Fetišas - sužinokite apie tai

fetish_nun_by_nerium_oleandr-d5uw2j4.jpg
 
Kas yra fetišas tikriausiai bent pusė lūpų nutuokia kiekvienas. Galbūt vieniems tai asocijuojasi su potraukiu pamylėti medicinos seselę ar užplūsta nenuvaldomas geismas pasinerti į seksą su paslaptingu vyru dėvinčiu kaukę?

O gal  kažkur pasąmonėje fetišą siejate su troškimu pauostyti moters kelnaites. Bet kas gi iš tikrųjų yra fetišas? Šį reiškinį galima nagrinėti įvairiausiais aspektais bei suvokti kaip seksualinį iškrypimą, patalogiją ar sveiką kiekvieno žmogaus kaprizą.

Iš kur kilusi šio žodžio reikšmė

Tam, kad geriau galėtume suvokti fetišizmo tikrąją esmę, svarbu žinoti  šio žodžio reikšmę.

Fetišo ir fetišizmo apraiškos buvo žinomos jau senų senovėje ir siejamos su  Afrikos kultūra, stabų ir mažų figūrėlių garbinimu bei dievinimu. Todėl pirmiausia ši sąvoka įgavo religinę prasmę.

Fetišizmas (angl. fetishism, iš pranc. fétiche, šis iš portug. feitiço, iš lot. facticius 'dirbtinis') – religinis materialių daiktų fetišų garbinimas. Fetišai – daiktai, kuriems priskiriamos antgamtinės savybės, antgamtinė galia. 

Terminą fetišas XVIII  a. įvedė olandų keliautojas V. Bomsmanas, o 1887 m. šiai sąvokai kitą atspalvį suteikė  gydytojas Alfredas Binė (Alfred Binet). A. Binė pirmiausia pastebėjo, jog kai kuriuos vyrus tiesiog magiškai traukia tam tikri moteriški drabužėliai ar jų daiktais. Būtent todėl šį seksualinį nukrypimą gydytojas ir pavadino fetišu, o  jau 19 a. psichiatras Richard von Ebgin šiai savokai skyrė vietą ir  medinininėje terminologijoje.

Patalogija ar norma?

19-20 amžiuje fetišizmas buvo laikomas iškrypimu ir liga, kuri kaip ir homoseksualumas buvo gydoma. Šiais laikais fetišizmas yra laikoma patalogija tik tada jei asmuo yra apsėstas fetišo ir kuris siekdamas patenkinti savo lytinius potraukius kelia grėsmę sau bei aplinkiniams bei dėl savo pomėgio tam tikriems daiktams tampa socialiai atsiskyręs.

Taip pat nėra normalu, jei žmogus negali lytiškai susijaudinti nepanaudojant  fetišistinių seksualinių žaidimų. Pavyzdžiui, vyras negali jaustis lytiškai aktyvus kai nedėvi moteriškų nėriniuotų kelnaičių, seksualių naktinukų ar neavi aukštakulnių. Tiesa, tokia fetišo forma yra laikoma hyperaktyvia.

Tačiau visiškai normalu jei vyrą traukia seksualų medicinos seselės kostiumą dėvinti moteris ar geismą sukelia odinius drabužius su grandinėmis vilkinti mergina. Moteriškų kelnaičių uostymą taip pat galima laikyti normaliu seksualiniu potraukiu jeigu tai netampa liguistu pomėgiu.

Nepažįstamasis, dievas, o gal maniakas?

Mylėjimasis su kaukėtu vyru. Šis sekso žaidimas gali būti iš tiesų jaudinantis dėl mažiausiai trijų priežasčių.Galbūt todėl ši fetišizmo forma  yra tokia mėgiama.

Pirmoji priežastis ta, jog seksas su nepažįstamuoju gali leisti moteriai jaustis laisvai ir nevaržomai. Seksas su visai svetimu vyru moterį gali paversti tikra ištvirkėle ir gašlūne, nes tai atleidžia ją nuo moralinių,  socialinių ir visokių kitokių  įsitikinimų ir įsipareigojimų.

Antroji priežastis gali būti tapatinama su nežemiškais malonumais, antgamtinėmis jėgomis ir senovės tradicijomis. Juk kaukė daugelyje civilizacijų turėjo  (ir iki šiol turi) religinę prasmę. Pabandykite įsivaizduoti kaip mylitės su tikra mitologine būtybe. Visai kaip sapne, ar ne? Tad atverkite fantazijas mitologijai ir leiskite kaukėtam vyrui suteikti dieviškąją palaimą.

Tiesa, kaukėtas vyriškis gali priminti ir tikrą siaubo filmo scenarijų. Juk būti išprievartautoms yra viena populiariausių moters erotinių fantazijų. Žinoma, šis noras labiau susijęs ne su tikru troškimu susidurti su nusikaltėliu, bet labiau su grubaus sekso troškimu. O kas geriau nei kaukė padės sukurti šią iliuziją?

Fetišizmo formų būna pačių įvairiausių ir tam tikrose  fetišo apraiškose gali slypėti sudėtingi psichologiniai susirgimai, tačiau daiktų garbinimas nėra jau toks nesuprantamas dalykas kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Juk tokie žaidimai ir įvairūs sekso žaisliukai gali jums padėti pasinerti į tikros egzotikos bei mistikos paieškas.

www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras