10 įdomių faktų apie moters orgazmą

201207-happy-steps-6-600x411.jpg
 
Orgazmai moters sveikatai yra tiek pat svarbūs, kiek dantų siūlo naudojimas. Tam, kad pajaustumėte stipriausią orgazmą, turite suprasti kaip veikia moters kūnas ir kas vyksta orgazmo metu. Taigi, pats laikas praplėsti savo žinias, todėl mes pateiksime 10 įdomių faktų apie moterišką orgazmą.

1. Orgazmas gali sumažinti skausmą

Jei skauda galvą, dažniausiai gulamės į lovą pailsėti, tačiau miegoti neturėtumėte. Įrodyta, jog orgazmas malšina įvairaus pobūdžio skausmus, netgi artrito, pooperacinius, netgi gimdymo skausmą. Taip yra todėl, jog orgazmo metu išsiskiria dideli kiekiai oksitocino (šis hormonas atsakingas už atsipalaidavimą, malonumo jausmą ir kitas pozityvias emocijas). Nors toks skausmo malšinimo būdas yra laikinas, vien tik galvojimas apie seksą gali palengvinti jaučiamus skausmus.

2. Prezervatyvų naudojimas netrukdo pasiekti orgazmo

Daugelis galvoja, jei seksas geresnis be prezervatyvo, tai ir orgazmas bus geresnis be jo. Tačiau tai ne visiškai tiesa. Moterys patiria vienodo intensyvumo orgazmą, kai mylisi su prezervatyvu ir kai be jo. Tiesą sakant, prezervatyvai gali prailginti lytinį aktą ir taip pat prailginti malonumą. Jei jaučiate ne tokią intensyvią stimuliaciją, kai naudojate prezervatyvą, pabandykite prieš aktą užsiimti oraliniu seksu arba tiesiog naudokite pirštus.

3. Moterims orgazmą pasiekti nėra lengva

Jei jums sunku pasiekti malonumo viršūnę, žinokite, jūs ne viena. Anot paskutinių tyrimų, net 10 – 40 procentų moterų sako, jog joms labai sunku ar neįmanoma pasiekti orgazmo. Vienas geriausių būdų tai ištaisyti – klitorio stimuliacija. Tačiau kartais gali prireikti ir medikamentinio gydymo, nes kai kurios moterys patiria seksualinę disfunkciją. Tokiu atveju padeda hormonų terapija. Deja, nėra tvirtų įrodymų, kad toks gydymas tikrai padeda, todėl svarbūs tolimesni mokslininkų tyrimai. Jei jūs manote, kad patiriate seksualinę disfunkciją, pasikalbėkite su savo gydytoju, todėl kad tai, gali būti tik simptomas kitų rimtų susirgimų (skydliaukės sutrikimų, depresijos ar diabeto).

4. Labai svarbu rasti savo G – tašką

Sekso ekspertai jau seniai pabrėžia šios srities svarbą. G – taške gausu nervų galūnėlių, jas stimuliuojant, moteris patiria ilgesnį ir stipresnį orgazmą. Tačiau ši tema yra itin kontroversiška: anglų tyrėjai neigia G – taško egzistavimą, o italų mokslininkai tvirtina radę šį nervų raizginėlį įvairioms moterims ultragarsu.

Nepriklausomi sekso pedagogai, remia teiginį, jog G – taškas iš tiesų egzistuoja ir ragina moteris susirasti savajį. Tiksli jo vieta kiekvienos moters kūne gali kiek skirtis, tačiau dažniausiai jis slypi makšties sienelės priekyje ir yra apibūdinamas kaip šiurkštesnės tekstūros nei likusi vidinė vaginos dalis.

5. Orgazmai gerėja su amžiumi

Yra be galo daug dalykų, dėl kurių imame skųstis su amžiumi, tačiau seksas neturi būti vienas iš jų! Pasirodo, vyresnės moterys dažniau patiria orgazmus ir jie būna kokybiškesni. Neseniai atlikta apklausa parodė, jog 61 procentas moterų 18 – 24 metų amžiaus patyrė orgazmą paskutinio akto metu, 65 procentai 30 – ies metų moterų, ir netgi 70 procentų 40 – 50 metų moterų! Nors apklausa nepaaiškina, kodėl su amžiumi moterims darosi lengviau pasiekti orgazmą, greičiausiai taip yra todėl, kad vyresnės moterys turi daugiau patirties, labiau savimi pasitiki ir nebijo pasakyti partneriui, ko nori. Taip pat taip gali nutikti todėl, kad ilgalaikiuose santykiuose yra daugiau pasitikėjimo ir intymumo, tai padeda moteriai jaustis saugesniai ir labiau atsipalaiduoti.

6. Jei sunku pasiekti malonumą, dažniau keiskite pozas ir sekso rūšis

Jei jums sunku pasiekti orgazmą sekso metu, pabandykite dažniau pakeisti pozą ar sekso rūšį. Varijuojant įvairiomis pozomis, moteriai lengviau pasiekti orgazmą, palyginti su tuo, kai visą akto trukmę mylimasi tik vienoje pozoje. Išbandykite oralinį seksą, o po jo imkitės vaginalinio. Be to, tai ne vienintelis būdas geresniam orgazmui pasiekti – daug moterų naudoja sekso žaisliukus solo žaidimams ir su partneriu.

7. Svarbi jūsų savivertė

Kuo moteris geriau galvoja apie save (ir savo lyties organus), tuo kokybiškesni bus ir jos orgazmai. Nėra dviejų vienodų vaginų, nėra ir tobulai atrodančių lytinių lūpų ir tol, kol nejaučiate skausmo, diskomforto ar kitokių įtartinų pasikeitimų, neverta nerimauti dėl to, kaip atrodo jūsų lytiniai organai. 

Jei norite pasikelti savivertę, turite kalbėtis su savimi pozityviai, ypač kai galvojate apie savo kūną. Kaip tai padaryti? Kasdien pažvelkite į save veidrodyje ir pasakykite sau komplimentą, tik nesikartokite! Beje, galite pasiimti mažą veidrodėlį ir ištyrinėti savo lyties organus, juk svarbu pažinti kiekvieną centimetrą.

8. Pasiekti orgazmą gali užtrukti 20 minučių

Daugybei moterų prireikia daugiau laiko „baigti“, nei jų partneriams vyrams. Tiesą sakant, daugeliui prireikia bent jau 20 minučių seksualinės stimuliacijos. Jei pastebite, jog vyras pasiekia orgazmą greičiau nei jūs, yra daugybė būdų padėti jam atidėti ejekuliaciją, pavyzdžiui, penio žiedai ar užveržėjai. 

9. Orgazmą galima patirti ir be lytinių organų stimuliacijos

Turbūt esate girdėję apie moteris, kurios gali patirti orgazmą nuo bet kokios vibracijos (pavyzdžiui, važiuodamos dviračiu). Ekspertai teigia, kad tai tikrai įmanoma. Tokio spontaniško orgazmo priežastys yra dvi: padidėjęs kraujo spaudimas lytinių organų srityje ir kontaktas su klitoriu. Deja, šis fenomenas yra gana retas ir jei jums taip dar nenutiko, greičiausiai ir nenutiks.

10. Nėra prasmės orgazmą vaidinti

Net 80 procentų apklaustų moterų prisipažino, kad yra suvaidinusios orgazmą. Tai turi liautis, nes orgazmo suvaidinimas yra beprasmis. Jei taip elgiatės, neleidžiate partneriui suprasti, kas jums patinka, o kas ne, o to pasekmė – jūsų orgazmo nebuvimas ir nepasitenkinimas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras