakarelis........
Tai gal jie gėjai? Dabar madinga.
dėkui, klaida ištaisyta :)
2photo "9 baltaodžiai vyrai skverbiasi į 9 baltaodes moteris" - nu kad ir kiek ziureciau moteru ten ne su ziburiu nerandu :)
Naujas komentaras