Frigidiškos moterys (savaitės tema)

 
Frigidiškumas - moters lytinio potraukio nebuvimas. Daugelis moterų vienu ar kitu gyvenimo periodu susiduria su frigidiškumu arba seksualine disfunkcija. Ji gali atsirasti bet kada, kartais būna nuolatinė, kartais - tik laikina.

Išskiriami šie frigidiškumo tipai:

Silpnas seksualinis potraukis. Kai libido silpnas, sekso norisi retai. Tokia moteris sekso metu gali patirti orgazmą, bet galimos ir iš karto kelios frigidiškumo formos - ir susilpnėjęs geismas, ir orgazmo disfunkcija.

Susijaudinimo sutrikimai. Moters libido normalus, tačiau ji negali susijaudinti arba palaikyti tam tikrą seksualinio susijaudinimo lygį lytinio akto metu.

Orgazmo sutrikimai. Moteris negali patirti orgazmo arba patiria jį išskirtinai retai.

Skausmingi potyriai lytinio akto metu. Seksualinė stimuliacija sukelia skausmą, nors objektyvios priežasties - ligos, dėl kurios lytiniai santykiai taptų skausmingi - nėra.

Frigidiškumo simptomai siejami su šiais keturiais pagrindiniais jo tipais. Negalėdama patirti lytinio pasitenkinimo ir negeisdama lytinių santykių moteris gali tapti dirgli, atsiribojusi nuo partnerio. Kai kurios moterys jaučiasi nusivylę, netgi kaltos, kad negali gyventi normalaus pilnaverčio lytinio gyvenimo. Kitoms moterims tai nesukelia jokio diskomforto. Todėl kreiptis į gydytoją rekomenduojama tik tais atvejais, kai frigidiškumas kelia problemų asmeniniame gyvenime.

Priežastys

1. Įvairios ligos, pavyzdžiui, artritas, šlapimo arba išmatų nelaikymas, varginantys galvos skausmai, nuolatinis nuovargis, išsėtinė sklerozė - visa tai būklės, kurioms esant didžiausia tikimybė vystytis frigidiškumui.

2. Frigidiškumą gali sukelti ir kai kurie vaistai - pavyzdžiui, antidepresantai, arterinį kraujospūdį mažinantys preparatai, taip pat antihistamininiais vaistai, chemoterapijoje naudojamos medžiagos.

3. Hormoniniai sutrikimai. Sumažėjęs estrogenų lygis po menopauzės daro moteris mažiau jautrias seksualinei stimuliacijai. Makšties audiniai praranda elastingumą, ypač jei moteris negyvena lytinio gyvenimo. Todėl lytiniai santykiai ilgainiui gali tapti skausmingi, o norint pasiekti orgazmą užtrunkama daugiau laiko nei įprastai.

4. Po gimdymo ir maitinant krūtimi kai kurios moterys patiria makšties sausumą, dėl to susilpnėja jų geismas. Dažniausiai tokia būklė praeina kai tik stabilizuojasi hormonai moters organizme.

5. Atskirais atvejais frigidiškumą gali išprovokuoti ir hormoniniai kontraceptikai.

6. Psichologinės ir socialinės problemos. Depresija, padidėjęs nerimas - tai taip pat dažnos frigidiškumo priežastys. Geismas gali nusilpti ir patiriant ilgalaikį stresą: besitęsiantys konfliktai su partneriu, nėštumo baimė, kultūriniai ir religiniai moters gyvenimo aspektai, nepasitenkinimas savo kūnu - visa tai kai kurioms moterims tampa pakankamai svaria priežastimi atsisakyti sekso ir jo nenorėti.

Rizikos faktoriai

Kai kurie fiziniai ir psichologiniai faktoriai sustiprina frigidiškumo tikimybę. Visų pirma tai:

širdies ir kraujagyslių ligos,

nugaros smegenų traumos,

inkstų arba kepenų nepakankamumas,

patirta seksualinė prievarta.

Diagnostika

Atsiradus problemoms, susijusioms su frigidiškumu, moterys paprastai kreipiasi į ginekologą. Pirmasis diagnostikos etapas kaip tik ir yra pokalbis su gydytoju siekiant nustatyti ligos anamnezę. Dalintis intymaus gyvenimo detalėmis su gydytoju daugeliui moterų nelengva, tačiau kuo atviriau kalbamasi apie kilusius nesklandumus, tuo greičiau galima atrasti efektyviausią gydymo planą.

Gydytojas būtinai atliks ginekologinę apžiūrą - kad nustatytų fizinius pakitimus, galinčius kenkti lytiniam gyvenimui. Pavyzdžiui, makšties audinių elastingumo sumažėjimą, audinių surandėjimą ir kt. Tolimesnės diagnostikos procedūros skiriamos remiantis anamneze ir ginekologine apžiūra.

Gydymo metodo parinkimas daugeliu atvejų priklauso nuo priežasčių.

Nemedikamentinis gydymas

1. Konsultavimas. Jei frigidiškumas jau sukėlė psichologinių problemų, pravers pokalbis su psichologu. Gydymo eigoje gali būti taikomos tiek individualios konsultacijos, tiek konsultacijos kartu su partneriu.

2. Kalbėkite ir klausykite. Atviras, nuoširdus pokalbis su partneriu dažniausiai padeda išspręsti daugelį su frigidiškumu susijusių problemų. Jei iki šiol dar nepasikalbėjote apie savo seksualinį gyvenimą, jūsų galbūt laukia daugybė atradimų. Neretai pasitaiko ir taip, kad po bendravimo santykiai poroje įgauna daugiau pasitikėjimo, o geismas sugrįžta pasitraukus psichologinėms problemoms.

3. Sveikas gyvenimo būdas. Apribokite alkoholio vartojimą - jis atbukina reakciją į seksualinius stimuliatorius. Taip pat turėtumėte mesti rūkyti: tabako dūmuose esančios medžiagos trukdo kraujui laisvai tekėti į lytinius organus. Fizinis aktyvumas - labai pageidautinas, jis padeda pagerinti bendrą sveikatos būklę ir organizmo tonusą. Reguliari mankšta gerina nuotaiką ir padeda geriau kontroliuoti stresą.

4. Naudokite lubrikantus. Jie padės tuo atveju, jei skausmą sukelia makšties sausumas, atsirandantis dėl to, kad negalite pakankamai susijaudinti.

Medikamentinis gydymas

1. Estrogenų terapija. Tepalai, makšties žiedai ir tabletės su estrogenu gali būti naudojami siekiant pakelti makšties raumenų elastingumą ir tonusą, stimuliuojant kraujo pritekėjimą į lytinius organus ir makšties sekreto išsiskyrimą.

2. Androgeninė terapija. Androgenai, daugiausia - testosteronas - itin reikšmingi hormonai tiek moterų, tiek vyrų seksualinei funkcijai. Tiesa, androgenų terapija gydant seksualinę disfunkciją kol kas kelia daug klausimų. Vienos mokslinės studijos teigia, esą ji - labai efektyvi, o kitose šis faktas paneigiamas prieinant išvados, kad seksualinę disfunkciją besigydančioms moterims jie - beverčiai.

Suaugusiems.lt

Ką manai apie frigidiškas moteris?
 
Komentarai
Naujas komentaras