Fetišas: ar tikrai viską apie jį žinote?

renata01.jpg
 
1 komentaras
Šiandien, kai yra tiek daug įvairių informacinių šaltinių, pradedant interneto portalais ir užbaigiant žurnalais, atrodo, jog visos sąvokos, skirtos suaugusiems, yra aiškios bei lengvai suprantamos. Tačiau ar tikrai? Štai, pavyzdžiui, kad ir žodis fetišas? Ar tikrai viską apie jį žinote? Jei ne, pats metas papildyti žinių bagažą.

Visų pirma, reikia išsiaiškinti, ką apskritai reiškia šis žodis. Pats žodis yra kilęs iš portugalų kalbos ir išvertus į mūsų kalbą reiškia amuletus, burtus, kerus. Tačiau tai tik priminė šio žodžio reikšmė, o kalbant konkrečiau, reikia pasakyti, jog šiuo žodžiu yra vadinamas religinis tam tikro daikto, objekto ar reiškinio garbinimas, dievinimas. Šį terminą pirmasis pavartojo prancūzų gydytojas Alfredas Binė. Būtent šiuo žodžiu jis apibūdino procesą, kuomet įvairių Afrikos tautų atstovai garbino įvairias figūras, tačiau jau po kurio laiko atsirado ir šiek tiek kitokį atspalvį turinti sąvoka – lytinis fetišas. Būtent šiuo žodžiu yra apibūdinama viskas, kas apibūdina lytinį susijaudinimą. Reikia pastebėti, jog ši sąvoka yra labai plati, jog tokiu fetišu gali tapti bet kas: lygi švelni oda, ilgi plaukai, pūkuoti antrankiai, odiniai botagai ar drabužiai, aukštakulniai. Tačiau apie viską nuo pradžių.

Tokios fetišo formos, kaip lygi bei švelni oda, aukštakulniai, odiniai drabužiai ar botagai, ilgi plaukai, yra žinomos jau seniai ir nieko nebestebina. Tačiau reikia pastebėti, jog ši sritis nėra jokia išimtis – joje, kaip ir bet kurioje kitoje srityje, yra gausu naujovių. Viena paskutinių fetišizmo apraiškų yra balionai. Vis daugėja žmonių, kuriems lytinį pasitenkinimą sukelia pripūsti balionai, o momentas – kai balionas sprogsta, šiems žmonėms yra pats maloniausias bei seksualiausias. Tokie žmonės save vadina luneriais.

Egzistuoja ir kitos, palyginti labai buitiškos fetišo formos. Tai – moteriškas trikotažas. Tiesa, ne visada viskas būna taip paprasta – kai kuriems žmonėms dėvėtas apatinis trikotažas kelia kur kas didesnį lytinį susijaudinimą nei naujas, o vogtas – labiau nei nuosavas.

Galimos ir subtilios, mažiau materialios fetišo formos. Viena tokių – žemas, šiek tiek prikimęs balsas. Tiesa, kai kuriuos žmones dar labiau užveda tai, jei tokiu balsu yra kalbamos įvairios nešvankybės.

Viskas, kas buvo išvardinta iki šiol – atrodo pakankamai paprasta bei suprantama, nes tai yra apčiuopiami daiktai, kurių galima rasti kone kiekvienuose namuose. Tačiau reikia paminėti, jog egzistuoja ir tokios fetišo formos, kurios mažų mažiausiai gali šokiruoti, dar sunkiau – įsivaizduoti, kaip tokie dalykai gali lytiškai jaudinti. Siūlome susipažinti su pačiomis keisčiausiomis fetišo formomis:

Sauskelnių fetišizmas – žmogus nori tuštintis į sauskelnes, nors tam nėra jokio poveikio;

Robotų fetišizmas – jaučiamas potraukis robotams;

Deformuotų kūno dalių fetišizmas – žmogų jaudina partneris, kuris turi deformuotų kūno dalių.

Kaip jau ir buvo minėta, ši sąvoka pirmiausia atsirado Afrikos tautų figūrų garbinimui apibūdinti, tačiau šis reiškinys netruko išplisti ir už šio žemyno ribų, o taip pat šiek tiek pasikeisti. Būtent dėl šios priežasties verta pasidomėti, kas yra garbinama kitose užsienio šalyse. Štai, pavyzdžiui, Anglijoje karalienės Viktorijos laikais buvo garbinamos čiurnos, Kinijoje – mažos moterų pėdos, atogrąžų tautose – moterys, aprengtos trumpai, iš žolių pagamintais sijonais.

Vis dėlto, reikia pastebėti, jog kai kuriais atvejais dėl tokių pomėgių gali kilti ir skaudžių pasekmių. Pavyzdžiui, jei lytinį susijaudinimą kelia prikimęs balsas ar ilgi plaukai, tokiu atveju neįmanoma pakenkti partnerio būklei, tačiau tuo atveju, jei yra garbinami žaidimai botagu ar kitais sekso žaislais, pamiršus saiką gali kilti skaudžių pasekmių. Na, o tuo atveju, jei šiam tikslui yra naudojami sekso žaislai, verta atminti, jog jie turi būti kokybiški.

Žmonės, kuriuos galima pavadinti fetišistais, buriasi į įvarius klubus, bendruomenes, rengia susitikimus, kurių metu dalijasi patarimais, patirtimi, keičiasi nuomonėmis. Bendraujama ir internetinėje erdvėje – nuomonėmis bei patarimais dalijamasi forumuose, diskutuojama, keičiamasi informacija.

Na, o pabaigai – trumpai apie tai, ką apie fetišizmo apraiškas mano ekspertai. Reikia pastebėti, jog pastarieji šiuo klausimu yra linkę pasidaliję į dvi stovyklas: vieni tai laiko nukrypimu nuo normos, tuo tarpu antrieji yra linkę tvirtinti, jog visos šios fetišo formos yra puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kurie nori ieškoti ekstremalumų.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
http://www.seksas.info/sekso-istorijos.html
Naujas komentaras