Ar sugriaus visuomenę virtualus seksas?

 
2 komentarai
Dauguma mano, kad „virtualus seksas skirtas tik įvairiems impotentams ir iškrypėliams, kuriems bobos neduoda, arba tai yra savęs nerealizavę rašytojai“ (ištrauka iš forumo).

Iš tiesų tokia nuomonė sutinkama itin dažnai. Dauguma įvairaus amžiaus vyrų ir moterų – nuo 15 iki 55 metų, mano, kad virtualus seksas – kažkas iškrypėliško. Tiesa, reikia pastebėti, kad dažniausiai taip kalba žmonės, neturėję jokios panašaus sekso patirties. Tačiau patys pirmi kelia ranką norėdami komentuoti virtualų seksą. Tokia situacija primena laikus, kai tik atsiradus televizoriams, dauguma žmonių tvirtino, kad tai „velnio išmislas“.

Taigi, ar vis dėl to virtualus seksas yra iškrypėliškas ir pavojingas mūsų visuomenei? O gal tai tik vienas iš būdų patenkinti savo erotines-seksualias fantazijas bei poreikius?

Yra mokslininkų, kurie mąsto apie virtualiojo sekso atsiradimo priežastis ir kaltina informacinę erą, kiti vis dėl to bando „pripaišyti“ nenormalumą, nes tai žmonijai nesuvokiama ir nepriimtina.

Kas gi daugiausiai užsiima virtualiu seksu? Žinoma, kad paaugliai. Anksčiau tai būdavo masturbacija prieš žurnalą, televizorių, dabar – prieš monitorių. Iš esmės – niekas kaip ir nepasikeitė, nes būtent paaugliai neturi būdų užsiimti seksu realiai, o pasitenkinti tai norisi... Prieš monitoriaus ekraną gaunasi, kaip ir pats su savimi, bet kaip ir ne vienas. Todėl, ar tikrai čia reikėtų „pripaišyti“ psichikos pakitimus žmonijos evoliucijoje?

Su paaugliais viskas aišku. Tačiau kaip yra su suaugusiais vyrais ir moterimis, kurie užsiima lygiai tuo pačiu. Nes juk jie gali patenkinti savo seksualinius poreikius realiai. Ar tai iškrypėliška? Labai paprastas pavyzdys – santuokinė neištikimybė. Auklėjimas neleidžia „nukrypti į kairę“, tačiau dažnas apie tai pasvajoja.

Dar viena priežastis. Susipažįsti forumuose, įvairiose socialinėse svetainėse. Iš pradžių bendrauji apie tai, ką veiki gyvenime, kaip klostosi gyvenimas, ieškai bendrų pomėgių, tačiau nepradėsi kalbėti apie globalines problemas ar apie savo asmenines – per daug asmeniška, nors ir slėpti nėra ką, nes žmogaus kaip ir nepažįsti. Taigi, natūralu, kad prasideda vienas kito „erzinimai“, „kabinimai“, nekaltas flirtas, kuris, jei yra pasisekimas kitame tinklo gale, perauga ir į virtualų seksą. O kodėl? Nes tema apie seksą – jokia. Kalbėti galima su kuo tik nori, net nepažįstant žmogaus.

Įdomu tai, kad daugumai žmonių virtualaus sekso pojūčiai yra žymiai silpnesni, nei tikro. Tačiau kaip bebūtų keista, virtualus seksas šiuo metu yra ypač populiarus ir labai daug žmonių vis grįžta prie to. Vieni teigia, kad virtualus seksas leidžia jiems atsipalaiduoti, kiti – pradeda tokį dalyką prieš realius santykius kaip įžangą.

Pagal statistiką, ne mažiau nei 40 proc. santuokoje gyvenančių žmonių periodiškai užsiima onanizmu. Kas gi yra masturbacija, atmetus visus fiziologinius ir psichologinius paaiškinimus? Tai seksualinio pasitenkinimo gavimas be partnerio. Dažnai masturbaciją lydi įvairios erotinės fantazijos, arba erotinių, pornofilmų peržiūra. Taip pat žmogus save įsivaizduoja įvairiose situacijose, kad iššauktų erotinį susijaudinimą. Virtualiame sekse fantazijos generatoriumi tampa virtualus partneris. Vyksta abipusė transliacija vienas kitam. Tokiu būdu fantazija pasipildo dar vienu komponentu: vieno žmogaus fantazijas papildo partnerio vaizduotė, ir jei šie vaizdiniai sutampa bei puikiai vienas kitą papildo, gaunamas abipusis pasitenkinimas.

Ar virtualus seksas vis dėl to yra pavojinas visuomenėje? Jis pavojingas lygiai tiek pat, kiek ir bendravimas virtualiai. Žinoma, kad visuomet egzistuoja tikimybė, kad virtualus bendravimas užgoš realų bendravimą. Bet čia jau kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas. Be to, tai įmanoma tik tokiu atveju, jei technologijomis būtų įmanoma sukurti tokį virtualų pasaulį, kur nereikėtų naudotis realiu pasauliu, o virtualūs pojūčiai niekuo nesiskirtų nuo realių. Tuomet tikrai iškiltų reali grėsmė.

Kalbant apie nenusisekusį virtualų seksą galima pastebėti, kad nesėkmės čia glūdi kaip ir realiame gyvenime – elementarių metodinių žinių nebuvime. Čia, kaip ir realiame bendravime, reikalingi emocijos, pojūčiai, kuriuos jaučia tiek vienas, tiek kitas žmogus, jausmai, kurie išgyvenami virtualaus sekso metu. Sėkmingo virtualaus sekso raktas – gebėjimas puikiai suprasti partnerį, labai greitai reaguoti į jo išsakomą fantaziją, atspėti jo poreikius ir norus. Argi neprimena realybės? Taigi, principas tas pats, tik įranga skiriasi: kompiuteris – tai tik instrumentas įgyvendinti savo norus, tačiau žmogaus esmės jis nepakeis. Beveik 90 proc. patyrę virtualaus sekso malonumą žmonių patvirtino, kad užsiima tuo tik po ilgo pokalbio su galimu partneriu. Juk ilgi pokalbiai leidžia mums pažinti žmogų „iš širdies gelmių“. Ir kur gi čia virtualumas?

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
cam4.com pilna besilinksminanciu ir visiem viskas gerai tai yra kiekvieno pasirinkimo teise :)
mes ji patys susigriaunam,,o jei dar to norim,,tai jau niekas nepades...
Naujas komentaras