4 keisti faktoriai, lemiantys pažinties sėkmę

155(1).jpg
 
Kaip bebūtų keista, kartais visai neįpareigojanti pažintis ir flirtas gali peraugti į rimtus santykius dėl kokios nors nereikšmingos smulkmenos. Pavyzdžiui partnerio marškinėlių spalvos pažinties dieną. Ir visa tai – ne tušti pramanai, o moksliškai patvirtinti faktai! Taigi žvilgtelėkime, kas yra tie netikėti kriterijai, galintys jūsų pažinčiai turėti itin daug reikšmės?

Baimė

Jei per pirmąjį pasimatymą nusprendėte eiti į kiną, geriausia kad tai būtų siaubo filmas ar bent jau įtempto siužeto trileris. 

Kodėl? Pasirodo, mūsų organizmas tiesiog neįtikėtinai naivus ir lengvai apgaunamas. Pavyzdžiui, jei jus staiga apėmė baimė, jūsų smegenys gali lengvai apsigauti ir paaiškinti padažnėjusį pulsą bei prakaituojančius delnus kaip susijaudinimą pajutus simpatiją šalia esančiam žmogui. 

Kaip tai įrodyta? Mokslininkai Donaldas Dattonas ir Arturas Aronas atliko eksperimentą. Jie paprašė savo asistentės užkalbinti įvairius vyrus tarsi ji atliktų socialinę apklausą. Ir tuo pačiu duoti jiems savo telefono numerį – taip pat dėl išgalvotos „darbinės“ priežasties. Eksperimentui pasirinktas parkas, kuriame virš labai gilaus kanjono driekėsi kabantis tiltas. Eiti šiuo tiltu – tikras iššūkis: jis svyruoja taip, kad, atrodo, vienas neteisingas žingsnis – ir nugarmėsi į prarają.Dalis atsitiktinai pasirinktų vyrų buvo kitose parko vietose – pavyzdžiui, sėdėjo ant suolelių. Kita dalis užkalbinimo akimirką kaip tik ėjo tiltu. Paaiškėjo, kad būtent pastarieji mieliau užmezga pokalbį. Be to, jie penkis kartus dažniau nei apklaustieji ramiomis sąlygomis asistentei perskambindavo nurodytu telefonu tikėdamiesi pakviesti ją į pasimatymą. Pasak mokslininkų, šių vyrų organizmas per klaidą natūralų jaudulį ir baimę supainiodavo su staigiu susižavėjimu ir simpatija naujajai pažįstamai.
 

Raudona spalva

Sakoma, pagal rūbą sutinka. Ir anaiptol neklystama. Ypač kai kalbama apie raudonus rūbus. Nes būtent ši spalva potencialiems partneriams dažniausiai atrodo seksualiausia, o ją vilkintis priešingos lyties asmuo – patraukliausias.

Kodėl? Mokslininkai spėja, kad ypatinga reakcija į raudoną spalvą – tai iš tolimų mūsų protėvių beždžionių paveldėtas instinktas... Ne paslaptis, kad beždžionių užpakaliai išsiskiria ryškiai raudona spalva. Taip gamta sutvėrė ne tam, kad palinksmintų zoologijos sodo lankytojus. Beždžionių sėdmenys padidėja ir raudonuoja tada, kai patelė subręsta atsivesti vaikų. Tai – signalas patinams. Neatmetama versija, kad tam tikra genetinė atmintis suveikia ir šiuo atveju, todėl raudonai apsirengusi moteris daugeliui vyrų atrodo labiau seksuali nei vilkėdama bet kokią kitą spalvą. 

Kaip tai įrodyta? Prieš keletą metų mokslininkai atliko eksperimentą. Vyrams parodė daugybę moterų nuotraukų. Visa gudrybė buvo tame, kad tarp jų buvo netgi visiškai identiškų nuotraukų, tik štai moterų rūbų spalva buvo pakeista kompiuteriu. Logiška būtų tikėtis, kad ta pati moteris, nufotografuota tuo pačiu rakursu, tais pačiais, tik kitos spalvos rūbais, vyrui turėtų patikti arba nepatikti vienodai. Bet, pasirodo, nieko panašaus. Nustatyta, kad raudonai apsirengusios moterys stipriosios lyties atstovams atrodė gražesnės, patrauklesnės.

Beje, moterys į raudoną spalvą reaguoja taip pat. Analogišką eksperimentą atlikus su dailiosios lyties atstovėmis, rodant joms vyrų fotografijas, išryškėjo tas pats rezultatas: nugalėjo raudona spalva. Ir čia mokslas randa kitą paaiškinimą: kadangi raudona spalva asocijuojasi su agresija, moteris linkusi raudonai vilkintį vyrą priskirti stiprių, valdingų, sėkmingų ir seksualių žmonių kategorijai.
 

Ausis ir petys

Manote, kai sutiksite sau skirtąjį(-ąją), iš karto tai pajusite? Labai gali būti. Ir tai priklauso netgi nuo to, iš kurios pusės prie jūsų prieis išrinktasis. Jei jis ar ji prieis iš dešinės, ir dar atsitiktinai palies jūsų ranką – šansų įsiplieksti karščiausiems jausmams padaugėja.

Kodėl? Kairysis smegenų pusrutulis apdoroja verbalinę informaciją, jis subalansuotas pozityvioms emocijoms. O dešinysis valdo neverbalinius stimulus ir negatyvą. Pasak mokslininkų, informaciją, įeinančią per kairę ausį, apdoroja dešinioji smegenų pilkosios medžiagos pusė. 


 

Kaip tai įrodė? Italijos mokslininkai atliko eksperimentą norėdami išsiaiškinti, kaip skirtingi pusrutuliai priima analogišką informaciją. Eksperimento metu prie klubo lankytojų prieidavo mergina ir paprašydavo cigaretės. Patalpoje grojo garsi techno muzika, taigi tam, kad pašnekovas ją išgirstų, merginai tekdavo rėkti tiesiog į ausį. Vienais atvejais mergina prieidavo iš kairės, kitais - iš dešinės. Pastebėta, kad jai priėjus iš dešinės, 50 procentų daugiau vyrų išpildydavo jos prašymą. Prancūzų mokslininkai savo ruožtu tyrimą papildė savo stebėjimais: nustatyta, kad moterys, kurias vyrai kviečia šokti, daug mieliau atsako teigiamai ir netgi duoda savo telefono numerį, jei vyras prieina iš dešinės pusės ir lengvai paliečia jos petį. Paprašytos paaiškinti, kodėl taip elgiasi, moterys atsakė, kad pajusdavo iš vyro savotišką jėgą, suvokdavo, kad jis joms yra fiziškai patrauklus.
 

Bučinio skonis

Vienas bučinys – ir jūs jau žinote, ar norite būti su šiuo žmogumi. Tai – anaiptol ne sakinys iš meilės romano, o paprasta gyvenimiška tiesa.

Kodėl? Mūsų imuninėje sistemoje itin svarbus vaidmuo tenka chromosomų rinkiniui, vadinamam histologiniu audinių suderinamumo kompleksu (MHC). Kai ieškome partnerio, kandidato į juos MHC tampa vienu svarbiausių lemiamų faktorių. Tai magiška chemija, kurios mes negalime valdyti. 
 

Kaip tai įrodė? MHC atsako už tai, kaip mūsų organizmas kovoja su infekcija, ir jei išsirinksite partnerį, kuris pagal šį rodiklį bus panašus į jus, tikimybė pradėti kūdikį bus minimali. O štai partneris, kurio MHC labai skiriasi nuo jūsų, garantuos jūsų palikuonims stipresnį imunitetą. Be to, mokslininkai tikina, kad MHC turi savitą kvapą, iš jo ir sprendžiama, ar partneris jums tinka, ar ne. Taigi kad ir kaip neromantiškai tai skamba, bet susipažinus su potencialiu partneriu jūsų organizmas jau žaibiškai „pamatuoja“, ar su juo pradėtas kūdikis bus atsparus peršalimo ligoms, ar ne.

MHC yra feromonuose ir seilėse. Tai reiškia, kad norint išsiaiškinti, ar tinka jums į partnerius(-es) šis kandidatas, jį reikia pauostyti, pabendrauti iš labai artimo atstumo ir... paragauti jo seilių. Taigi idealus testas – bučinys. Taip, jo kaip tik ir reikia tam, kad apsikeistumėte cheminiais elementais ir išsiaiškintumėte, kokie jūsų šansai susilaukti sveikų palikuonių. Laimė, jūs to kol kas dar nesuvokiate, visas „patikrinimas“ vyksta instinktų lygmenyje. Priešingu atveju ir noras bučiuotis gali visai išgaruoti, tiesa?


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras