Kaip organizmas pasirengia seksui

 
Tam kad būtų fiziologiškai įmanoma seksas, žmogaus organizmas turi būti tam atitinkamai pasirengęs. Tai susiję su psichologinėmis - fiziologinėmis reakcijomis, kurios vyksta vyro ir moters organizme prieš seksą, meilės žaismo metu, ir sudaro sąlygas optimaliai sueičiai.

Vyrui lytinis susijaudinimas ateina dėl išorinių dirgiklių – regimų, užuodžiamų, girdimų ir kitų. Dėl to į jo lytinius organus ima plūsti daug kraujo ir ima sustandėti varpa. Tuo pačiu parausta veido ir kaklo oda, padažnėja kvėpavimas, kyla arterinis kraujospūdis, padidėja raumenų įtampa. 

Erotiškai susijaudinus moteriai, jos veido ir kaklo oda taip pat parausta, padažnėja kvėpavimas, pakyla kraujospūdis, daugiau kraujo ima plūsti į krūtis  į makštį ir gimdą. Dėl to pieno liaukos, esančios prie krūtų spenelių, padidėja, o spenelių dėmelės (rudas pigmentinis audinys aplink spenelius) išsipučia, padidėja jų jautrumas. Didžiosios lytinės lūpos įsitempia ir atsiveria, o mažosios padidėja 2-3 kartus; lytinių lūpų spalva pakinta nuo švelniai rožinės įprastoje būsenoje iki ryškiai raudonos pasiekus lytinį susijaudinimą. Be to, makšties sienelės ima drėkti – pasiekiama makšties lubrikacija. 

independent.co.uk

 
Komentarai
Naujas komentaras