Kas padeda išlaikyti intymumą?

pora-58e8b6db01281(1).jpg
 
Nors jūs su partneriu dažnai kalbatės, yra daugiau, ką galėtumėte vienas kitam pasakyti, norėdami sustiprinti intymumą santykiuose. Tai reiškia, kalbėjimą apie jausmus, pagalbos prašymą ar tiesiog paprastą “ačiū” dažniau, nei įprastai – visą tai gali jus suartinti ir net sustiprinti jūsų santykius.

Intymumas yra artumo jausmas tarp dviejų žmonių. Ir vienas geriausių būdų jį palaikyti yra tokia komunikacijos forma, kur nesvetimas atvirumas ir prasmingi pokalbiai. Komunikacija tikrai padeda sukurti intymumą. Be to tai ne tik dalijimasis pažeidžiamumu, bet ir pačio proceso sąmoningas stebėjimas ir buvimas pažeidžiamu. Pripažindami tai lengviau sukursite intymų ryšį su partneriu.

O jei norite gauti daugiau naudos, palaikykite akių kontaktą, kai klausotės partnerio ar komunikuojate bet kokiu kitu būdu. Dėmesingas, kupinas meilės akių kontaktas yra vienas geriausių būdų palaikyti tikrą intymumą poroje. Skaitykite ir sužinosite, ką galėtumėte pasakyti vienas kitam, kad palaikytumėte ryšį poroje.

“Kas šiandien buvo sudėtinga?”

Klausdami partnerio atvirų klausimų (apie tai, kaip praėjo diena, ar ko jis nori iš gyvenimo), sukursite artumą. Tai net tik pakels pokalbio lygį nuo “taip” ir “ne” atsakymų, tačiau tai gali padėti jums vienas kitą dar geriau pažinti. Rodydami smalsumą partneriui rodysite ir savo jausmus. Tokie atviri klausimai rodo, jog jums rūpi ir tai, kad norite būti partnerio gyvenime.

“Kaip jautiesi?”

Jei pastebite, kad partneris keistai elgiasi ar yra prislėgtas, šis klausimas privalo būti paklaustas. Jei partneris liūdnas, nerimauja ar surizęs, meilūs komentarai ir klausimai gali gydyti. Vietoje to, kad ignoruotumėte partnerio akivaizdžias emocijas, bus naudinga, jei pasakysite: “Atrodo, kad tu liūdnas (nerimauji, suirzęs ir t.t.). Ar norėtum apie tai pasikalbėti? Aš visada esu čia.”

“Ačiū”

Gyvenimas užimtas ir lengva pražiūrėti smulkmenas, kurias partneris daro dėl jūsų ir santykių. Tačiau būtent todėl turite dėkoti vienas kitam dažniau. Sustokite, kai galite ir atkreipkite dėmesį į smulkias pastangas, kurias partneris kasdien deda į santykius. Rodydami dėkingumą už kasdienius dalykus jausitės artimesni.

“Kuo galiu tau padėti?”

Nors jūsų abiejų gyvenimai tikrai užimti, malonu, jei kartais paklaustumėte partnerio kuo galėtumėte jam padėti. Šis klausimas yra nuolatinis priminimas, jog esate komanda ir, kad esate kartu. Galite paklausti, ar partneriui reikalinga pagalba jo projekte, buityje ir pan. Paklausę taip pat suteiksite partneriui galimybę pasikliauti jumis ateityje, jei jam prireiks pagalbos. Be to, partneris niekada nenusimins, kad ko nors nepastebėjote.

“Ko tau reikėtų iš manęs?”

Jei partneriui sunkus metas, pasiūlydami emocinę pagalbą suteiksite jam galimybę atsiremti į jus. Tai partneriui parodys, kad jei nesate tikras kaip galite padėti šiuo metu, tačiau esate pasiruošęs pabandyti. Tą patį pasakyti galite ir tada, kai partneris pasakoja apie sunkią dieną ar ginčą su mama, ar tada, kai jūs pats nuliūdinote savo antrąją pusę. Tokiomis akimirkomis dažnai prireikia papildomo emocinio palaikymo, o paklausę partnerio tokio klausimo, patikinsite jį, kad jumis galima pasikliauti.

“Aš visada renkuosi tave ir tai nepasikeis.”

Sakydami tai užtvirtinsite santykius. Būna laikų, kai jaučiatės artimesni partneriui, nei kitiems žmonėms, bet buvimas įpareigojančiuose santykiuose reikalauja laisvo pasirinkimo. Pasakydami partneriui, kad sąmoningai renkatės būti su juo, ypač konflikto metu, užtikrinsite artumą ir saugumą santykiams. Tai perteikia partneriui, jog būsite šalia ne tik tada, kai lengva, bet ir sunkiu metu.

“Mes esame puiki komanda.”

Dažniau naudodami žodį “mes” galite pasijausti artimesni ir padidinti pasitenkinimą santykiais. Tai nereiškia, kad turėtumėte prarasti savo individualumą santykiuose. Formuodami sveiką ryšį sukursite aukštesnį artumo lygį. O sakydami “mes esame puiki komanda” sakote, kad esate vienis ir viską ištversite kartu.
 
“Ko tau reikia iš mūsų santykių?”

Negalėsite patenkinti vienas kito poreikių, jei apie juos nesikalbėsite, todėl, jei nesate tikras, paklauskite. Paklausdami partnerio apie jo poreikius santykiams ir bandydami juos patenkinti, stiprinsite ryšį. Pavyzdžiui, abu turite žinoti pagrindus, kurie reikalingi, kad santykiai būtų laimingi ir saugūs. 

“Kaip galėtume dažniau smagiai praleisti laiką?”

Žinoma, vienas iš geriausių ir paprasčiausių būdų puoselėti intymumą santykiuose yra gerai praleistas laikas. Intymumas yra daugiau nei tik seksas ir fizinis ryšys. Svarbu būti artimiems ir puikiai leisti laiką kartu. Jei jaučiate, kad santykiai patyrė nuosmukį, pasikalbėkite apie būdus, kurie padės smagiai leisti laiką. Ar jums reikia dažnesnių pasimatymų? Atostogų? Naujos patirties? 

Yra daugybė būdų puoselėti intymumą ir komunikacija čia labai svarbi. Dažniau kalbėdami liksite artimi su partneriu.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras