10 priežasčių, kodėl moterims kartais sunku sudrėkti

cos-03-sad-woman-in-bed-alone-de.jpg
 
Viena iš priežasčių, kuo vagina nuostabi, yra ta, kad ji sudrėksta, o lubrikacija svarbi nuostabiam seksui. Deja, negalite tiesiog užsimanyti ir sudrėkti, o tai gali sukelti streso. Kai esate susijaudinusi, tačiau kūnas nesuteikia jums paramos, kurios reikia. Pateiksime dažniausiai pasitaikančias priežastis, kodėl kartais moterys negali sudrėkti.

1. Vartojate antidepresantus

Vaistai, padedantys gydyti depresiją, ne tik veikia libido, bet gali turėti įtakos vaginalinei lubrikacijai. Pasikonsultuokite su jus gydančiu mediku dėl medikamentų pakeitimo.

2. Žindymo laikotarpis

Vaginalinės lubrikacijos sutrikimus galite patirti dėl hormoninių pakitimų organizme žindymo laikotarpiu,

3. Rūkymas

Natūralus senėjimo procesas, rūkymas bei kiti faktoriai gali sukelti arterijų užkalkėjimą. Ne išimtis ir lytinių organų zona. Dėl arterijų užkalkėjimo gali sutrikti natūrali lubrikacija. Pagrindinis faktorius, kuris moteriai leidžia sudrėkti, yra kraujo plūdimas. Jei rūkote, kraujo cirkuliacija gali būti sutrikusi, todėl trūksta lubrikacijos makštyje. 

4. Hormonų pakitimai

Viena dažniausių vaginalinės lubrikacijos sumažėjimo priežasčių – estrogenų lygio kritimas dėl menopauzės, po gimdymo, žindymo laikotarpiu. Estrogenų sumažėjimą taip pat gali sukelti chemoterapija. 

5. Sekso metu nesate įsijautusi

Jei sekso metu nesimėgaujate, o galvojate apie įvairius rūpesčius, tai gali turėti įtakos vaginalinei lubrikacijai. Jei esate „atsijungusi“ nuo savo kūno, negalite visiškai susijaudinti, todėl negalite ir sudrėkti. Pamėginkite „grįžti“ į kūną kvėpavimo pratimų pagalba. Kuo didesnė harmonija tarp kūno ir sielos, tuo lengviau atsipalaiduoti ir susijaudinti.

6. Šalutinis vaistų poveikis

Antihistamininiai vaistai (nuo alergijos ar peršalimo), gali sukelti sausumą makštyje. Pabandykite, jei įmanoma, rinktis natūralesnius būdus alergijoms ir peršalimui gydyti arba pasitarkite su savo gydytoju.

7. Gal jaučiate gėdą ar kaltę dėl sekso?

Jei kankinatės ir jaučiate kaltę arba jaučiatės „purvina“ kai galvojate ar užsiimate seksu, tai, be abejonės, veikia vaginalinę lubrikaciją. Jei kada nors taip jautėtės, svarbu tą pripažinti ir imtis priemonių. Svarbu tyrinėti bet kokius negatyvius jausmus, kuriuos sukelia seksas, o po to dirbti tam, kad bet kokias iracionalias mintis pakeistumėte racionaliomis. Pabandykite apsilankyti pas specialistą. Kai jūsų mintys ir įsitikinimai apie seksą sveiki, kūnas atsakys palankiai.

8. Jūsų partneris nėra geras meilužis

Kartais bėdos dėl lubrikacijos atsiranda dėl seksualinės aistros sumažėjimo ar net dėl partnerio. Jei partneris nesistengia dėl jūsų ar tiesiog nesugeba atlikti visko tinkamai, jūs niekada nebūsite susijaudinusi tiek, kiek galėtumėte, jei jaustumėte tikrą trauką. 

9. Naudojate netinkamą muilą ar prausiklį

Kai kurios moterys yra alergiškos chemikalams, kurie randami kai kuriuose muiluose, plovikliuose ir kituose higienos produktuose. Tokių chemikalų, kurie sukelia sudirgimą ir sausumą, galima aptikti ir jūsų apatiniuose bei rankšluosčiuose. Net kai kurie lubrikantai gali sukelti natūralios lubrikacijos pakitimus, todėl pabandykite pakeisti savo lubrikantą natūralesniu. 

10. Patiriate daug streso

Tikrai sunku susijaudinti, kai jaučiate stresą ir negalite susitelkti į malonumą. Todėl, jei esate per daug išsiblaškiusi, greičiausiai, susijaudinti bus sunku. Taigi, duokite sau laiko atsipalaiduoti ir susitelkti. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras