5 priežastys nesimylėti su nauju pažįstamu

DAting-Couple.jpg
 
Seksologai, psichologai, kardiologai ir daugelis kitų šiandieninės medicinos atstovų nuolat primena: seksas – puikus dalykas jūsų sveikatai. Geras seksas pripildo mūsų organizmą laimės hormonų, didina savo vertės pajautimą, stiprina imunitetą, saugo širdies ir kraujagyslių sistemą, padeda atsikratyti streso ir gerina gyvenimo kokybę. Visa tai – puikūs argumentai „už“, ir kaip tik dėl jų daugybė žmonių, kurių seksualiniame gyvenime stojo štilis, apima panika: kas su manim ne taip ir ar tokia pertrauka –nepakenks?

Tokioje situacijoje atrodo natūralu leistis į trumpalaikius seksualinius nuotykius su menkai pažįstamu žmogumi – juk, šiaip ar taip, tokie seksualiniai santykiai – geriau nei jokių. Ir vis dėlto prieš priimant sprendimą vertėtų pagalvoti ir sąžiningai sau atsakyti į keletą klausimų  - jei po visko norite patirti ne nusivylimą, o iš tikrųjų užsitikrinti gerą seksą ir galbūt ilgalaikius santykius ateityje.

 1. Ar jums atrodo, kad verta mylėtis, nes „taip reikia“? Gali būti, kad jūs pernelyg daug prisiskaitėte niekam tikusios literatūros, prisiklausėte nekompetentingų žmonių nuomonės ir pernelyg ilgai neturėjote rimtų santykių. Šiaip ar taip, jums atrodo, kad jei tuojau pat nepasimylėsite su nauju pažįstamu, atrodysite tikra kompleksuota nevykėlė, naujasis bičiulis jumis akimirksniu nusivils ir jus paliks – nes niekas nenori susitikinėti su drovuole, įkopusia į trečią ar ketvirtą dešimtį. Iš tikrųjų svarbiausias klausimas, kurį turėtumėte sau užduoti tokioje situacijoje – ar jūs pati norite mylėtis su šiuo žmogumi? Intymiuose santykiuose nėra privalomų dalykų, kaip ir to, kas „normalu“ ar „nenormalu“. Svarbiausias kriterijus ir vienintelis argumentas – ar jums abiems (būtent – abiems!) to norisi? Jei jūsų naujasis pažįstamas jūsų seksualiai nejaudina ar jo nejaudina tai, ko norite jūs – jau geriau tegul dabar nusivilia ir išeina: jums galbūt ir reikia gero sekso, bet tikrai ne su juo!

 2. Ar manote, kad seksas su nauju draugu – idealus atkirtis buvusiajam? Emocijos kaista, jūsų jausmų taurė perpildyta, bet joje kunkuliuoja ne meilė ir džiaugsmas, o nuoskaudos, kartėlis, pyktis ir noras atkeršyti. Galbūt dėl to, kad jus metė, išdavė, apgavo – taigi norisi duoti deramą atkirtį, kad kaltininkui skaudėtų ne mažiau, nei skaudėjo (veikiausiai – ir tebeskauda) jums. Ar toks seksas jums suteiks pasitenkinimą? Tiesą sakant, nebent moralinį – jei piktdžiugą apskritai galima pavadinti pasitenkinimu. Ir tai geriausiu atveju tik trumpam laikui. O po to ir vėl tarsi bumerangas sugrįš tuštuma ir kartėlis. Kad pradėtumėte naujus santykiuos, senuosius – ypač jei jie buvo skausmingi – būtina tinkamai baigti ir pamiršti, kad ir kiek laiko tam beprireiktų. Galiausiai pagalvokite ir apie vyrą, kurį planuojate panaudoti kaipo keršto įrankį: ar jis tikrai nusipelno būti apgautas ir panaudotas tokiu būdu? Patikėkite – ne visi vyrai kiaulės, taigi jei pasitaikė vienas toks, kam skaudinti kitą, kuris, jei tik išsilaižytumėte savo žaizdas ir pažvelgtumėte į jį ne per liūdnų prisiminimų prizmę, galbūt galėtų tapti jūsų gyvenimo žmogumi? Arba akivaizdžiai pamatytumėte, kad jums – išvis ne pakeliui.

 3. Ar atsidavusi dabar norite pasirodyti kieta? Gali būti, tai visai ne jis, o jūs pati per pirmą pasimatymą degate nekantrumu šokti į lovą. Jums atrodo, kad taip galite pasirodyti esanti be kompleksų, paprasčiausiai kieta jo akyse. Arba turėsite kuo pasigirti draugėms. Iš tikrųjų tokie poelgiai veikiau sako ką kita: jie išduoda jūsų vidinį nepasitikėjimą savimi, kurį jūs stengiatės paslėpti tokiais beviltiškais metodais. Jums neduoda ramybės abejonės: ar galiu kam nors iš tikrųjų patikti? Ir ar apskritai gali manęs kas nors norėti, mylėti? Tokios abejonės, nepasitikėjimas savimi – vienas iš išsiskyrimą lydinčių negalavimų, jis yra natūrali sveikimo proceso dalis. Svarbiausia – nepulkite dabar nieko įrodinėti sau ir kitiems. Taip, iš tikrųjų artimi santykiai gali jus pakeisti, ir geras seksas taip pat gali daryti stebuklus. Tačiau labai svarbu neskubinti šių įvykių ir nesileisti į nuotykius, kuriems dar esate nepasiruošusi. Toks ekstremalus emocinis pakilimas netruks ilgai, jei šis nuotykis tikrai bus tik vienkartinis. Taigi duokite sau laiko pribręsti tikriems jausmams. Pasitikrinti, ar jus link lovos veda „tinkami“ norai – paprasta: ar mylėtumėtės su šiuo žmogumi, jei apie tai negalėtumėte ničniekam papasakoti ir pasigirti, net užuomina? Jei taip – vadinasi, jums tikrai reikia sekso. Jei ne – verčiau nė nemėginkite.

 4. Ar jus kas nors erzina? Be abejo, po nesėkmės meilėje, naujo romano pradžia retai kada būna tokis romantiškai tyra, kaip pirmoji meilė apskritai. Jaudulys ir lengva baimė, susijaudinimas ir nerimas – visas šis putojantis kokteilis pripildo naujus santykius specifinio budrumo. Tačiau greta visos šių ne visai teigiamų jausmų paletės vienas dalykas – susierzinimas – yra laikomas patikimiausiu signalu, kad pereiti prie intymesnių santykių kol kas nereikėtų. Šį ženklą tikrai atpažinsite, negalima į jį nekreipti dėmesio. Kas būtent jus erzina? Ir ar galima tai kaip nors pakeisti? Štai du klausimai, į kuriuos turėtumėte atsakyti pati. Gali būti, kad dėl visko kaltas paprasčiausias nesusikalbėjimas, nežinojimas, judviejų skirtumai: galbūt jūsų naujasis draugas nėra įpratęs prie galantiškų manierų, o jums tai labai svarbu? Jei tik norės – visų reikiamų etiketo taisyklių jis gali išmokti, taigi problema išsprendžiama. Tačiau su kai kuriais niuansais viskas nėra taip paprasta. Pavyzdžiui, jus erzina naujojo pažįstamo kvapas (ne kvepalai, o būtent kūno kvapas). Su biologija nepakovosi: vargu ar tarp jūsų įmanomas geras seksas ir laimingi, ilgi santykiai. Tai dažnai būna patikimiausias, instinktų padiktuotas signalas, kad judviems – nepakeliui. Jei jus erzina partnerio ūgis, svoris, žalingi įpročiai – taip pat susimąstykite: vienų dalykų žmogus pakeisti negali, kitus pakeisti įmanoma, tačiau nepaprastai sunku. Taigi ar esate pasirengusi su viskuo, kas jus erzina dabar, taikstytis ilgesnį laiką?

 5. Ar norite visko ir iš karto? Gali būti, kad jūsų galvoje jau seniai susidėliojęs idealaus vyro paveikslas: jis turėtų būti gražus, stiprus, rūpestingas, protingas, turtingas ir pan. Kitaip tariant, toks, su kuriuo galėtumėte gyventi ilgai ir laimingai. Ir štai – o stebukle! – jūsų naujasis pažįstamas turi visas reikiamas savybes. Ką daryti? „Imti, nedelsiant!“ Ir jūs jau pasirengusi atakai. Bet vis dėlto vertėtų šiek tiek luktelėti prieš puolant savo idealui į glėbį (arba uždusinant jį savajame). Visų pirma, anaiptol ne viskas, kas sėkmingai dera jūsų vaizduotėje, taip pat lengvai suderinama ir gyvenime. Antra, nepamirškite, kad visada turėtumėte patikrinti, ar viskas taip ir yra iš tikrųjų – kartais paprasčiausiai tai, ko trokštame, suvokiame kaip realų ir tikrą dalyką, nors taip nėra. Trečia, jei šis vyras ir yra jūsų svajonės įsikūnijimas – neišgąsdinkite jo savo staigiu susižavėjimu. Ne tik vyrams, bet ir moterims nepatinka pernelyg įkyrus dėmesys. Taigi susižavėjimas iš pirmo žvilgsnio ir seksas po pirmo pasimatymo, kurį jūs norėtumėte paversti tvirtų santykių pamatu – ne visada geriausias pasirinkimas. Tai, kas atrodo pernelyg gerai, kad būtų tikra, turėtų kelti pagrįstų abejonių, tad pasitikrinkite dar kartą, ar nėra povandeninių akmenų: pavyzdžiui, žmonos ir pulkelio vaikų, apie kuriuos jūsų herojus kol kas sąmoningai nutylėjo, nešvarių reikalų ar didelių skolų, leidžiančių šiandien švaistytis pinigais, priklausomybių, tamsių praeities istorijų ir kitų niuansų, kurie galėtų gerokai apkartinti jūsų santykius.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras