Kaip susidoroti su nenoru mylėtis?

 
Kai seksualiniai poreikiai sumažėja, gali atsirasti praradimo jausmas. Ypač, jei su partneriu esate įpratę prie miegamojo džiaugsmų. Nors beveik kiekvienas išgyvena laikotarpį, kai atrodo, kad aistra užmiega, tačiau pastovus seksualinio potraukio sumažėjimas anksčiau ar vėliau gali vesti iki nusivylimo.

Būnant vienišu žmogumi ir turint žemą libido gali būti visai normalu, kad kūnas randa būdų kompensuoti partnerio trūkumą. Turint partnerį ir mylintis 2-3  kartus per mėnesį taip pat gali būti visai gerai, jei tik pats žmogus yra tuo patenkintas. Problema atsiranda tada, kai vienas iš partnerių jaučia šaltumą ir tai tampa trukdžiu.

Kodėl sumažėja seksualinis potraukis?

Nors tai gali atsirasti dėl daugybės priežasčių, tokių kaip sveikatos problemos ar paprasčiausias nuovargis, tačiau tokia būsena priklauso nuo psichologinės būsenos, kuri daugiau ar mažiau yra prigimtinė.

1. Stresas ar pyktis

Nuolatinis spaudimas darbe, stresas namuose ar pyktis ant partnerio po rimto barnio gali būti seksualinio atšalimo priežastimi.

Kai kurie iš šių jausmų taip pat gali būti gerai paslėpti ar tūnoti pasąmonėje, todėl tai dar labiau neigiamai veikia žmones, jei jiems nepavyksta išsiaiškinti realių sumažėjusio lytinio potraukio priežasčių. Kūnas gali neigiamai reaguoti į vidinį stresą ir pyktį, todėl taip pat ir į seksualinius malonumus.

Ką galima padaryti? Pirminė strategija, kaip atgaivinti seksualinį potraukį, tai įveikti patiriamą stresą ir pyktį. Kai kuriems padeda tiesiog... seksas, taip jie užmiršta problemas.

Jei mylėdamiesi su partneriu jaučiatės nekaip, norėdami nuleisti garą paprasčiausiai naudokite sekso žaisliukus, pavyzdžiui, vibratorius. Nusipirkti tokį paprasta, nors daugiafunkciai, tokie kaip Hitachi vibratoriai, yra gera idėja jei esate naujokas sekso žaisliukų pasaulyje.

Sekso žaisliukai kai kuriems žmonėms gali būti gera išeitimi, jei žmogui paprasčiau kartais tai padaryti vienam vardan to, kad sugrįžtų pojūčiai.

Pakankamai sunku turėti intymių santykių su žmogumi, ant kurio pyksti. Šiuo atveju bendravimas yra raktas. Pokalbis apie gilius jausmus gali išsklaidyti šaltį ir net sukurti geresnį vienas kito supratimą miegamajame.

2. Santykių problemos

Tai dažna priežastis, ypač pradinėje santykių fazėje, kai pasimylėti nereikia kažkokios ypatingos progos ar nuotaikos, nes viskas atrodo nauja ir įdomu.

Jūs numatote kitą pasimatymą, rūpinatės savo išvaizda ir seksualinė patirtis neturi nieko bendro su kasdiene rutina. Tačiau kai jūs priprantate vienas prie kito ir susipažįstate su vienas kito pomėgiais ir nemėgstamais dalykais, seksualinis potraukis gali būti ne toks smarkus, koks jis buvo pradžioje.

Ką daryti? Pirmiausia – kovoti su rutina. Bandymai ir eksperimentai – tai pagrindiniai kovos elementai. Ar esate įpratę mylėtis miegamajame? Kodėl nepabandžius persikelti į dušą ar pagauti savo mylimąjį persirengimo kambaryje? O ar bandėte sekso žaisliukus? Pasinaudokite savo vaizduote ir darykite netikėtus dalykus: mažas staigmenas, rašykite intriguojančius raštelius, dėvėkite seksualius apatinius ir naudokitės savo mėgstamu vibratoriumi. Net tokios smulkmenos gali daryti teigiamą įtaką jūsų santykiams ir seksualiniam potraukiui.

3. Jūsu partneris (-ė)

Vos keli žmonės gali prisipažinti, kad su jų parteriais kažkas yra negerai ir dėl to jiems dingsta noras mylėtis. Kitiems paprasčiausiai sunku pasakyti partneriui, kad, pavyzdžiui, pirštų kišimas į išangę nėra didžiausia jų aistra.

Arba gal jūsų uoslė per daug jautri partnerio kvapams? Visus tokius dalykus sunku pasakyti, todėl žmonės ima paprasčiausiai ignoruoti šias problemas ir dėl to sumažėja libido.

Ką daryti? Kad ir kaip sunku bebūtų, problemas reikia iškelti į dienos šviesą. Pasistenkite rasti švelnesnį priėjimą prie partnerio, susikoncentruokite ties realiomis savo aistromis ir akcentuokite ne silpnybes, o tai, kas jums iš tiesų patinka.

Jei analinis seksas jums atrodo nepriimtinas, pasiūlykite kitokių būdų pamaloninti savo partnerį, pavyzdžiui, pasinaudokite vibratoriumi arba analinio sekso žaisliukais, skirtais žaidimams su užpakaliuku.

Galėtumėte pradėti taip: „Būtų nuostabu, jei pamalonintum mane šiuo vibratoriumi“ arba „Aš vis svarstau, koks jausmas būtų naudojant šį vibratorių?“ ir panašiai.

4. Bloga patirtis

Bloga patirtis praeityje gali sukelti labai žiaurias pasekmes ateities seksualiniams santykiams. Visos baimės ir įvykiai, kurie paliko blogą įspūdį gali turėti neigiamos įtakos visam požiūriui į seksą, o taip pat ir lytiniam potraukiui. Tokios baimės ir jausmai atsiranda labai retai, todėl gali prireikti profesionalo pagalbos.

Ką daryti? Labai dažnai patirtis, dėl kurios žmogus jautėsi tik šiek tiek nepatogiai, jo smegenyse įleidžia gilias šaknis. Todėl šiuo atveju gali būti labai naudinga sekso terapija.

Taip pat derėtų pasikalbėti su partneriu ir viską išsiaiškinti. Svarbu būti nuoširdžiais su savo mylimaisiais, nes jis ar ji dėl sumažėjusios seksualinės aistros gali imti kaltinti save ir dėl to gali kilti konfliktų. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras