5 orgazmo atidėjimo tendencijos

seksas-67320758(1).jpg
 
Jei apie meilės žaidimus kalbėsime supaprastintai, visų jų esmė – viena: orgazmas. Tad kodėl kai kurios sekso praktikos ragina orgazmą atidėti arba... atsisako jo visiškai? Ne todėl, kad didįjį O pasiekti būtų be galo sunku, o todėl, kad pora taip pasirinko sąmoningai. Taigi kodėl?

Šilta - šalta, arba orgazmas ne dabar

Dar 1970 metais Stanfordo universiteto mokslininkai atliko eksperimentą. Grupei vaikų buvo pasiūlyta po zefyrą. Tačiau mažieji eksperimento dalyviai galėjo rinktis: arba gaus zefyrą tuojau pat, arba palauks 15 minučių, ir tada gaus nebe vieną, o du saldumynus. Vėliau nustatyta, kad vaikų, kurie sutiko palaukti ir gauti daugiau, pasitenkinimo lygis, kai išsvajotąjį prizą pagaliau gavo, buvo gerokai didesnis nei tų, kurie pasirinko vieną saldumyną tuojau pat.

Gali būti, jog vėliau, jau būdami suaugę, tie kantrieji vaikai pamėgo taktiką, angliškai vadinamą tiesiog „edging“ – tarsi vaikščiojimas aštriais ašmenimis ar kokiu nors pavojingu pakraščiu. Tai sekso technika, kai orgazmas kurį laiką sąmoningai priartinamas, bet atidėliojamas – tam, kad pagaliau leidus patirti malonumą, jis būtų keliskart didesnis. 

Ši populiari sekso technika reikalauja daug kantrybės ir ištvermės, užtai lengvai pritaikoma ne tik mylintis su partneriu, bet ir masturbuojantis. Ir rezultatas neretai pranoksta lūkesčius.

Kyšt ir... viskas?

Populiariai ši technika vadinama gana juokingai: marinavimu. Ir kalbama tikrai ne apie agurkus, o kitą seksualinių malonumų tendenciją. Ji pasireiškia tuo, kai lytinis aktas pakeičiamas tiesiog įsiskverbimu. Ir jokių papildomų judesių. Be abejo, orgazmo toks malonumas nežada. Taigi kyla natūralus klausimas: ir kas iš to?

Pasirodo, šią sekso techniką kartais praktikuoja poros, kurios dėl religinių ar kitokių įsitikinimų tam tikromis aplinkybėmis – pavyzdžiui, būdami nesusituokę – negali sau leisti pilnaverčio lytinio akto. Sakoma, esą JAV tai palyginti populiari praktika tarp mormonų studentų. Tai tam tikras kompromisas tarp moralinių normų, kurių jie laikosi, ir pasidavimo pagundai. Jei įsiskverbus neatliekamas joks judesys, seksu juk to nepavadinsi.

Tiesa, kai kurie seksologai mano, jog tokia technika apskritai yra labiau miesto legenda nei reali praktika.

Karezza

Šios praktikos esmė – ne priartėti prie orgazmo ir sustoti, o apskritai nukreipti savo dėmesį nuo orgazmo. Karezza techniką praktikuojanti pora leidžiasi į neskubrius, aistringus meilės žaidimus, mėgaudamiesi kiekviena akimirka, bet nesistengdami pasiekti orgazmo. Kitaip tariant, tai yra lėta seksuali kelionė nėmaž nesijaudinant ir negalvojant apie orgazmą, ar jis bus pasiektas, ar ne.

Penio žiedas

Šis vyrams skirtas sekso žaislas labai efektyviai leidžia abiems partneriams vienu metu mėgautis jo suteikiamais malonumais. Mėgautis ilgiau ir aistringiau, nes ant penio užmautas žiedas truputį pristabdo kraujotaką lytinių organų srityje, sustiprina erekciją ir atitolina ejakuliaciją. Be to, dauguma penio žiedų turi vibracijos funkciją, kas suteikia papildomo malonumo partnerei. Jis liečia klitorį ir stimuliuoja šią zoną.

Tantrinis seksas

Ši technika į Europą ir JAV atkeliavo kartu su Rytų meditacijos praktikomis. Šio tipo seksas orientuotas į kūno ir minčių vienovę. Jis apima kvėpavimo pratimus, masažo technikas, tam tikrų kūno taškų stimuliavimą.

Nors esama daugybės skirtingų tantrinio sekso praktikų, jų visų esmė – atsikratyti tabu ar gėdos jausmo, asocijuojamo su seksu, ir patirti galingą laisvės pojūtį. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras