Kaip padėti partneriui įveikti neužtikrintumą lovoje?

susipykusi-pora-lovoje-556788f2c10aa(1).jpg
 
Nors seksas ir yra puikus dalykas, tačiau ši tema taip pat iššaukia nepasitikėjimą savimi ir neužtikrintumą. Visi pasižymi kokiu nors seksualiniu neužtikrintumu, kuris neleidžia būti momente ir mėgautis seksu su partneriu. Jei jūsų partnerio neužtikrintumas trukdo, yra kai kas ką galite padaryti ir padėti partneriui tai įveikti.

Seksualinį neužtikrintumą ir nepasitikėjimą savimi bei gėdą dažnai iššaukia mitai ir nerealūs lūkesčiai apie tai kaip turi atrodyti mūsų kūnas, kaip turime elgtis ir tai ką išmokome būdami vaikai ir jauni suaugę. Seksualiniai neužtikrintumai taip pat gali atsirasti dėl atstūmimo įvykusio praeityje ar patirtos gėdos. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių seksualinių neužtikrintumų – kalbėjimas su partneriu apie tai, kas patinka lovoje, kūno vaizdas veidrodyje, kvapai, orgazmų dažnumas, fantazijos ir nesutampantys libido.

Dažnai toks nepasitikėjimas savimi veikia mėgavimąsi ir daug kitų seksualinės patirties dalių. Tam, kad tai įveikti reikia savęs supratimo, meilės sau ir gebėjimo komunikuoti su partneriu. 

Taigi, jei pastebite, kad jūsų partneriui sunku įveikti nepasitikėjimą savimi lovoje, yra keli dalykai, kuriuos galite padaryti ir padėti jam.

Praktikuokite sąmoningumą

Sąmoningumo praktika moko būti momente ir negalvoti apie nieką kitą. Kai dėl kažko nepasitikite savimi, labai sunku susitelkti ir mėgautis akimirka. Todėl jūs su partneriu galite pamėginti nusiteikti susitelkdami į kvėpavimą ar vieną iš penkių pojūčių. Tai puiki sąmoningumo technika, kuri padeda sumažinti nepasitikėjimą savimi ir susitelkti į dabartinį momentą su partneriu.

Kas kartą mylintis nustatykite skirtingą tikslą

Mūsų visuomenė yra apsėsta orgazmo. Kai taip stipriai sutelkiame dėmesį į tikslus, dažnai pamirštame malonumą, kurį jaučiame visu kūnu. Jūsų galutinis tikslas neturi būti orgazmas. Kai sutelkiate dėmesį į orgazmą kaip į galutinį sekso tikslą, imate spausti save ir partnerį. Naujas jūsų tikslas turėtų būti pasinėrimas į seksualinę patirtį tam, kad rastumėte ryšį ir gerai praleistumėte laiką. Pamėginkite tai padaryti ir pamatysite kokį malonumą galite pajausti, kai nenukreipiate viso dėmesį į orgazmo siekimą.

Gerbkite partnerio ribas ir padrąsinkite jį atsiverti

Normalu norėti palengvinti nuotaiką, kai partneris jaučiasi nejaukiai ir keistai. Taip pat normalu iš to juoktis. Tačiau, jei partneriui sunku įveikti nepasitikėjimą savimi lovoje, tai viską tik pablogina. Nuotakos palengvinimas gal ir gali padėti, tačiau geriausia ką galite padaryti tai sukurti saugią erdvę partneriui atsiverti.

Gerbkite jo ribas. Spausdami partnerį klausimais nieko nepakeisite ir tik dar labiau pakenksite. Vietoje to padrąsinkite partnerį pasakyti kas jam patinka, o kas ne. Tokiu būdu neturėsite skaityti partnerio minčių ir nenuliūdinsite.

Mokykitės santykiuose

Seksas kiekvienam yra skirtinga patirtis. Jei esate susipažinęs tik su tuo, ką matėte televizijoje ar porno filmuose, greičiausiai, jūsų lūkesčiai nėra realistiški. Tai gali sukelti jums nusivylimą arba imsite spausti savo partnerį. Todėl labai svarbu santykiuose mokytis. Pasidomėkite visais skirtingais būdais, kurie žmonėms suteikia malonumą, pasidomėkite skirtingais erotikos žanrais. Tai gali pakeisti jūsų požiūrį į seksą. Galite įsigyti knygų, žiūrėti šviečiamuosius filmus, apsilankyti sekso prekių parduotuvėje ir t.t. Seksas yra kelionė, o ne jos tikslas. Jei į tai žiūrėsite būtent taip, jūsų partneriui taip pat bus lengviau.

Atkreipkite dėmesį į partnerio užuominas

Geriausias būdas padėti partneriui įveikti nepasitikėjimą savimi miegamajame – didinti jo pasitikėjimą jumis. Tai padės partneriui jaustis saugiau ir pasitikėti savimi lovoje. O puikus būdas tam – atkreipti dėmesį į viską kas jūsų partneriui patinka ir kas nepatinka. Atkreipkite dėmesį į užuominas iš partnerio. Pavyzdžiui, jei partneris sako, jog jam nepatinka jo kūnas, pasiūlykite išjungti šviesą. Kai įgausite partnerio pasitikėjimą, galėsite švelniai plėsti komforto zoną kartu.

Lovoje būkite žaismingas ir kūrybingas

Kūrybingumas yra puikus būdas baimei nugalėti. Pavyzdžiui, jei partneris nepasitiki savimi dėl savo kūno, pasiūlykite partneriui akių kaukę sekso metu. Tai ne tiks suteiks pikantiškumo, bet ir padrąsins partnerį jaustis laisviau ir nesuvaržytam sekso metu, o tai gali pakeisti net partnerio sugebėjimą suteikti ir jausti malonumą!

Kreipkitės pagalbos į seksologą

Jei partnerio nepasitikėjimas savimi gadina jūsų seksualinį gyvenimą, seksologas gali būti labai naudingas. Seksologas padės ne tik įveikti baimes ir nepasitikėjimą savimi, bet ir padės priimti malonumą ir puoselėti intymius santykius poroje. Tačiau šį pasirinkimą rekomenduojame tik tada, jei jūsų partnerio nepasitikėjimas neigiamai veikia seksualinį gyvenimą taip, kad tai sukelia problemas santykiuose.

Svarbiausia prisiminti, kad nieko negalite priversti įveikti savo baimes. Tačiau, jei būsite kantrus ir mokėsite padrąsinti, partneriui labai padėsite.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras