Ar meilė gali egzistuoti be sekso? (savaitės tema)

 
Romantiniai santykiai – nepakartojamas dalykas. Juk ne veltui sakoma: ''Be saulės ne vasara, be meilės – ne gyvenimas''. Užmezgus santykius su priešingos lyties asmeniu, anksčiau ar vėliau visi iki vieno pradeda mėgautis intymiais seksualiniais santykiais.

Tačiau ar kada nors susimąstėte, jog draugystė ir meilė galėtų būti be sekso? Nors kai kurie šventai tiki, kad meilei seksas nėra būtinas, tačiau atsakymas yra vienareikšmis ir neigiamas. Žinoma, kitokia nuomone reikėtų vadovautis paaugliams, neturintiems gyvenimiškos patirties ir šventai tikintiems, kad seksas su vaikinu/mergina – privalomas santykių aspektas. Seksu, be jokios išimties turėtų užsiimti tik pakankamai subrendę, nebijantys įsipareigojimų ir žinantys, ko nori iš gyvenimo žmonės.

Keletas argumentų, liudijančių, kad seksas tarp subrendusių žmonių stiprina jų tarpusavio santykius.

1. Seksualinio potraukio ir meilės santykis. Visi esame girdėję posakį: ''meilė iš pirmo žvilgsnio''. Taip nutikti gali nebent tik pasakų personažams, tačiau realybėje tai viso labo tik tik stiprus seksualinis potraukis, kurį įsivaizduojame kaip neaprėpiamą meilę. Šis jausmas mumyse gimsta palaipsniui, kuo daugiau laiko praleidžiant su tuo žmogumi. Ne gana to, užsiimdamas lytiniais santykiai, laikui bėgant vis labiau prisirišama prie to asmens.

2. Seksas reikalingas kūno sveikatai palaikyti. Mokslininkai įrodė, kad žmogaus organizmui ir kūnui seksas itin naudingas. Jis sulėtina vykstančius senėjimo procesus, organizme gaminasi fermentai, kurie suteikia laimės pojūtį. Todėl nieko keisto, kad kitą dieną po lytinių santykių – žmogus tiesiog švyti. Tačiau visais šiais privalumais mėgautis gali tik turintys antrąją pusę ir puoselėjantys ilgalaikius santykius, o ne partnerius keičiantys kaip kojines.

3. Lytis ir emocijos. Ne paslaptis, kad nuo emocijų labiau priklausomos moterys, bet ne vyrai. Mokslininkai nustatė, kad būtent moterys po meilės akto partneriui ima jausti didesnį palankumą nei iki šiol. Tai natūralu, nes sekso, o tiksliau glamonių, bučinių metu užmezgamas stiprus tarpusavio emocinis ryšys. Žinoma, vyrai laiku bėgant taip pat prisiriša prie mylimosios ir užmezga stiprų emocinį ryšį.

4. Tiek vyrams, tiek moteris seksas reikalingas. Nors kas nors primygtinai teigtų, jog seksas jiems visiškai nereikalingas, būkite tikri – tai tikrų tikriausias melas. Gamta taip jau mus sutvėrė gamta, seksas mums visiems reikalingas panašiai taip pat kaip grynas oras. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad tiek stiprioji, tiek silpnoji lytis seksą suvokia skirtingai. Moterims seksas asocijuojasi su meile, potraukiu ir santuoka, taip yra todėl, kad moterys nenori jausti visuomenės spaudimo ir primetamos laisvo elgesio merginos ''etiketės''. Vyrams, priešingai nei moterims, ši problema neaktuali, mat jie neužsitrauks visuomenės nemalonės ir paniekinamų žvilgsnių.

Todėl nereikėtų pamiršti sekso reikalingumo fakto. Mat tyrimų rezultatai byloja, kad ne maža dalis skyrybų įvyksta dėl sekso trūkumo, todėl mielieji ir mielosios, nepamirškite dažniau pamaloninti antrosios pusės intymiomis akimirkomis.

 

Suaugusiems.lt

Ar meilė gali egzistuoti be sekso?
 
Komentarai
Naujas komentaras