Klausimai apie seksą, kurių gėdijatės paklausti

01-1485932114-shy-girl6.jpg
 
Ar kada susimąstėte, kas “normalu”, o kas ne, kalbant apie seksą? Jei taip, jūs tikrai ne vienas. Pateiksime 14 moterų klausimų ir atsakymų apie seksą.

1. “Kartais, kai myliuosi su savo vyru, pradžioje būnu labai susijaudinusi, tačiau po to prarandu susidomėjimą. Aš noriu, kad jis jaustųsi puikiai ir “baigtų”, bet jaučiuosi nesmagiai, todėl tiesiog nutraukiu seksą. Kodėl taip nutinka? Ar tai normalu?” 

Nesijaudinkite, jūs tikrai nesergate lytine disfunkcija tik todėl, jog prarandate susidomėjimą sekso metu. Turėtumėte išsiaiškinti, kas jus užveda tais kartais, kai susidomėjimas išlieka. Galbūt jūsų vyras daro kažką, kas verčia jus neprarasti susidomėjimo ir jaustis maloniai. Turite pažinti savo kūną, gerai suprasti savo norus, poreikius ir aistras – tai svarbiausi dalykai maloniam seksui. O ką darote tuo metu, kai susidomėjimas dingsta? Pasakykite vyrui kaip norite būti liečiama, nepamirškite pasakyti ir to, kaip liesti nederėtų. Jei situacija pasikartos ateityje, nebauskite savęs ir nesijauskite dėl to prastai, galite nutraukti lytinį aktą ir pasakyti vyrui, kad norite patenkinti jį kitu būdu. Be to, nauji prieskoniai lovoje paįvairins lytinį gyvenimą.

2. “Po sekso aš kartais apsiverkiu. Jaučiu dėl to gėda. Ar tai normalu?”

Tai absoliučiai normalu! Seksualinis aktyvumas gali įžiebti įvairias emocijas, nuo euforijos iki liūdesio ar netgi pykčio. Kiekviena moteris gali tai patirti. Be to, orgazmo metu išskiriamos cheminės medžiagos, tokios kaip oksitocinas, dopaminas, dėl kurių gali netikėtai išsiveržti įvairios emocijos. Tačiau, jei jums taip nutinka nuolatos ir dėl to jaučiatės prastai, kreipkitės į gydytoją ar sertifikuotą sekso ekspertą.

3. “Mano vagina skleidžia stiprų kvapą. Išskyros nepakitusios, tačiau kvapas man neatrodo įprastas. Ar turėčiau sunerimti?”

Ko gero, nerimauti nėra dėl to, ypač, jei niekas nepasikeitė. Daugybė moterų pasitiki savimi ir nekreipia dėmesio į savo makšties kvapą. Tiesą pasakius, daug moterų, kurios nėra patenkintos savo vaginos kvapu, nustemba sužinojusios, jog jų partneris nejaučia jo arba jam kvapas jam patinka ir atrodo seksualus. Socialinės bei kultūrinės normos, primetamos moterims, dažnai priverčia jas jausti gėdą dėl natūralių dalykų, tokių kaip kvapas. Evoliucijos tyrimai parodė, jog kvapas yra vienas svarbiausių faktorių, kurie traukia priešingą lytį, o natūrąlių kvapų slėpimas trukdo evoliucijai ir seksualiniam pasitenkinimui. Tačiau, jei jūs ar jūsų partneris pastebite realius pakitimus makštyje, pasikonsultuokite su gydytoju.

4. “Kartais po sekso pastebiu nedidelį kraujavimą. Ar tai normalu?”

Bus geriausia, jei pasikalbėsite su savo gydytoju, jei patiriate bet kokį kraujavimą po sekso, netgi jei tai tik lengvas tepimas. Kraujavimas po sekso dažnai gali reikšti kažką nenormalaus, o dažniausiai infekciją ar gimdos kaklelio polipą, bet kartais tai gali būti kur kas rimčiau, pavyzdžiui, gimdos kaklelio vėžys. Tačiau kartais toks kraujavimas nereiškia nieko, tai netgi gali būti normalu ir įprasta. Retsykiais moterys, ypač paauglės ar nėščiosios, pastebi lengvą kraujavimą po sekso, kuris atsiranda dėl natūralių pakitimų gimdos kaklelyje. Kad ir kaip bebūtų, apsilankykite pas gydytoją.

5. “Ar normalu jausti maudimą pilvo apačioje po lytinio akto, net jei mėnesinės dar toli?”

Taip. Pilvo maudimas po sekso gali būti normalus reiškinys, ypatingai jei gimdos kaklelis (apatinė gimdos dalis), buvo išjautrintas kontakto su peniu, pirštais ar sekso žaislais, metu. Maudimas taip pat gali atsirasti dėl patiriamo diskomforto pūslėje ar šlapimo sistemoje. Kad sumažintumėte maudimą, ištuštinkite pūslę prieš ir po sekso. Tačiau, jei maudimo jausmas po sekso kartojasi nuolat, bus geriausia, jei kreipsitės į medikus.

6. “ Man taip gėda, tačiau kartais netyčia bezdu sekso metu. Negaliu sulaikyti! Kodėl taip nutinka ir ar nutinka taip kitoms moterims?”

Tai normalu ir natūralu. Taip nutinka daugybei žmonių. Moters reprodukciniai organai (gimda, kiaušidės ir vagina) yra visiškai šalia didžiausios virškinamojo trakto dalies. Lytinio akto metu, bet koks reprodukcinių organų judėjimas, gali sukelti virškinamojo trakto organų judėjimą ir taip išprovokuoti susikaupusias dujas išsiveržti lauk. Kartais netgi orgazmas gali sukelti panašius padarinius, todėl, kad prieš pat “baigiant”, atsipalaiduoja raumenys.

7. “Viena mano lytinė lūpa yra didesnė už kitą. Aš manau, jog mano vyras galvoja, kad mano vagina bjauri. Kaip žinoti, kad ji normali?”

Kiekvienos moters vagina yra unikali, taip pat daugelis makščių asimetriškos. Nėra “normalių” ir “nenormalių” vaginų. Tačiau, jei pastebėjote, kad jūsų vaginos išvaizda pasikeitė, pavyzdžiui, atsirado gumbelis ar pakito lytinių lūpų spalva, kreipkitės į ginekologą.

8. “Jaudinuos dėl to, kad nuolat jaučiu skausmą sekso metu ir po jo. Skausmas nėra intensyvus, tačiau tai mane neramina ir įdomu, ar ir kitos moterys patiria ką nors panašaus?”

Na, pradėkime nuo geros naujienos – jūs tokia ne viena. Daugybė moterų jaučia skausmą sekso metu, tačiau mylintis tik tam tikromis pozomis ir ne su visais partneriais, arba tam tikru mėnesinių ciklo metu. Dažniausiai tai normalu, tačiau dėl didelio skausmo vertėtų sunerimti. Jei jaučiate skausmą sekso metu kartu su kitais simptomais, pavyzdžiui, išskyrų pokyčiais, dažnais mėnesinių skausmais ar skausmu šlapinantis, turėtumėte skubiai kreiptis į medikus, nes tai galėtų būti rimtesnių sveikatos sutrikimų simptomai.

9. “Ar mano vagina atrodys kitaip po gimdymo ir ar seksas bus mažiau malonus?”

Jei gimdysite natūraliu būdu, pasikeitimų neišvengsite. Tačiau nėra padėties be išeities. Makštis išsitempia, kai kūdikis gimsta natūraliai, tai yra normalu ir vaginos raumenys bei audiniai yra be galo elastingi. Gijimo procesas priklauso nuo daugelio dalykų, tokių kaip jūsų kūdikio dydis, gimdymo trukmė. Tam, kad kuo greičiau atstatytumėte makšties raumenis, užsiimkite Kėgelio pratimais reguliariai bent 6-8 savaites, o jūsų seksualinis gyvenimas taps sveikesnis ir laimingesnis nei bet kada anksčiau.

10. “Niekada nesu pajutus orgazmo sekso metu. Ar tai normalu?”

Maždaug tik trečdalis moterų nuolat pajunta orgazmą sekso metu, todėl nesijaudinkite, nes jūs nesate tokia vienintelė. Daugeliui prireikia klitorinės stimuliacijos tam, kad pasiektų malonumo viršūnę. Kitaip sakant, nesijaudinkite, jei negalite pajusti orgazmo sekso metu ir dėl to neverta gėdytis. Pabandykite stimuliuoti klitorį, kai mylitės su vyru.
 

11. “Ar makštis gali būti bjauri?”

Nėra moterų, su vienodai atrodančiomis vulvomis, visos vaginos unikalios. Lytinių lūpų išvaizda moterims dažniausiai kelia nerimą, jos gali būti simetriškos, asimetriškos, įvairaus dydžio ir tekstūros, bei spalvos. Jei jus neramina anatomija, turiu patarimą: paimkite mažą veidrodėlį ir gerai įsižiūrėkite į savo vulvą. Mokykitės mylėti kiekvieną savo kūno centimetrą. Jei neišmoksite, nepasitikėsite savimi ir, greičiausiai, negalėsite patirti malonaus sekso, nes negalėsite atsipalaiduoti. Turėtumėte jaustis dėkinga už tai, kad vagina suteikia tiek malonumo! Žinoma, šiais laikais plastinė chirurgija pažengusi ir siūlo operacijas toms, kurios nepatenkintos vaginos išvaizda. Tačiau įspėjame, kad tokia operacija gali sukelti daug žalos, pavyzdžiui, gali sumažėti jautrumas. Taigi, tai kaip jaučiatės ir galvojate apie save, apibrėžia ir jūsų seksualumą. Jauskitės puikiai ir saugiai savo kūne. Jūs esate nuostabi!

12. “Kartą, kai dar mokiausi universitete, turėjau nesaugių lytinių santykių. Tai mane iki šiol neramina. Niekada nejaučiau jokių keistų simptomų, bet ar turėčiau išsitirti dėl lytiškai plintančių ligų?”

Neturėtumėte labai nerimauti, tačiau išsitirti vertėtų. Žinoma, jūsų susirūpinimas pagrįstas, nes bet kas, kas turėjo nesaugių lytinių santykių, gali užsikrėsti LPL.  Dėl šventos ramybės, turėtumėte apsilankyti pas ginekologą ir pasitikrinti. Svarbu tai, kad kai kurios lytiškai plintančios ligos nepasireiškia jokiais simptomais daugybę metų. Pavyzdžiui, chlamidiozė (lytiškai plintanti infekcija, kuri nepasireiškia niekaip, tačiau dėl jos galite likti nevaisinga). Žmogaus papilomos virusas yra taip pat dažna liga, kuri gali sukelti genitalijų karpas, bei padidinti gimdos kaklelio vėžio riziką.

13. “Ar galiu perduoti herpį nuo lūpos, jei darau oralinį?”

Taip, galite. Herpio virusas taip pat gali būti perduodamas bučiuojantis, užsiimant vaginaliniu ar analiniu seksu. Tam, kad išvengtumėte perdavimo, naudokite prezervatyvą.

14. „Man nepatinka oralinis seksas. Jaučiuosi nejaukiai tiek darydama oralinį, tiek tada, kai tai man daro partneris. Ar tai normalu ir kaip man pamėgti oralinį?“

Kiekvieno individo seksualiniai pasirinkimai yra skirtingi. Tame, kad nemėgstate oralinio sekso, nėra nieko blogo, tai jūsų laisvas pasirinkimas. Tačiau netylėkite, o verčiau išsakykite visa tai partneriui. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras