Erotinių fantazijų pasaulyje

13.jpg
 
Erotinės fantazijos – fantazijos, svajonės ar sapnai, turintys seksualumo prigimtį. Tokias fantazijas patiria daugelis žmonių.

Jos atsiranda lytinės brandos metu, dažnai – patiriant pirmąją meilę. Asmuo gali norėti arba nenorėti įgyvendinti tokias svajones. Be to, ne visos tokios fantazijos yra realios. Vyrų erotinės fantazijos turi labiau fizinį pagrindą, moterų – daugiau susijusios su meilės jausmu, bet ši tendencija nėra universali.

Paprastai fantazijos suvokiamos kaip žaismas, tačiau erotinės fantazijos žaismu paprastai nelaikomos, kadangi yra susijusios su seksu, kuris suvokiamas kaip rimtas dalykas (tiek paauglystėje, tiek ir vėliau). Seksualinio turinio fantazijos būdingos daugeliui žmonių, tačiau dėl jų intymumo kitiems pasakojamos retai. Kartais tokios fantazijos gali būti lytinių troškimų išraiška, o kartais – atvirkščiai – žadina geismą ir aistrą.

Mokslininkų teigimu, erotinės fantazijos kyla įvairiomis sąlygomis ir progomis. Kartais jos sukeliamos sąmoningai, siekiant išblaškyti nuobodulį, pagyvinti įkyrėjusį užsiėmimą, dėl ilgo lytinio susilaikymo, šiaip norint patirti malonumą. Kartais tokios fantazijos apima žmogaus mintis nejučiomis, be jokių valios pastangų. Erotinių svajonių šaltinis gali būti perskaityta knyga, filmo scena, kažkada girdėtas pasakojimas ar koks lytinis nuotykis, išgyvenimas.

Seksualinės svajonės gali atsirasti dėl smalsumo, iš noro pasvajoti apie tai, kas dar nepatirta, uždrausta ar nepasiekiama (pvz., ištekėjusi moteris svajoja apie gražų meilužį, paauglys svajoja apie seksą su popžvaigžde ir panašiai). Vaizduotėje savo lytiniams partneriams paprastai priskiriamos svajojamos savybės. Tačiau ne visos erotinės svajonės yra tokios, kad žmogus norėtų jas įgyvendinti.

 
Komentarai
Naujas komentaras