Keisčiausi tyrimai apie seksą 2014

 
Praėjusiais metais mokslininkai tikrai nesiskundė veiklos stygiumi. Ir šiemet dauguma jų savo studijas tęs. Kai kurie rezultatai bus patikslinti, kai kurie – paneigti. Šiaip ar taip, nekantraujame sužinoti, ką įdomaus ir naujo apie seksą mokslininkai išsiaiškino per praėjusius metus?

1. Kiek laukinės jūsų fantazijos?

Pridėję ranką prie širdies daugelis mūsų galėtume prisipažinti: taip, mes turime keistų seksualinių fantazijų, kai kurios jų – tikrai šiek tiek laukinės. Bet vis dėlto... Leidinyje „Journal of Sexual Medicine“ publikuotoje studijoje teigiama, kad net ir pačius mokslininkus nustebino nuoseklumas, su kuriuo tyrime dalyvavę vyrai ir moterys pateikdavo savo nešvankiausias seksualines fantazijas. Kai kurios, galinčios pasirodyti išties keistomis, kartojosi daugybės tyrimo dalyvių pasisakymuose. Pavyzdžiui, 3 procentai respondentų prisipažino fantazuojantys apie lytinius santykius su gyvūnais. 3,5 procentai tiriamųjų sakė įsivaizduojantys, kad partneris ant jų šlapinasi.

2. Didesnis – nebūtinai geresnis!

Leidinyje „PLOS One“ publikuotoje mokslinėje studijoje pateikiami įrodymai, kurie paguos daugelį dėl savo vyriško pasididžiavimo gabaritų sunerimusių vyrų: pasirodo, labiausiai nerimauti turėtų tie, kurių penis didesnis už vidutinį. Mat kuo ilgesnis vyro penis – tuo didesnė tikimybė, kad jo žmona bus neištikima. Nors vyrams dažnai atrodo, kad didesnis penis reiškia daugiau malonumo partnerei, iš tiesų taip nėra. Moteriai prisitaikyti prie didelio penio yra nepatogu ir kartais skausminga. Taigi kuo didesnis pasididžiavimas, tuo daugiau tikimybės, kad partnerė trokš patogesnio ir kompaktiškesnio varianto. 

3. Laikykite vairą tvirtai ir susitelkite į vairavimą!

Sakote, vairavimas ir seksas – tai dvi veiklos, kurios nesuderinamos vienu metu? Pietų Dakotos universitete atlikta apklausa parodė, kad daugybė aštrių pojūčių mėgėjų nevengia derinti vieno su kitu. Prieita išvados, kad oralinis seksas, kai jį atlieka ant keleivio sėdynės sėdinti moteris vairuojančiam vyrui, arba seksas, kai vairuojantis vyras tenkina ant keleivio sėdynės sėdinčią moterį ranka (kartais ranka tenkinama ir vairuojanti moteris) – rizikinga veikla, kuriai skiriama per mažai dėmesio, per menkai aptariamos galimos grėsmės. O šie meilės žaidimai yra labai pavojingi, kadangi dėl jų dažniau rizikingai manevruojama, be to, akivaizdžiai sumažėja vairuotojo koncentraciją kelyje. 

4. Orgazmas – prostatos ligų profilaktika

Atlikus patiriamų orgazmų dažnumo ir prostatos ligų tarpusavio ryšio tyrimą nustatyta, kad vyrams, patiriantiems po 21 ir daugiau orgazmų per mėnesį, sumažėja prostatos vėžio rizika. Tokia studija atlikta Monrealio universitete. Seksas su daug partnerių taip pat mažina prostatos vėžio riziką. 20 skirtingų partnerių sumažina prostatos vėžio riziką 28 procentais. Tiesa, tyrimo autoriai galbūt ne visai teisingai pasirėmė nuostata, kad kuo daugiau skirtingų partnerių – tuo dažniau vyras patiria orgazmą. Tai anaiptol ne visada atitinka tiesą.

 5. Vyras be tablečių – mažiau patrauklus?

Kad kontraceptinės tabletės turi įtakos moters geismui – nustatyta seniai. O naujausi tyrimai parodė, kad kontraceptikai gali turėti įtakos ir vyro patrauklumui. Nustatyta, kad moteriai, nustojusiai gerti kontraceptines tabletes, jos nuolatinis partneris kurį laiką tampa mažiau patrauklus – tokios išvados paskelbtos leidinyje „Proceedings of the National Academy of Sciences“ publikuotoje studijoje. Pasirodo, tabletėse esantys hormonai, sąveikaudami su moters organizmo natūraliais hormonais, gali pakeisti moters skonį – kokias partnerio savybes ir bruožus ji laiko patrauklumo ženklu.

 6. Barzdos fenomenas

Ar moteris traukia barzdoti vyrai? Norint atsakyti į šį klausimą, atlikta daug tyrimų. Ir jų išvados skiriasi viena nuo kitos. Vieni mokslininkai aiškina, kad vešli barzda – vyro seksualumo simbolis, kiti tikina, kad seksualiausia – kai ji pabrėžia vyro individualumą, išskirtinumą. Kitaip tariant, stikliniame biure, kur visi vaikšto kostiumuoti ir švariai nusiskutę, vyras su barzdele turi šansų pelnyti daugiau patrauklumo taškų nei jo kolegos. Tačiau alaus bare, kur susirinkusi gausi barzdočių kompanija, viskas atvirkščiai: moterims patrauklesnis atrodo švariai nusiskutęs vyras.

 7.Ką bendro turi seksas ir politika?

Neatspėjote, ne tik orgijas ir skandalus! Mokslininkai nustatė ryšį tarp natūralių žmogaus kvapų, jo kūno skleidžiamų feromonų ir jo politinių pažiūrų. Jei tik gebėtume aiškiau, ne pasąmonės lygmenyje užfiksuoti šiuos subtilius niuansus, tikriausiai išmoktume atskirti, kaip kvepia socialdemokratai, o kaip – konservatoriai (tiesa, ne pagal oficialią partinę priklausomybę, o pagal charakterio bruožus ir asmenines nuostatas). Įdomu tai, kad žmogaus kūno kvapas pritraukia panašių politinių pažiūrų partnerius ir... atstumia konkurentus. Taigi ar įmanoma, kad prisiekęs konservatorius suviliotų liberalę? Veikiausiai – taip, bet tik su sąlyga, kad abu nuslopins natūralius savo kūno kvapus gerais kvepalais!

 8. Moterims su aukštakulniais vyrai padeda mieliau

Aukštakulniai – vienas stipriausių ginklų moters arsenale. Ir nors pastaruoju metu visaip liaupsinami balerinos bateliai bei patogūs sportbačiai, su aukštakulniais moterys pasiekia daugiau. Prancūzų mokslininkai atliko eksperimentą. Savanorės moterys prašė vyrų pagalbos gatvėje: teiravosi, kaip joms nueiti iki tam tikrų miesto objektų. Vienais atvejais jos avėjo aukštakulnius, kitais – balerinos batelius. Daugiau niekas jų išvaizdoje nesikeitė. Aukštakulniais apsiavusioms „truistėms“ mielai sutiko padėti 83 procentai užkalbintų vyrų. Žemakulniais apsiavusioms moterims sutiko padėti tik 47 procentai stipriosios lyties atstovų. Skirtumas – pernelyg akivaizdus, kad negundytų pasinaudoti aukštakulnių pranašumu!

 9.Būti sielos draugais – ne į naudą

Kai mylimuosius sieja ne tik aistra, bet ir sielų bičiulystė, santykiai atrodo idealūs. Tačiau Toronto mokslininkai skuba išsklaidyti šią iliuziją. Pasirodo, poros, kuriose partneriai vienas kitą laiko sielos dvyniais, jaučiasi mažiau laimingos nei poros, kuriose sielų bičiulystei neteikiama daug reikšmės. Konfliktų patiria ir vieni, ir kiti. Tačiau „artimoms sieloms“ po konfliktų taikytis sunkiau, nuslopus ginčams ir nesutarimams jie ilgiau jaučiasi išduoti, nesuprasti, nepelnytai nuvertinti. Nieko nuostabaus – jei partneris vertinamas kaip sielos dvynys, jūsų asmenybės tąsa, skaudina jau vien faktas, kad kai kuriais klausimais jūs nesutariate, išsiskiria nuomonės ar ūmai nebesuprantate vienas kito iš pusės žodžio. Taigi kol dar ne vėlu – nukelkite vienas kitą nuo šio pjedestalo, ir santykiai taps paprastesni, teiks daugiau džiaugsmo! Nesitikėkite, kad partneris galvos ir jaus visiškai taip pat, kaip jūs. Ne tik sielų artumas, bet ir jūsų skirtumai jus suartina, veikia kaip aistros katalizatorius!

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras