Gydytojų nuomonė apie analinį seksą

Fotolia_70781142_Subscription_Monthly_M_60293213762818269.jpg
 
2 komentarai
Sekso įvairovė žmogaus gyvenimo kokybei – labai svarbu. Ir tai – anaiptol ne seksas su skirtingais partneriais. Idealiu atveju geriausias ir saugiausias seksas – su nuolatiniu partneriu ir reguliarus. Tarp dažniausiai praktikuojamų sekso formų minimos trys: vaginalinis, oralinis ir analinis. Pastarasis seksas, akivaizdu, darosi vis populiaresnis.

Pasak seksologų, analinį seksą šiandien galima pelnytai laikyti klasikinio vaginalinio sekso konkurentu. Yra moterų, kurios apskritai tik analinio sekso metu patiria savo pirmąjį orgazmą. Tiesa, pastarųjų – nedaug. Bet tai – ne priežastis nebandyti.

Psichologai tikina, kad lytinio gyvenimo įvairovė, kai partneriai ieško naujų pasitenkinimo ir vienas kito pamaloninimo būdų, yra itin svarbi poros ir šeimyninių santykių gerovės dalis. Taigi jei abiems partneriams smalsu išbandyti naujas artumo formas, o visokeriopi eksperimentai teikia abipusį malonumą ir įkvepia aistros intymumo akimirkoms, tai – sveikintina praktika.

Tačiau esama ir medikų, kurie kalbėdami apie analinį seksą įvardija daugiau neigiamų nei teigiamų argumentų. Tai – proktologai, kurie perpėja, jog be teikiamos psichologinės naudos ir malonių fizinių pojūčių, analinis seksas gali susilpninti tiesiosios žarnos raumenis, taip pat tapti hemorojaus išsivystymo priežastimi. Analinis seksas taip pat gali pertempti tiesiosios žarnos sieneles, kas sukelia viduriavimą, vidurių užkietėjimą arba išmatų nelaikymą. Be to, tokia lytinių santykių forma gali išprovokuoti lytinių organų infekcinius susirgimus. Ar tai reiškia, kad turėtumėte visiškai atsisakyti tokio artumo? Nebūtinai. Tačiau imtis atsargumo priemonių – labai svarbu. Taigi ką pataria proktologai?

1.  Analinio lytinio akto metu būtina naudoti specialiai tam skirtą lubrikantą – tai ne tik suteiks daugiau komforto, bet ir šiek tiek apsaugos nuo galimų traumų ir pažeidimų.

2.  Analinis įsiskverbimas neturėtų būti labai gilus, todėl jei penis – didelis, verčiau atsisakykite minties sukišti jį visą.

3.  Tokio sekso metu būtinas visiškas partnerės atsipalaidavimas. Jei ji abejoja, ar to nori, nerimauja dėl galimų pasekmių ir apskritai daro tai ne pati norėdama, o tik todėl, kad partneris įkalbėjo pabandyti – verčiau apskritai to nesiimti, nes patirtis veikiausiai bus tik neigiama. Taigi sugundyti, sudominti tokiu seksu – galima, bet daryti spaudimą, kad moteris sutiktų – ne.

4. Analinis įsiskverbimas turėtų būti labai lėtas, tolygus, be staigių judesių. Jei partnerė prašo sustoti, palaukti ar ištraukti – būtina taip ir padaryti. Pirmą kartą labai svarbu leisti apsiprasti su naujais pojūčiais.

5.  Jei bent vienas iš partnerių pasijuto nemaloniai, ar juolab pajuto skausmą – būtina tučtuojau liautis.

6. Kad analinis seksas teiktų malonumą ir nepridarytų žalos, rekomenduojama jį praktikuoti 2-3 kartus per mėnesį. Praktikuojant rečiau, pojūčiai, prie kurių priprantama, spėja pasimiršti, ir tenka iš naujo juos prisijaukinti. Praktikuojant dažniau, didėja įvairių nepageidaujamų šalutinių reiškinių rizika.www.suaugusiems.lt
 

 
Komentarai (2)
iskrypeliu seksas,ir tiek...
Manau jog analinis ir moteris veda is proto. Kai glamoneju liezuvuku putyte, po kurio laiko ir sudrekinu uzpakaliuka. Paseilinu viena pirsta , juo glamoneju uzpakaliuka, ir kai veliau po tokio svelnaus zaidimo Ikisu pirsta I uzpakaliuka, mano moteryte dar labiau I auforijas. Bet pati analinio sekso veiksma (ieiti su savo daiktu) atlikti nesiryzta. O as noreciau tai isbandyti.
Naujas komentaras