Aistra – tai pavojingas virusas?

 
1 komentaras
Žvelgiant iš vienos pusės aistra – tai, žinoma, nuostabus jausmas, sukeliantis daugybę emocijų ir galintis atnaujinti ar atgaivinti žmogaus prigęsusius pojūčius. Gyvenimas vėl tampa kupinas lūkesčių ir svajonių.

Tačiau žvelgiant iš kitos pusės – būtent aistra gali ne tik išversti iš kojų žmogų, bet ir jis net pameta galvą. Ima neapgalvotai elgtis, o paskui gailisi. Nors šis trumpalaikis pakylėjimas gali pavirsti pakankamai pavojingu „virusu“.

Daugybė santuokų sudaromos seksualinio potraukio pagrindu

Seksologų tvirtinimu, kuo vyresnis žmogus, kurį susuka aistros virusas, tuo sunkiau gali būti išgydoma ši „liga“.

Pirma meilė ir pirma aistra. Jaunystėje su šiuo reiškiniu susiduria beveik visi. Pirmas bučinys ir pirmosios meilės naktys po kurių nuo jausmų pertekliaus linksta net kojos. Tuo metu aistra kažkuo primena ugnikalnio išsiveržimą, o daugybė santuokų sudaromos būtent seksualinio potraukio pagrindu.

Užtat, kai santykius užgriūva bėdos ir problemos, aistra palieka ir įsimylėjėliai išsiskiria. Todėl jaunystėje aistros virusą galima palyginti su daugeliui vaikystėje persirgtais vėjaraupiais – ši liga dažniausiai praeina greitai, lengvai ir be pėdsakų.

Aistra, meilė ir šeima – trys nesuderinami dalykai

O jei aistra pastvėrė, kai jums daugiau nei 30 metų ar dar vėliau? Žinia, 30-35 metų moteris sunku kuo nors nustebinti intymioje gyvenimo sferoje. Tuo metu jų patirties banke sukaupta daug dalykų: nesėkmingi santykiai, gal net skyrybos ar kažkada mylėto žmogaus išdavystė. Tačiau tuo gyvenimo laikotarpiu aistra gali vėl netikėtai užgriūti, o dėl to reikėtų „kaltinti“ jauną vyruką, kolegą ar kaimyną. Nors to amžiaus moterys jau supranta, kad aistra, meilė ir šeima – tai trys visiškai skirtingi ir nesuderinami dalykai.

Nepaisant to, jei moteris suprato, kad aistros „virusas“ neleidžia jai ramiai gyventi ir yra pasirengusi stačia galva pulti į kito pasaulio kraštą vien dėl to, kad norėtų pasimylėti su trokštamu vyru, reikėtų būti labai apdairiai. Liga, kuri vadinasi „aistra“ tokio amžiaus moteris taip gali susukti, kad tikriausiai nepavyktų išvengti „komplikacijų“ – dėl trumpalaikio, seksualinio proto užtemimo gali prarasti ne tik šeimą (jei tokią turi), bet daug ką.

Aistrą bent vieną kartą gyvenime turėtų patirti kiekvienas

Turbūt ne veltui sakoma: „žilė galvon, velnias uodegon“. Todėl vyresnio amžiaus žmonių aistra – reiškinys, kuris gal ir ne taip dažnai sutinkamas kaip tarp jaunimo, tačiau ne mažiau pavojinga. Suvokimas, kad tai - „paskutinis pasispardymas“, nes vaikai jau užauginti, teisėtas vyras seniai seksualiai nebetraukia ir niekur jis nedings, kaip reikiant kaitina ir stimuliuoja pulti į aistos glėbį. Tačiau ant kortos galima pastatyti viską, pradedant nuo gerbūvio ir ramaus gyvenimo, baigiant sveikata. Juk ji taip pat nebe tokia, kaip anksčiau ir organizmas gali nebeatlaikyti pernelyg didelio emocijų krūvio. Juk ne veltui kai kurie vyresnio amžiaus žmonės aistrą palygina su mirties nuosprendžiu.

Todėl ir peršasi išvada, kad aistra – pavojingas virusas, kurio pasekmės gali būti labai rimtos, liūdnos ir skaudžios. Tačiau nepaisant to, patirti aistrą bent vieną kartą gyvenime turėtų kiekvienas: išgyventi tuos momentus, kai „pasimaišo“ protas, o emocijos neatlaiko jokios logikos. Ir jei tai jau išgyvenote, galite galvoti, kad jums labai pasisekė!

 
Komentarai (1)
Gasdina sitas staipsnis. Kita vertus, gyvename tik viena karta :-)
Naujas komentaras