8 atsakymai į klausimus apie santykius ir seksą

o-EROTICA-facebook.jpg
 
Kas gi naujesnio romantikos ir sekso pasaulyje? Mokslininkai kone kasdien nustebina pasaulį naujų tyrimų išvadomis. Kai kurie jų įrodyti teiginiai tik dar kartą patvirtina tai, ką žmonės intuityviai žinojo šimtmečius, kartais aptinkama ir visai netikėtų ar šypseną keliančių tvirtinimų, kuriais galima tikėti, galima abejoti, bet žinoti – visada pravartu!

Aukštakulniai gerina moters seksualinį gyvenimą
 

Anksčiau manyta, kad aukštakulniai kenkia moters sveikatai, visų pirma – kojoms. Tačiau vėliau paaiškėjo, jog plokščiapadžiai žemakulniai, kaip antai populiariosios balerinos ar patogios įsispiriamos basutės, taip pat gali rimtai pakenkti pėdai. Todėl mokslininkai siūlo moterims rinktis išmintingiausią sprendimą: nuolat kaitalioti avalynės tipą, aukštakulnius su žemakulniais. Beje, galbūt netgi geriau būtų kuo dažniau rinktis patogius aukštakulnius, nes jie ne tik žavi vyrų akis, bet ir pagerina moters seksualinį gyvenimą.

Tai išties netikėta išvada, kurios priėjo italų mokslininkai. Pasak jų, moterys, kurios avi aukštakulnius, dažniau patiria orgazmą. Kodėl taip yra? Mokslininkai mano, jog tai lemia pakitusi kūno padėtis avint aukštakulnius: daugiau įtampos tenka kojų ir dubens raumenims, taigi stimuliuojamas kraujo pritekėjimas į apatinę kūno dalį, o iš čia – ir greitesnis susijaudinimas bei anksčiau užplūstanti pasitenkinimo banga.

 


Liemenėlė, kuri išduoda moters geismą
 

Madingosios krūtis pakeliančios ir net keletą dydžių pridedančios liemenėlės, pasak vyrų, yra skirtos apgauti jų akims. Bet ar žinojote, kad yra sukurta ir tokia liemenėlė, kuris gali patikimai pasufleruoti apie moters susijaudinimą? Ši liemenėlė, ją dėvinčiai moteriai seksualiai susijaudinus, šiek tiek kilsteli krūtis. Liemenėlėje įsiūti davikliai, greitai reaguojantys į kūno temperatūros pokyčius. Kai tik moteris patiria seksualinį susijaudinimą, jos kūno temperatūra šiek tiek pakyla, taigi liemenėlė kilsteli krūtis. 

Šią unikalią liemenėlę išradę slovėnų firmos atstovai tikina, kad gamindami ją priėmė domėn visus išorinius faktorius, kaip antai oro temperatūros pokyčiai, saulės spindulių poveikis ir pan. – visa tai liemenėlės veikimui įtakos neturi, davikliai reaguoja tik į moters kūno temperatūrą.  

Kam to labiau reikia – vyrui, kurio moteris geidžia, ar pačiai moteriai? Ko gero, tokia liemenėlė naudinga abipusiai. Ir vis dėlto gamintojai išskiria teigiamą poveikį moters sveikatai. Esmė tame, kad krūtinę stipriai pakeliančios liemenėlės, nuolat dėvimos, kenkia moters sveikatai. O ši liemenėlė tokią funkciją įgyja tik esant reikalui, tuo tarpu kai moteris neplanuoja nieko seksualaus – tai yra tiesiog patogus apatinis rūbas, puikiai prilaikantis krūtis.
 

Stiprūs vyrai renkasi... putlutes?
 

Amerikiečių mokslininkai išsiaiškino, kodėl vyrai, linkę rizikuoti savo gyvybe, renkasi apkūnesnes moteris. Žurnale „Evolutionary Psychological Science“ publikuotoje studijoje prieinama išvados: vyrai, kurie neišskysta susidūrę akis į akį su pavojumi, dažniau linkę rinktis putlesnių formų moteris.

Tyrimo metu jame dalyvavę vyrai buvo paprašyti paimti į rankas gyvatę. Vieni išdrįso, kiti ne. Taip jie buvo suskirstyti į dvi grupes: tuos, kurie linkę rizikuoti, ir rizikos vengiančius. Tada kiekvienam dalyviui buvo pateikta po keletą moterų nuotraukų ir paprašyta išsirinkti, jų nuomone, patraukliausią. Moterys, kurias rinkosi rizikos nepabūgę vyrai, dažniausiai būdavo 25 procentais apkūnesnės nei kitos, pasiūlytos nuotraukose. Daugeliu atvejų pasirinktųjų moterų figūra būdavo smėlio laikrodžio tipo.

Oklando (JAV) universiteto ekspertė Lisa Welling šį fenomeną paaiškino tuo, kad vyrai, kurie dažnai rizikuoja gyvybe, turi mažiau šansų susilaukti palikuonių, todėl jie instinktyviai renkasi moteris, kurios potencialiai turi didžiausius šansus išnešioti ir pagimdyti jiems kūdikį. O kaip tik tokia, gimdymui tinkamiausia figūra laikomas smėlio laikrodžio tipas, ne pernelyg liesas kūno sudėjimas.
Stambesni vyrai – geresni meilužiai?
 

Britų mokslininkų tyrimų išvados paaiškino, kodėl moterys, rinkdamosi seksualinius partnerius, nesibodi apkūnių vyrų. Atliekant tyrimą apklausta 2544 moterų, vyresnių nei 18 metų. Paaiškėjo, kad dauguma jų apkūnius vyrus laiko patraukliais seksualiniais partneriais. Net 38 procentai moterų mielai pasikviestų į miegamąjį stambaus kūno sudėjimo vyrą. Tik 21 procentas prisipažino pirmenybę teikiančios atletiškiems, raumeningiems partneriams. 

Paprašytos paaiškinti anketose savo pasirinkimą, 42 procentai apkūnuolius pasirinkusių moterų atsakė, kad stambus vyras labiau rūpinsis, kaip suteikti partnerei malonumą, ir mažiau galvos apie save. Kiti populiarūs atsakymai – tai, kad stambesni partneriai yra rūpestingesni ir švelnesni, su jais galima atsipalaiduoti ir negalvoti, kad pati nesi tobula.
 


Pastojus nuo apkūnaus vyro, didesnė tikimybė pagimdyti berniuką
 

Išties aktualu moterims, kurios svajoja susilaukti sūnaus. Tokių išvadų priėjo kinų mokslininkai. Ištyrę 8500 porų, gydomų nuo nevaisingumo, mokslininkai pastebėjo įdomią tendenciją. Jie palygino nevaisingumo gydymo kursą perėjusių porų statistinius duomenis su bendra statistine tendencija, pasak kurios berniukų apskritai gimsta daugiau nei mergaičių. Paaiškėjo, kad iš stebėtų porų liekni vyrai tapo 611 berniukų ir  569 mergaičių tėvais – tai reiškia, kad 7 procentais dažniau pradėdavo berniuką nei įprastas statistinis vidurkis vaisingose porose. O štai viršsvorio turintys vyrai sūnus pradėdavo net 27 procentais dažniau.

Kol kas mokslininkai neturi paaiškinimo, kuo pagrįstas toks reiškinys. Gali būti, kad moteriški embrionai, kuriuos pradeda viršsvorio turinčio vyro spermatozoidas, mažiau atsparūs įvairių neigiamų faktorių poveikiui.
 


Moterys irgi genetiškai linkusios į neištikimybę?
 

Kodėl vyrai linkę labiau linkę į neištikimybę? Tai lemia genetika. Iki šiol būtent toks populiarus pasiteisinimas tarsi uždegdavo vyrams žalią šviesą dairytis į kitas moteris. Na, jei ne žalią – tai bent jau geltoną. Bet nuo šiol ir dailiosios lyties atstovės gali pasiteisinti lygiai taip pat: aš nekalta, nieko asmeniško, tai – tik genetika. Australų mokslininkai nustatė: ne tik vyrai, bet ir moterys genetiškai suprogramuotos neištikimybei.

Kvinslendo universitete atliktame tyrime dalyvavo 7300 dvynių, kurių amžius – 18-49 metai. Visi jie turėjo nuolatinį partnerį ir stabilius santykius. Vis dėlto atlikus anoniminę apklausą paaiškėjo, kad 9,8 procentai vyrų ir 6,4 procentai moterų buvo savo nuolatiniams partneriams neištikimi. Pas juos aptiktas tam tikras mutavęs genas, kuris kaip tik ir lemia polinkį į neištikimybę. Tiesa, mokslininkai genetinį polinkį laiko tik viena iš priežasčių, paskatinančių neištikimybei. Tai, kad partneris užmezga slaptus santykius, lemia kur kas daugiau faktorių, ne vien tik genai.


Nustatyta, kad moterys į neištikimybę ypač linkusios ovuliacijos periodu, kai organizme išsiskiria maksimalus kiekis testosterono, hormono, teigiamai veikiančio libido. Pasak statistikos, ištekėjusios moterys būna neištikimos savo vyrams beveik taip pat dažnai, kaip ir vyrai – žmonoms. Beveik 18 procentų moterų ir 22 procentai vyrų prisipažįsta, kad per pastaruosius metus turėjo intymių santykių ne šeimoje.
 

Nuobodulys kenkia santykiams labiau nei barniai?

Kas didesnis laimingų santykių priešas, skandalas ar nuobodulys? Psichologai tikina, kad ir viena, ir kita. Vis dėlto anaiptol ne audringi barniai griauna santykius greičiausiai. Kur kas daugiau žalos pridaro bendrų interesų stoka ir nuobodulys. 

Specialistai iš Niujorko atliko daugiametį tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 100 susituokusių porų. Mokslininkai juos apklausė po 7 ir 16 bendro gyvenimo metų. Paaiškėjo, kad tie sutuoktiniai, kurie po 7 bendro gyvenimo metų prisipažino, kad jiems kartu nuobodu, kur kas dažniau pateikdavo prašymą skyryboms nei tie, kurie nuolat bardavosi su savo antrąja puse. Taip psichologai priėjo išvados, kad nuobodulys ardo santykius greičiau nei barniai ir nesutarimai. 

 

Prabangių automobilių savininkai labiau linkę į neištikimybę
 

Vienas britų tinklalapis atliko tyrimą, kokie žmonės dažniausiai būna neištikimi. Paaiškėjo, kad žmogaus pikantiškų slaptų romanų skaičius priklauso ir nuo to, kiek kainuoja jo automobilis. 

Apklausa parodė, kad kuo brangesnis vyro ar moters automobilis, tuo dažniau jis ar ji būna neištikimi savo antrai pusei. Daugiau nei 20 procentų žmonių, linkusių į neištikimybę, vairuoja prestižinius aukštos klasės automobilius BMW, „Porsche“ ar „Bentley“. Be to, brangių automobilių savininkai kreipia dėmesį į tai, kokį automobilį vairuoja jų meilužis ar meilužė. www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras