Kaip patirti vaginalinį orgazmą? Seksologės nuomonė

 
5 komentarai
Būsime atviri: sunku kurti santykius jei intymiame gyvenime – ne viskas gerai. Arba to intymaus gyvenimo apskritai nėra. Taigi portalas „Sunny7.ua“ uždavė aibę nepatogių klausimų gydytojai seksologei Irinai Ščerbakovai. Jos atviri atsakymai ir naudingi patarimai gali padėti daugybei žmonių, kurie šių klausimų užduoti specialistui nesiryžta.

Tuo, kad nepatiria orgazmo, dažnai guodžiasi ne tik pačios moterys, bet ir jų vyrai. Tiesa, vyrai dažniausiai būna tikri, kad jie čia – niekuo dėti, negebėjimas pasiekti kulminacijos – tai moters problema.  Ar tikrai viskas yra būtent taip?

Orgazmas – aukščiausia pasitenkinimo stadija lytinio akto ar kitokių lytinio artumo formų metu. Pasak seksologės, be ryškių emocinių pergyvenimų intymaus artumo kulminacijos metu, moters orgazmas dar yra ir vyro kompetencijos požymis. Kaip tik todėl orgazmas yra toks svarbus vienas kitą mylinčių partnerių santykiuose.

Pagal lokalizaciją orgazmas skirstomas į klitorinį, vaginalinį ir nenustatytos lokalizacijos. Yra nuomonių, kad vaginalinis orgazmas yra pats teisingiausias, todėl moteris turėtų siekti būtent jo. Tai – ne visai tiesa: kiekviena moteris – individuali, taigi individualus ir kelias iki jos orgazmo.

Ar skiriasi pojūčiai vaginalinio ir klitorinio orgazmo metu?

Tai – dar vienas labai individualus klausimas. Moterys, kurios patiria ir vienokį, ir kitokį orgazmą, jį apibūdina visiškai skirtingai. Taip pat ir jo kokybę. Vienos tikina, kad klitorinis orgazmas intensyvesnis, stipresnis, kitoms labiau patinka vaginalinis, trečioms – apskritai jokio skirtumo, kokios formos orgazmą patiria. Todėl nereikėtų kurio nors vieno orgazmo paversti savo gyvenimo tikslu, svarbiausia – kad moteris jį apskritai galėtų patirti lytinio akto metu.

O nuo ko priklauso, kokio tipo malonumas bus pasiektas?

Fiziologiškai orgazmas ateina ilgesnį laiką stimuliuojant nervinius receptorius, kurie yra išsidėstę lytinių organų audiniuose. Ir nuo to, kur jų susikaupę daugiausia, taip pat nuo to, kiek išvystytas šių receptorių jautrumas, ir priklauso orgazmo lokalizacija. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad jei dabar patiriate vieną orgazmo tipą, tai tik tokį ir patirsite visą gyvenimą. Moters kūnas toks neprognozuojamas ir nuolat kintantis, kad priklausomai nuo menstruacijų ciklo fazių, nėštumo ir gimdymo, tinkamų arba netinkamų partnerio veiksmų, žodžių, taip pat pačios moters nuotaikos, patiriamas orgazmas gali labai stipriai skirtis.

Yra ir tam tikrų metodikų, kurios padeda moterims išmokti jausti vaginalinį orgazmą bei suteikti daugiau džiaugsmo partneriui vaginalinio akto metu. Visos jos grįstos dubens raumenų stiprinimo pratimais. Išmokus valdyti dubens dugno raumenis, pojūčiai lytinio akto metu bei jo kulminacija gali intensyvėti, stiprėti, keistis.

Kokios tai metodikos?

Tai šiuo metu gana populiarios intymių raumenų treniruotės. Šiuo tikslu taip pat galima naudoti ir Kegelio pratimus, išrastus XX amžiaus viduryje. Juos atlikti galima tiek paprastai, tiek naudojant įvairių dydžių vaginos rutuliukus, penio imitatorius bei kitas priemones. Jei norite pasiekti apčiuopiamo efekto – turite tai daryti reguliariai, kokybiškai ir pakankamai ilgą laiką. Dar norėčiau pastebėti, kad be didesnio pasitenkinimo lytinio akto metu, šie pratimai padeda moteriai gimdymo metu: patiriama mažiau skausmo, greičiau atsistato dubens raumenys po gimdymo. 

Na, o dabar pamėginkime susivokti procese, kaip gi pasiekti orgazmo nepriklausomai nuo būdų, kaip einate iki jo – juk daugeliui moterų tai yra didžiausia problema.

Masturbacija. Seksologams ne paslaptis, kad moterys, kurios nuo jaunystės masturbuojasi ir toliau tai daro susiradusios seksualinį partnerį – vienos ar atskirai – seksualine prasme yra jautresnės, greičiau pajunta orgazmą. Tai – nenuostabu: besimasturbuodama moteris treniruoja savo jausmingumą, taip pat mokosi savarankiškai patirti orgazmą o vėliau jau neabejodama žino, kaip padėti vyrui ją atvesti iki ekstazės.

Hormoninė organizmo pertvarka. Daugybė jaunų moterų savo pirmąjį orgazmą patiria nėštumo metu ar po gimdymo. Tai susiję su hormoniniais organizmo pokyčiais ir kai kuriais jautrumo receptorių išsidėstymo pakitimais. Todėl po gimdymo moteris gali pradėti patirti vaginalinį orgazmą arba atvirkščiai – kurį laiką nebegalėti jo patirti, jei jausdavo anksčiau.

Psichologinis faktorius. Moteriai, kad lytinio akto metu ji patirtų orgazmą, bene svarbiausias yra psichologinis faktorius. Todėl jei moteris yra susikivirčijusi su partneriu arba jis jai nemalonus, orgazmo tikėtis neverta. Taip pat svarbu sukurti patogias sąlygas artumui. Partneriai turi turėti savo erdvę, kad jiems niekas netrukdytų mėgautis vienas kitu. Miegamojo atmosfera turėtų būti jauki, maloniai šilta, apšvietimas – ne per ryškus, jokių pašalinių kvapų ir nereikalingų garsų. Tam, kad lytinis aktas baigtųsi abiejų partnerių orgazmu, jokiu būdu negalima ignoruoti įžanginių glamonių. Seksualiai susijaudinti turėtų ne tik moters lytiniai organai, bet ir visas jos kūnas, taigi glamonės neturėtų būti sukoncentruotos tik ties erogeninėmis zonomis. Ir tik tada, kai moteris bus pakankamai susijaudinusi, galima pereiti prie lytinių organų glamonių. Itin jautrios vietos – mažosios lytinės lūpos, makšties prieigos, bet pačiu jautriausiu tašku laikomas klitoris.

Užuominos jam. Stimuliuojant klitorį, moteris ne tik labiau susijaudina, bet ir gali patirti orgazmą – net jei stimuliuojant visas kitas erogenines zonas ji prie kulminacijos nepriartėdavo. Tačiau turėkite omeny, kad daugelio moterų klitoris toks jautrus, jog netinkamas prisilietimas prie jo gali sukelti netgi skausmingų pojūčių. Todėl moteris būtinai turėtų parodyti partneriui, kur ir kaip ją liesti. Beje, tai pasakytina ne tik apie klitorį. Nebijokite pasikalbėti apie savo troškimus ir poreikius, parodyti, kas teikia daugiausia malonumo. Juk tik taip jūs padėsite savo partneriui pasiekti didžiausio abipusio malonumo.

Glamonių trukmė. Erotinių glamonių trukmė, kuri yra reikalinga prieš įsiskverbimą, individuali ne tik atskiriems žmonėms, bet ir konkrečioms situacijoms. Neginčijamu rodikliu, kuris leidžia suprasti, kad moteris pasirengusi sueičiai, yra pakankamai sudrėkusios lytinės lūpos – tai atsitinka išsiskiriant makšties sekretui. Jei jo nepakaks, moteris ne tik negalės patirti malonumo, bet lytinio akto metu dar ir jaus skausmą. 

Didelis ar mažas? Dažnai vyrai skiria daug dėmesio savo draugužio anatominiams ypatumams manydami, jog moters patiriamas malonumas priklauso tik nuo jo vyriškų gabaritų. Iš tiesų bet kokį neatitikimą tarp partnerio penio storio ir ilgio bei moters makšties matmenų ir elastingumo galima pakoreguoti keičiant lytinio akto techniką, pozą, partnerių padėtį. Vyro organo dydis dažniausiai išvis neturi reikšmės moters pasitenkinimui, lygiai taip pat kaip ir abiejų partnerių susijaudinimas nepriklauso nuo moters makšties matmenų. Seksologai pastebėjo, kad daugumai moterų apskritai labai malonu makštyje jausti suglebusį penį po spermos išsiliejimo – taigi nei dydis, nei tvirtumas dar nėra viskas.

Orgazmas vienu metu. Idealiu priimta laikyti lytinį aktą, kai abu partneriai patiria orgazmą vienu metu. Tačiau daugelis porų stengiasi, kad moteris orgazmą patirtų kiek anksčiau nei vyras – tai garantuoja visišką abiejų partnerių pasitenkinimą be rizikos, kad vyras po ejakuliacijos negalės moters atvesti iki kulminacijos. 

Orgazmas – tai svarbi, bet ne svarbiausia lytinio gyvenimo dalis. Ir jei kuris nors lytinis aktas ir nevainikuojamas orgazmo, tai – ne pasaulio pabaiga, taigi nereikėtų dėl to kaltinti savęs ar partnerio. Svarbiausia – tai, kad mylite vienas kitą ir kartu jums buvo gerai. Na, o jei orgazmo nebuvimas jūsų seksualiniame gyvenime – norma, ir savarankiškai negalite jo pasiekti, pats metas pasikonsultuoti su seksologu. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras